رو نمایی از تمبر آیت الله حیدری ایلامی نماد مقاومت و پایداری استان ایلام

تمبر آیت الله حیدری ایلامی نماد مقاومت و پایداری استان ایلام در سالروز آزاد سازی مهران در تهران رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، طی مراسمی که با حضور جمعی از مسئولان استانی و کشوری برگزارشد، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: باید به شخصیت آیت الله حیدری به عنوان مجتهدی که از همان لحظه شکل گیری انقلاب پای در رکاب و گوش به فرمان حضرت امام (ره)بود بیشتر پرداخته شود.
وی افزود: آیت الله حیدری ایلامی با پوشیدن لباس رزم و تشکیل بسیج عشایر نقش بسیار مهم و تأثیر گزاری در آزاد سازی مهران ایفا نمودند.
 حجت الاسلام رحمانی در ادامه با اشاره به اینکه در مهران عملیات های مختلفی انجام شد، گفت: برجسته ترین عملیاتی که قلب امام را شاد کرد عملیات کربلای 1 بود.
وی اعلام کرد: از سرداران و شهدای استانهای دیگر که در عملیات های آزاد سازی مهران نقش داشته اند به تناسب فراوانی هر ساله در هفته پایداری تجلیل بعمل می آید.
 صحبت اله رحمانی هفته پایداری را فرصتی مغتنم برای بازخوانی ایثار و شهادت جوانان ایلامی، رشادت و دلاورمردی رزمندگانش و مقاومت و پایمردی مردمانش در طول دوران دفاع مقدس و همچنین فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های اقتصادی استان و جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری در ایلام برشمرد.
 در ادامه حجت الاسلام و المسلمین لطفی نماینده ولی وفقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: عملیات غرور آفرین کربلای 1 که منجر به آزاد سازی مهران شد یک حادثه تاریخ ساز، تأثیر گذار و ماندگار دوران دفاع مقدس می باشد. وی افزود: دشمن بعد از متحمل شدن شکست های متعدد برای کسب آبرو و جذب کمکهای کشور های معاند با ایران اقدام به تصرف مهران کرد.
 امام جمعه ایلام گفت: بعد از تصرف مهران رسانه های خارجی با ایجاد جنگ تبلیغاتی روی این موضوع مانور زیادی دادند که حضرت امام (ره) دستور فرمودند مهران باید آزاد شود. پس از دستور حضرت امام (ره) آیت اله حیدری با بسیج و مسلح نمودن عشایر و همچنین نیروهای قدرتمندی که وارد عمل شدند با طراحی عملیات کربلای 1 ظرف یک ماه مهران قهرمان را آزادکردند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز