ایلام یکی از پاک‌ترین سیستم‌های اداری کشور را داراست

مدیرکل بازرسی استان ایلام گفت: ایلام یکی از پاک‌ترین سیستم‌های اداری کشور را داراست.
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، علی مهدیخانی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران رسانه‌های استان ایلام اظهار داشت: به لطف خداوند و در سایه همت عمومی مردم استان ایلام این مهم محقق شده است.
وی ادامه داد: بر اساس آمار و ارقام موجود می‌توان ادعا کرد که سیستم اداری استان ایلام دارای کمترین مشکلات در این بخش بوده که جای تحسین دارد.
این مسئول اضافه کرد: البته منکر وجود تخلفات و مفاسد اداری در استان نبوده اما در مجموع می‌توان ادعا کرد که سیستم اداری استان ایلام یکی از سیستم‌های بی‌مشکل و در سطح قابل قبولی است که باید تلاش شود این سطح افزایش و ارتقا یابد.
مهدیخانی تصریح کرد: اما مهم‌ترین تخلفاتی که توسط برخی از سیستم‌های اداری صورت گرفته شاید ناشی از ناآگاهی مدیران و کارشناسان اجرایی برخی از دستگاه‌های استان ایلام در خصوص قوانین و مقررات جاری باشد.
مدیرکل بازرسی استان ایلام گفت: متأسفانه این بخش به شدت مشکل‌ساز است و برخی از مدیران، کارشناسان و کارگزاران هنوز در خصوص اجرای قوانین به درستی آگاهی لازم ندارند و در برخی موارد در مقام اجرا دچار مشکلاتی می‌شوند.
وی ادامه داد: در حیطه تخلفات اداری عموما سهل انگاری، عدم توجه به قوانین و مقررات، عدم رعایت قوانین و مقررات از حیث شکلی و ... مهم‌ترین تخلفاتی است که در سیستم اداری به چشم می‌خورد. 
این مسئول اضافه کرد: در بخش تخلفات قضایی نیز گاهی اوقات به مصادیقی از مفاسد اداری، اختلاس و سوء استفاده از موقعیت شغلی و اداری و تصرف اموال عمومی بر می‌خوریم.
مهدیخانی تصریح کرد: البته در همه این بخش‌ها در حداقل‌ها قرار داریم و خوشبختانه استان ایلام از پاک‌ترین سیستم‌های اداری برخوردار است. 
 پرونده پتروشیمی ایلام در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در حال رسیدگی است 
مدیرکل بازرسی استان ایلام گفت: متأسفانه در گذر زمان از نظارت بر عملکرد پتروشیمی از سوی مراجع مختلف غفلت شده است.
وی ادامه داد: ماحصل و نتیجه این غفلت متاسفانه عدم پیشرفت این پروژه و سوء استفاده مالی از این پروژه مهم صنعتی در استان ایلام بوده است.
این مسئول اضافه کرد: سال قبل سازمان بازرسی بر حسب وظیفه و احساس تکلیف وارد این مقوله شد و به تخلفات گسترده مالی در این شرکت برخوردیم و پرونده‌ای تشکیل شد و در واقع کار سازمان بازرسی با این پرونده تمام شد.
مهدیخانی تصریح کرد: در حقیقت گزارش مربوطه تهیه و تحویل مرجع قضایی شده است. در حال حاضر در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در دست رسیدگی است و در بخشی منجر به صدور کیفرخواست شده و در دادگاه عمومی تهران در حال رسیدگی است.  
مدیرکل بازرسی استان ایلام گفت: امیدواریم این پرونده در نخستین فرصت به فرجام برسد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز