امام‌جمعه ایلام: نتیجه انتخابات را که خود همین مردم رقم زده‌اند بپذیرند

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدنقی لطفی، روز گذشته، 12 خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته شهر ايلام با اشاره به شخصيت چند بُعدی امام خمينی(ره)، گفت: امام در همه ابعاد وجودی خود به تعالی رسيده بود و چه از نظر شخصيت فردی و چه از نظر بُعد اجتماعی، سياسی، فرهنگی، فلسفی، خانوادگی و عرفانی، انسانی كامل بودند و همه اين موارد درس‌های بزرگی برای اقشار مختلف مردم هستند.

وی امام راحل را الگويی بی‌نظير دانست و تصريح كرد: زندگی شخصيتی كه دنيا را متحول كرد و راه درست زيستن را به بشر نشان داد بايد به عنوان يك اسوه و نماد بررسی شود و بايد سعی شود رفتارشناسی امام در زندگی امروز مردم به كار گرفته شود.

لطفی با بيان اينكه در هر زمينه‌ای كه دست بگذاريم، امام حرفی برای گفتن دارد و می‌توانيم از زندگی ايشان الگوهای مورد نياز را استخراج كرده و در زندگی خود پياده كنيم، اظهار كرد: وظيفه اصلی ما در اين برهه از زمان پاسداری از نظام اسلامی و اصل ولايت‌ فقيه و پيروی از ولی‌ فقيه زمان به عنوان ميراث گرانبهای امام راحل است.

نماينده ولی فقيه در استان و امام‌جمعه ايلام با تأكيد بر نقش نهادهای فرهنگی در شناساندن امام به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب، بيان كرد: در كنار نهادهای فرهنگی بايد به صورت فردی نيز برای شناختن سيره امام تلاش شود و در اين زمينه كتاب‌های خوب و جامعی وجود دارند.

وی امام خمينی (ره) را از شخصيت‌های بی‌بديل عصر حاضر دانست كه توانست توده‌های عظيم مردم را به صحنه مبارزه با مظاهر كفر، شرك و نفاق بكشاند و خاطرنشان كرد: امواج خروشان انقلاب امام خمينی(ره) خيزش و بيداری اسلامی را در كشورهای اسلامی منطقه به ارمغان آورده است.

لطفی امام خمينی(ره) را يكی از بارزترين چهره‌های تاريخ بشريت اعلام و عنوان كرد: امام(ره) با انقلاب خويش چراغ پر فروغ و درخشان اسلام را در همه جا گستراند و بعثت انبيای الهی و امامت اوصيا را در خاطر انسان‌ها زنده كرد.

امام‌جمعه ايلام در پايان از برخی از ايلات و طوايف ايلام خواست كه نتيجه انتخابات را كه خود همين مردم رقم زده‌اند بپذيرند و بر نظر شورای نگهبان احترام بگذارند و از هر گونه ايجاد اغتشاش و بی‌نظمی بپرهيزند چرا كه با هر گونه بی احترامی به نظام و انقلاب، قطعآ برخورد می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 6روز