حکایت اسقاط تاکسی‌‌های فرسوده ایلام

ريیس سازمان تاکسیرانی ایلام گفت: تاکسی‌داران ایلامی که در صف اسقاط تاکسی‌های فرسوده خود هستند باید منتظر تصمیم امسال اتحادیه تاکسیرانی کشور باشند.
افشین مظفری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سال گذشته بر اساس تفاهم‌نامه ميان اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور و بانک صادرات، مقرر شد تاکسی‌هایی که مدل آنها کمتر از سال 80 باشد با استفاده از تسهیلات این بانک اسقاط شوند.
وی با بیان اینکه برای اجرای این پروسه از طرف بانک عامل به هر متقاضی 10 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 14 درصد پرداخت می‌شود، افزود:برای شهر ایلام نیز مجوز 200 دستگاه تاکسی اخذ شد.
مظفری خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه سال 90 با بانک صادرات در سال جاری ادامه نخواهد داشت و تاکسی‌داران باید منتظر تصمیم اتحادیه کشور باشند.
ريیس سازمان تاکسیرانی ایلام با اشاره به اینکه 30 دستگاه تاکسی پیکان زیرمدل سال 80 در ایلام به عنوان فرسوده از سال گذشته به بانک معرفی شده‌اند، تصریح کرد: در مجموع 626 دستگاه تاکسی تا مدل سال 83 در ایلام وجود دارد.
وی منتظر ماندن تاکسی‌داران را تنها راه ممکن برای استفاده از این تسهیلات اعلام و عنوان کرد: در شهر ایلام بیش از1600 تاکسی کار جابجایی مردم را بر عهده دارند.
مظفری درخصوص اینکه برای ضمانت این وام یا کارمند رسمی و یا سند خود تاکسی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکسی‌داران ایلامی با توجه به تکمیل بودن پرونده‌های خود برای استفاده از تسهیلات، از بانک عامل گلایه دارند.
یک تاکسی‌دار ایلامی ضمن بیان اینکه برای دریافت این تسهیلات هزینه‌هایی از قبیل خرید سفته بانکی و حق‌الزحمه دفتر خانه ثبت پرداخت کردیم که بی‌نتیجه مانده است، به خبرنگار ایسنا گفت: به ما گفتند برای ضمانت یا یک کارمند رسمی و یا ضامن بازاری با حساب صادرات معتبر می‌خواهیم که پیدا کردن این ضامن‌ها برای ما از داستان اسقاط تاکسی‌هایمان بدتر است.
وی تصریح کرد: تنفس برای بازپرداخت اقساط وام نیز هنوز برای ما مشخص نشده که آیا تنفس دو ماهه‌ای که گفته‌اند وجود دارد یا خیر؟
دیگر تاکسی‌دار ایلامی بازهم با تعریف جریان وام تاکسی فرسوده خود گفت:حکایت ما تاکسی‌داران حکایتی خواندنی است؛ چرا که در صورت محقق شدن این وام و بازپرداخت اقساط آن، مسافرکشان شخصی نمی‌گذارند حتی پول قسط تاکسی را در بیاوریم چه برسد به درآمد زن و بچه!
وی عدم ساماندهی مسافرکش‌های شخصی را عاملی برای تنگ‌تر شدن عرصه بر تاکسی داران دانست و گفت: بالا رفتن هزینه استهلاک تاکسی آن هم در شهری مانند ایلام که چاله چوله‌های سطح خیابان‌هایش ما را به صورت اتوماتیک در پایان ماه به تعمیرگاه‌ها می‌کشاند دردی است از دردهای ما با مسافرکشان شخصی.
یکی دیگر از رانندگان تاکسی با ابراز گلایه‌های فراوان از وضعیت موجود تاکسی‌داران ایلام گفت: تنها جایگاه عرضه گاز سی. ان. جی برای تاکسی‌ها نمی‌تواند پاسخگوی نیاز ما باشد، چون در طول روز مدت زیادی را فقط در صف گاز به سر می‌بریم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز