چهار‌شنبه 18 تیر 1399

رونق صادرات محصولات کشاورزی در مرز مهران/ صادرات ۲۸ هزار تن میوه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهران گفت: در حال حاضر صادرات محصولات کشاورزی از مرز مهران به کشور عراق رونق گرفته و صادرات 28 هزار تن انواع میوه به این کشور از این مرز صورت گرفته است.

حجت عارف در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خروجی تجاری و بین‌المللی مهران یکی از مهمترین کانون‌های تردد زوار و صدور کالای ایرانی به کشور عراق است.

وی بیان داشت: مرز بین‌المللی مهران یکی از دروازه‌های بزرگ اقتصادی استان ایلام محسوب می‌شود که طی سالهای گذشته با مشکلاتی در  زمینه  صادرات انواع میوه و تره بار مواجه بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه محصولات صادر شده به کشور عراق و از مرز بین‌المللی مهران شامل هندوانه، آلو، سیب، گوجه، خیار، پیاز و... است، افزود: این مشکلات بیشتر از طرف عراق وجود دارد.

عارف عنوان کرد: در دو ماهه فروردین و اردیبهشت سال جاری مقدار 28 هزار و 222 تن محصولات کشاورزی از طریق بازارچه مرزی مهران به کشور عراق صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری میزان رونق و صادرات محصولات کشاورزی در مرز مهران بهتر از سالهای قبل بوده ولی نیازمند توجه بیشتر است.

این مسئول ارزش محصولات کشاورزی صادر شده طی سال جاری را 84 میلیارد ریال عنوان کرد.

وی افزود: میزان واردات و صادرات  محصولات  کشاورزی در فصول مختلف سال و از زمان بازگشایی در مرز مهران در سال 82 همواره وجود داشته است.

عارف یادآور شد: بیشترین صادرات مربوط به هندوانه، گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی و کمترین مقدار محصول مربوط به کیوی و خیار بوده است.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

    آيا از این میوه ها تو شهرمون هم ازشون با همون قیمت پیدا میشه؟!

    پاسخ به این نظر