پرونده اختلاس پتروشیمی ایلام همچنان مفتوح است

مدیر کل بازرسی استان ایلام گفت: سهل انگاری مراجع مختلف در گذر زمان بر عملکرد پتروشیمی ایلام، باعث اختلاس در این پروژه صنعتی استان شد و پرونده آن همچنان مفتوح است.
علی مهدیخانی در نشست با اصحاب مطبوعات و رسانه ها با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته قوه قضاییه و با بیان اینکه پرونده پتروشیمی ایلام در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در حال رسیدگی است، افزود: نتیجه سهل انگاری برخی از مسئولین استانی، منجر به عدم پیشرفت این پروژه طبق برنامه زمان بندی و سوء استفاده مالی از این پروژه مهم صنعتی در استان ایلام شده است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته سازمان بازرسی بر حسب وظیفه ذاتی خود و احساس تکلیف، از پتروشیمی ایلام بازرسی بعمل آورد که تخلفات گسترده مالی در این مجتمع برای بازرسین محرز گردید و پرونده‌ آن جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شد، اظهار داشت: در حال حاضر در دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پرونده این اختلاس در دست رسیدگی است و در بخشی از آن منجر به صدور کیفرخواست شده و در دادگاه عمومی تهران در حال رسیدگی است.
مدیر کل بازرسی استان ایلام با بیان اینکه از ابتدای سال 90 تا کنون عملکرد دستگاههای دولتی استان ایلام طی 228 فقره بازرسی، مورد بررسی قرار گرفته‌ که ماحصل آن ارائه پیشنهادهای اصلاحی لازم الاجرا، بازگرداندن حقوق تضییع شده بیت‌المال به خزانه دولت، معرفی متخلفین به هیات‌های رسیدگی به تخلفات و مراجع قضایی و ... بوده است، خاطر نشان ساخت: در این مدت 571 فقره شکایت از طریق سامانه ملی رسیدگی به شکایات واصل شده که تعیین تکلیف شده‌اند.
علی مهدیخانی با اشاره به اینکه مردم استان می توانند شکایات و اعلامات خود را از طریق این سامانه مطرح نمایند، تصریح کرد: اگر کسی بر مبنای احساس مسئولیت از وجود سوءجریان در ادارات دولتی اطلاعی داشت، می‌تواند از طریق سامانه اطلاعات و تلفن گویای 136 اخبار و اطلاعات را در اختیار سازمان بازرسی قرار دهد.
وی به نظارت دقیق و مستقیم بر یک هزار و 315 فقره معامله دولتی به ارزش 7 میلیون و 233 هزار و 719 میلیون ریال اشاره کرد و بیان داشت: از این تعداد 193 فقره به ارزش 776 میلیارد ریال به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه و یا وجود سوءجریان، تجدید یا ابطال شده‌اند.
مدیر کل بازرسی استان ایلام سیستم اداری این استان را از پاک ترین سیستم های اداری کشور دانست و تصریح کرد: این امر با لطف خداوند و در سایه همت عمومی مردم استان ایلام محقق شده است.
علی مهدیخانی با اشاره به اینکه این مهم بر اساس آمار و ارقام موجود بدست آمده است، اظهار داشت: البته تخلفات و مفاسد اداری در استان در حد ناچیزی صورت می گیرد، اما در مجموع می‌توان ادعا کرد که سیستم اداری استان ایلام یکی از سیستم‌های بی‌مشکل و در سطح قابل قبولی است که باید تلاش شود این سطح افزایش و ارتقاء یابد.
وی مهم‌ترین تخلفات صورت گرفته در برخی از سیستم‌های اداری را ناشی از نا آگاهی مدیران و کارشناسان اجرایی برخی از دستگاه‌های استان ایلام در اجرای قوانین و مقررات دانست و یادآور شد: متأسفانه این امر مشکل‌ساز شده و برخی از مدیران، کارشناسان و کارگزاران در خصوص اجرای قوانین به درستی آگاهی لازم نداشته و در برخی موارد در حین اجرا مشکلاتی پیش آمده است.
مدیر کل بازرسی استان ایلام با اشاره به اینکه در حیطه تخلفات اداری عموماً سهل انگاری، عدم توجه به قوانین و مقررات، عدم رعایت قوانین و مقررات از حیث شکلی و ... مهم‌ترین تخلفاتی است که در سیستم اداری به چشم می‌خورد، اظهارداشت: در بخش تخلفات قضایی نیز گاهی اوقات مصادیقی از مفاسد اداری، اختلاس و سوء استفاده از موقعیت شغلی و اداری و تصرف اموال عمومی وجود دارد.
نظرات ارسال نظر
 • dyakoدر تاریخ ۶ تير ۱۳۹۱

  بگذارید مفتوح بماند نگذارید بسته بماند و این خوب است ولی مواظب باشید پشه تویش نیفتد چون بد است و شما چقدر زحمت میکشید ای مفتوح کنندگان . که این فقر را ریشه کن مینماید و برای مردم خوب است ومن چقدر از کارهای خوب خوشم میاید

  پاسخ به این نظر
 • nosratدر تاریخ ۶ تير ۱۳۹۱

  واقعاً این مدیرانی که از این فیلترهای گزینشی به سلامت عبور می کنند چرا به جای مخلصین مختلصین از آب در می آیند واقعاً متاسفیم برای سیستم های گزینشی ونظارتی

  پاسخ به این نظر
 • Ilami negaranدر تاریخ ۶ تير ۱۳۹۱

  آقا نصرت ! گزینش کنندگان خودشان مختلصین هستند و کارشان جلوگیری از گزینش مخلصین است.

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز