تحقق شعار امسال در گرو مبارزه با قاچاق کالاست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ايلام گفت: مبازره با قاچاق کالا، از اساسی‌ترین نیازها در تحقق هرچه بیشتر شعار امسال است.

دکتر "رسول دشتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا مبنی بر حمایت از کار و سرمایه ایرانی نیاز مبرم و اساسی است که باید امسال بشدت دنبال شود.

وی با بیان اینکه مبازره با قاچاق کالا یک ضرورت مهم در تحقق شعار امسال است که هم‌اکنون با روند خوبی در حال فعالیت است، گفت: توانست محیط استان را برای دست‌اندرکاران امر قاچاق ناامن کند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ايلام افزود: اگر واردات بی‌رویه و قاچاق کالا با پیگیری مسوولان دنبال نشود، قشر عظیمی از کارگران، کشاورزان، صنعت‌گران، تولیدكنندگان و سایر اقشار جامعه به واسطه این امر مخرب در معرض آسیب جدی قرار مي‌گيرد.

دشتی خاطر نشان کرد: اشتغال و تولید از مباحث مهم در موضوع قاچاق کالا در کشور است، که برای حفظ این مولفه‌ها باید معضل و مشکل قاچاق را از ميان ببریم چون اساسی‌ترین رکن شعار امسال مبارزه با قاچاق کالا است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها نقش مهمي در اطلاع‌رسانی و تحقق شعار امسال دارد، تصریح کرد: با آگاهی بخشی به جامعه از طریق دستگاه‌های فرهنگی از وارد آمدن آسیب‌های اجتماعی، صدمات وعواقب نا گوار قاچاق کالا جلوگیری می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ايلام با بیان اینکه تحقق شعار امسال قطعاً همت همه مسوولان و تمام اقشار مختلف جامعه را می‌طلبد، ادامه داد: آموزش در راستای ایجاد فرهنگ مصرف و استفاده از کالاهای داخلی می‌تواند کشور را براي ارتقاء سطح تولید ملی و حمایت از تولیدات بومی یاری و آن را در جامعه نهادینه کند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز