دوشنبه 1 مهر 1398

۵۰ هکتار پیاز عمل آمده در دشت‌عباس از بین خواهد رفت

در شرایطی که کشاورزان دشت‌عباس در شهرستان دهلران در استان ایلام می‌گویند درصورت عدم خرید محصول پیاز عمل آمده در زمینهای دشت‌عباس 50 تا 60 هکتار از اراضی پیاز این منطقه غیر قابل مصرف شده و در نهایت از بین خواهد رفت، فرماندار دهلران اظهار کرد: برای خرید این محصول با سازمان جهاد کشاورزی استان رایزنی و مکاتبه شده است.
"سلیمان خنسار"، يكي از کشاورزان منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار كرد: بیش از 5 هکتار از زمینهای کشاورزی خود را در فصل زراعی جاری زیر کشت پیاز برده‌ام، ولی متاسفانه هم اینک باوجود عمل آمدن این محصول کیلویی 100 تومان هم بفروش نمی‌رود.
وی گفت: هر ساله محصول پیاز تولید شده خود را در مزارع دشت‌عباس از طریق تعاون روستایی به صورت تضمینی می‌فروختیم، ولی متاسفانه در سال‌جاری با گذشته مدتی از عمل آمدن این محصول هنوز کاری در این راستا نشده است.
"مهدی‌پور"، دیگر کشاورز فعال در دشت‌عباس دهلران نیز گفت: محصول پیاز که در زمینی بالغ بر 50هکتار مساحت زیر کشت رفته است با تهدید جدی بدون مصرف و از بین رفتن مواجه است.
در همین حال فرماندار دهلران نیز به خبرنگار ایسنا، گفت: برای خرید تضمینی محصول پیاز از کشاورزان از مدتی قبل با سازمان جهادکشاورزی در استان رایزنی و مکاتبه شده است.
"علیزاده"، با اعلام اینکه تعاون روستایی دستگاه مرتبط با خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله پیاز در استان است، افزود: تقاضای کشاورزان و خواست آنان به حق است و به همین خاطر مصرانه پیگیر کار انها هستیم.
درهمین حال رییس سازمان تعاون روستایی استان ایلام گفت: برای این منظور از طریق سازمان جهاد کشاورزی با وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه شده است.
صالحی به خبرنگار ایسنا اظهار كرد: کار به مرحله تلف شدن پیاز نخواهد رسید، زیرا مکاتبات به عمل آمده با وزارت جهاد کشاورزی جهت جلب موافقت آنان در خصوص خرید این محصول از کشاورزان در روزهای آینده به فرجام خواهد رسید.
شهرستان دهلران با مساحتی بالغ 6 هزار مترمربع یک سوم از جغرافیای استان ایلام را تشکیل می‌دهد. این شهرستان یکی از کانونهای مهم کشاورزی در استان ایلام محسوب می‌شود.
گندم، جو، صیفی جات و دانه‌‌های روغنی از مهمترین محصولات کشاورزری منطقه است.
نظرات ارسال نظر