پیام علی عزتی نماینده شهرستان های دهلران،دره شهر و آبدانان در مجلس هشتم

 " رب ادخلنی مدخل الصدق و اخرجنی مخرج الصدق و اجعل من لدنك سلطلنا نصیرا  "
با سلام و صلوات به پیشگاه با عظمت حجت بن الحسن ، امام زمان ( عج) و درود بی پایان به محضر ، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) و ارواح مطهر شهدا و امام شهدا و شما مردم بزرگوار و همیشه در صحنه دهلران،دره شهر و آبدانان.
در ایامی که بنده با رای و محبت مردم شریف حوزه انتخابیه شهرستان های دهلران،دره شهر و آبدانان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردم.
از سویی با موضوعی به نام عدم توسعه شهرستان های محروم حوزه انتخابیه ام و از سوی دیگر با شاخص ها و راهکارهایی که به ارتقا و توسعه این شهرها کمک می کرد مواجه بودم.
حوزه جنوبی فاقد زیرساختهای لازم برای توسعه بود و اعتبارات محدود این مناطق نیز نیاز به یک بازنگری اساسی در تزریق اعتبارات ویژه داشت.
در طول دوران نمایندگی همواره سعی کردم با دعوت از وزرا به افزایش و تزریق اعتبارات به پروژه های حیاتی کمک کنم ، که خوشبختانه بخشی از پروژه ها به اتمام رسید و بخش دیگری هم در حال اجراست.
یکی از اولین مواردی که در بدو ورود به خانه ملت پیگیری کردم بحث راه های حوزه انتخابیه ام بود.
متاسفانه در بحث راه ها هیچ کدام از راه ها از اعتبارات ملی بهره مند نبودند و از اعتبارات قطره چکانی استفاده می کردند.
خوشبختانه تلاش ها نتیجه داد و امروز اعتبارات همه راه های اصلی حوزه جنوبی که تا کنون از اعتبارات بسیار ناچیز استفاده می کردند در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته اند.
با پیگیری های انجام شده راه آهن جنوب به غرب کشور در بودجه سال 1391 مصوب شد و از سال جاری ردیف اعتباری دارد.
در بحث فرودگاه ها رایزنی هایی مثبتی برای فعالسازی فرودگاه آبدانان و دهلران صورت گرفته است.
در بخش آب و کشاورزی سدهای سیکان،میمه،تنظیمی سیمره و تلمبه ذخیره ای مصوب و اجرایی شد.
یکی از مهمترین شاخص های توسعه پایدار صنایع و زمینه ساز بهبود توسعه،گازرسانی به مناطق در حال پیشرفت است که علی رغم اینکه بنده با پاسخ منفی وزیر اسبق نفت روبرو شدم ولی گازرسانی به هر سه شهرستان در مراحل پایانی قرار دارد و اگر کم کاری صورت نگیرد باید تا پایان شهریور امسال هر سه شهرستان ما از نعمت گاز برخوردار شوند.
در بحث تقسیمات کشوری پیگیری هایی برای ارتقا مناطق صورت گرفت که سرابباغ و ماژین به شهر تبدیل شدند و پرونده ارتقا میمه به بخش و شهرستان شدن بدره در حال انتقال از وزارت کشور به هیات دولت است .
یکی دیگر از مطالبات مردم ، گرمسیری شدن تعرفه برق بود که با درخواست بیش از 100 نماینده مجلس از رئیس جمهور و تلاش ها و رایزنی های فراوان بالاخره نتیجه داد و وزارت نیرو پرونده را برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال کرده است.
پس از تکمیل زیرساخت ها برای ایجاد اشتغال پایدار باید صنعت را گسترش داد.
طبیعتا هیچ سرمایه گذاری در حوزه ای که از کوچکترین امکانات اولیه محروم باشد سرمایه گذاری نمی کند.
نگاه اول سرمایه گذاران بخش خصوصی به راه ارتباطی مناسب-گاز-آب-برق صنعتی و ... است.
در وضعیت فعلی ، مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی به آینده امیدوار شده اند و سرمایه گذاران با نگاه کلان خود به راه های در دست احداث،تونل کبیرکوه،راه آهن،گازرسانی،برق صنعتی و... مجاب به شروع سرمایه گذاری در شهرستان های در حال پیشرفت دهلران،دره شهر و آبدانان شده اند.
و این یعنی آغاز یک حرکت...
از مردم عزیز حوزه انتخابیه ام که در طول چهار سال نمایندگی اینجانب ضمن همراهی بنده بستر را برای رشد و توسعه متوازن هر سه شهرستان فراهم کردند کمال سپاس را دارم.
و خداوند را شاکرم که در طول این دوره چهار ساله کوچکترین اختلافی بین اقوام شریف حوزه انتخابیه ام رخ نداد و با همراهی و همدلی آرزوهای دیرینه مردم از قبیل تونل کبیرکوه-گازرسانی-تعرفه برق گرمسیری و... یکی پس از دیگری به منصه ظهور رسید.
امروز به لطف خداوند بزرگ تمامی زیرساخت ها مهیا شده و این زیرساخت ها باعث توسعه و پیشرفت شهرستان های دهلران،دره شهر و آبدانان خواهد شد.
مردم دهلران،دره شهر و آبدانان در پایان دوره نمایندگی اینجانب شاید هنوز طعم شیرین توسعه را به طور کامل نچشیده باشند ولی اطمینان دارم وقتی مشعل گاز در تمامی شهرها و روستاها روشن شود،تونل کبیرکوه به بهره برداری برسد و فاصله آبدانان با دره شهر به کمتر از 12 دقیقه برسد،وقتی کارخانه سیمان دهلران و آبدانان و کارخانه استیل کورد دره شهر به بهره برداری برسند و عده ای از جوانان جویای کار مشغول شوند،وقتی که سدهای دویرج،سیکان،میمه،تلمبه ذخیره ای سیمره تکمیل شوند و کشاورزان منطقه برخوردار شوند ،وقتی که تعرفه برق پس از سالها انتظار با نرخ مناطق گرمسیری محاسبه شود و... قطعا مردم طعم شیرین توسعه را خواهند چشید. 
امیدوارم این شیرینی ها به کام مردم تلخ نشود و هرجا که لازم باشد همچنان پیگیر اتمام طرح های بزرگ که در سالهای اخیر شروع شده هستم.
با افتخار اعلام می کنم همه ی همّت ، تلاش و وقت خود را صرف خدمت صادقانه و بی منّت به مردم عزیز حوزه انتخابیه ی خود نمودم.
و ملاقات همه روزه با مردم حوزه انتخابیه ام در دو نوبت صبح و بعدازظهر که طبق اعلام رسمی مجلس 17756 نفر ملاقات مردمی در طول مجلس هشتم با اینجانب صورت گرفته، 263689 مکاتبه برای رفع مشکلات مردم حوزه انتخابیه ام با دستگاههای اجرایی داشته ام،438000 بازدید از سایت اینجانب صورت گرفته،2173 مورد خبر در سایت اینجانب اطلاع رسانی شده، سفر به حوزه انتخابیه هر سه هفته یکبار و پاسخگو بودن تلفن همراه بنده در طول شبانه روز مدعای این ادعاست.
یقین دارم که آنچه باعث سربلندی ملت شریف و رشد و توسعه خواهد شد ، وحدت و یک دلی همه ی گروه ها و اقشار مردم است ، لذا از عموم مردم شریف استدعا دارم که وحدت اسلامی حول محور ولایت فقیه و ارزشهای نظام اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند و ضمن رعایت شئونات اسلامی و اخلاق دینی آرامش عمومی را به جامعه نوید دهند.
در این مجال لازم می دانم خاشعانه از تک تک اهالی دهلران،دره شهر و آبدانان به خاطر تمامی محبت ها، همراهی ها و همگامی ها در طول چهار سال نمایندگی تقدیر و تشکر نمایم.
سپاسگزارم از همراهی چهار ساله شما عزیزان و از همه آنهایی که با شرکت در انتخابات و رای به کاندیدای مورد نظر خود شور و شوق مردم سالاری را ایجاد کردند. 
بنده همچون همیشه خود را خدمتگزار تک تک شماها می دانم و اگر واقعا خدمتگزار باشیم همه جای کشور جای خدمت است.
آنچه مهم است حفظ ارزش های اخلاقی، فرهنگی و حفظ یکپارچگی جامعه است.
آنچه مهم است حفظ دوستی، برادری، صفا و تداوم مردم سالاری دینی است که مدنظر امام بود.
اعتقاد دارم که « عبادت به جز خدمت به خلق نیست » و ارزش این خدمت در فراگیر بودن آن بدون رنگ قومیّت است.
خدمتگزار شما
علی عزتی
نماینده مردم شریف شهرستان های دهلران،دره شهر و آبدانان
در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی
 خرداد 1391
نظرات ارسال نظر
 • يك كرد متعصب دهلرنيدر تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۱

  كاش ايشان در پايان اين همه ايثار و رشادتي كه به خرج دادند و اين همه اعتبار را براي حوزه جنوب اخذ كردند و همكنون صداي سوت قطار انديمشك دهلران گوش هر جنبنده اي را آزار مي دهد براي نماينده بعدي اين حوزه آروزي توفيق در خدمت و ادامه راه ايشان از خداوند منان مي طلبيدند . خداوند همه ما را به راه راست هدايت فرمايد .

  پاسخ به این نظر
 • محمد امیندر تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۱

  از شما متشکریم-سالم و سر بلند باشيد در پناه خداوند متعال

  پاسخ به این نظر
 • محمد کریم رحیمیدر تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۱

  با سلام جهت اطلاع افکار عمومی و پاسخ به این بخش از اظهارات جناب آقای عزتی نماینده محترم سابق مردم شریف شهرستانهای دهلران ،دره شهر و آبدانان در خصوص (پیگیری های انجام شده راه آهن جنوب به غرب کشور در بودجه سال 1391 مصوب شد و از سال جاری ردیف اعتباری دارد.) و (وضعیت فعلی ، مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی به آینده امیدوار شده اند و سرمایه گذاران با نگاه کلان خود به راه های در دست احداث،تونل کبیرکوه،راه آهن،گازرسانی،برق صنعتی و... مجاب به شروع سرمایه گذاری در شهرستان های در حال پیشرفت دهلران،دره شهر و آبدانان شده اند.) به عنوان کسی که سالهاست پیگیر احداث راه آهن ایلام در غالب بخش خصوصی با مشارکت سرمایه گذاران خارجی میباشم و نیز فعال درجذب سرمایه گذار خارجی که تا کنون چندین گروه خارجی سرمایه گذار را به استان آورده مانند گروه سرمایه گذاراز کشور هندوستان جهت احداث پالایشگاه نفت شهرستان دره شهر وگروه سرمایه گذار خارجی از کشور اتریش جهت احداث راه آهن و.....که متاسفانه با برخوردهای غلط و غیر مسئولانه برخی از مسئولین وقت استان و عدم حضور یا حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از جمله جناب آقای عزتی علیرغم تماسهای مکررتلفنی اینجانب با آقایان هیچگونه تحرکی در این ضمنه ها از ایشان ندیده ام و اینگونه بیانات و گزارشکارها بدور از انصاف میباشد. وسلام محمد کریم رحیمی

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۱

  خدا پدرت را بيامرزد ازقنبري بهتر بودي او فقط فوش بلد بودومخالفت

  پاسخ به این نظر
 • فرهاد رستمي در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۱

  عرض خدا قوت خدمت جناب آقاي مهندس عزتي به خاطر همه زحمات وتلاشها به اميد آنكه درمسؤليتهاي جديد نيز شاهد خدمات ارنده ايشان باشيم اينجانب عليرغم اينكه از حوزه شمالي استان بودم اما فعاليتهاي ايشان را بويژه دركميسيون كشاورزي دنبال مي كردم وبه حق نماينده اي توانا بودند -درود بر همه خدمتگزاران صديق

  پاسخ به این نظر
 • يارمحمديدر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  با سلام خدمت نماينده محترم بايد عرض كنم اگر اين همه توسعه و زيرساخت از صدقه سر ايشان مي باشد پس سفرهاي استاني رياست جمهوري كشك و بي خودي بود

  پاسخ به این نظر
 • يك ايلاميدر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  براي آقاي عزتي نماينده پر تلاش مردم حوزه جنوبي ايلام در مجلس آرزوي موفقيت و سر بلندي داريم ايشان يكي از نمايندگان و مديران باتجربه استان هستند الحق وال انصاف از دو نماينده ايلام موفتر عمل كردند موفق و سر بلند بايد

  پاسخ به این نظر
 • noroziدر تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۱

  با سلام خدمت استاد عظیم اشان اقای عز تی شما خوب طر ح راه اهن تصویب کردید اما بودجه کجاست کارخانه سیمان ونفت چه موقع افتتاح می شود ایا واقعیت دارد ان همه تلاش وکوشش شما ولی کسی به شما گوش نداد تقصیر شما چیست ایا دهلران در ه شهر ا بدانان وبدره گاز استفاده نمی کنند تقصیر شما چیست

  پاسخ به این نظر
 • رضادر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۱

  ضمن خسته نباشید به این برادر من از نخبگان و کارشناسان استان می خواهم از طریق وزارت راه و شهرسازی و معاونت برنامه ریزی پیگیری نمایید که چه کسی ره آهن را تصوب و در بودجه سال 91 لحاظ نمود ضمنا راه آهن از ایلام به کرمانشاه می باشد معلوم است که در جریان نیستید فقط مهندس پولادی بار این همه پروژه را کشید چرا در بیان مطالب انصاف نداریند

  پاسخ به این نظر
 • لطفي زاده - دهلراندر تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۱

  وقت بخير اي مرد وقت بخير،اي مرد هر كجا باشي عزتتون پايدار و سايتون مستدام.

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز