رونمایی از طرح بزرگ ترویج قرآنی به روش ابصار در ایلام

از بزرگ‌ترین طرح دیجیتالی ترویج قرآن کریم به روش ابصار در ایلام رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ايلام در اين مراسم اظهار کرد: در زندگی امروز اضطراب و استرس موج می‌زند که بسیاری از صاحب نظران بر این باور هستند که تکیه گاهی بزرگ‌تر از قرآن در زندگی بشر برای زدودن استرس‌ها وجود ندارد.
وی با بیان این‌که «ما باید از همه ظرفیت‌های قرآنی برای ترویج فرهنگ دینی اسلامی استفاده کنیم» افزود: با توجه به چالش‌ها و تهاجم فرهنگی علیه کشورمان باید بتوانیم از قرآن به بهترین نحو استفاده کنیم چرا که قرآن کلام خدا است و یاد خدا بهترین راه برای دوری از استرس و تلاطم‌های زندگی و نوید دهنده جامعه‌ای سالم است.
گهر سودی با اشاره به این‌که «هر انسانی در هر مکان و مقامی باشد یاد خدا بهترین تکیه گاه برای او است» خاطرنشان کرد: قرآن مهمترین و قوی‌ترین ابزار برای یاد خدا است و با توجه به سرعت پیشرفت دنیای امروز و عصر الکترونیک که انواع و اقسام وسایل در دسترس انسان‌ها است این خود وظیفه ما را دو چندان می‌کند و باید از این ظرفیت‌های پیشرفته برای آموزش و تبیین معارف قرآن بهره گرفت.
‌وی با بیان این‌که «استفاده‌های قرآن هر چه به روزتر باشد می‌توان نقش آن را در جامعه دید» عنوان کرد: با توجه به اینکه نسل جوان ارتباط بیشتری با دنیای مجازی دارد باید بیشتر به فکر آنها باشیم و قرآن را با نیاز روز آنها تطبیق دهیم تا بتوانند بهتر از آن استفاده کنند.
حسین عبدلی نخبه قرآنی و طراح این طرح بزرگ قرآن در استان ايلام گفت: هدف از طراحی این طرح نهایت استفاده از مکان و زمان برای یادگیری، خواندن و پیاده کردن دستورات قرآن در زندگی است.
وی با بیان این‌که «با توجه به پیشرفت روزافزون جامعه بشری و تهاجم فرهنگی ایجاد این طرح یک ضرورت بود» خاطرنشان کرد: هر چه ما بتوانیم نقش قرآن را در زندگی خود بیشتر کنیم قطعا زندگی سالم و بهتری خواهیم داشت.
عبدلی با اشاره به مزایای این طرح و این‌که این طرح می‌تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی و دینی داشته باشد، افزود: استفاده به صورت قاب در منزل، مساجد و اماکن مذهبی، ارگان‌ها و نهادهاي دولتی، متروها، قطارها، خودروها از جمله مزایای این طرح است.
وی اضافه کرد: اگر بخواهیم در فرهنگ دنیای امروز جایی برای خود داشته باشیم باید بتوانیم آموزه‌های دینی و قرآنی را به صورت دیجیتال در اختیار نوجونان و جوانان بگذاریم.
این نخبه قرآنی با بيان اين‌كه «این طرح نیاز مبرم به حمایت مالی دارد» از مسوولان خواست با حمایت مالی در هرچه بیشتر موفق بودن این طرح وی را یاری کنند.
بر اساس اين گزارش، استفاده از این اختراع به صورت قاب دیجیتالی است که می‌توان در هر مکان و هر زمان به بهترین نحو استفاده کرد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز