گردوغبار شدید در تمام مناطق استان ایلام/ استان به طور کامل تعطیل شد

گردوغباری که از دیشب به طور شدید نسبت به گذشته استان ایلام را در برگرفته، باعث تعطیلی بیشتر بخشهای استان شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، گرد و غبار که بیش از پنج سال است در استان ایلام مهمان شده است در سال جاری نیز روند این پدیده در استان ادامه دار بوده است.
دیشب در یکی ازبدترین موارد، گرد و غبار تمام نقاط استان ایلام را در برگفت و باعث تعطیلی تمام مراکز دولتی و بیشتر بخشهای استان شده است.
هم اکنون به علت گرد و غبار شدید مردم استان ایلام حتی نمی توانند برای تامین کوچکترین نیاز خود به بیرون مراجعه کنند و در خانه به طور کامل حبس شده اند.
گرد و غباری که از دیشب استان ایلام را در برگرفته به مراتب شدیدتر از قبل شده است و نشان می دهد مسئولان تاکنون اقدامات مناسبی برای جلوگیری از این پدیده انجام نداده اند.
هم اکنون وضعیت آب و هوایی استان ایلام به شدت متاثر از گرد و غبار و گرما و باعث فراری مردم استان و پناه بردم مردم به دیگر استانهای کشور حداقل در این سه ماه شده است.
هم اکنون اگر کسی در استان ایلام به بیرون از خانه مراجعه کند، حتی اگر دارای مشکل جسمی نباشد از شدت گرد و غبار دچار تنگی نفس می شود.
گرد و غبار علاوه بر مختل شدن زندگی مردم، خسارت فراوانی به جنگلهای بلوط استان ایلام وارد کرده است و میزان قابل توجهی از اراضی استان را در معرض خشکیدگی قرار داده است.
نظرات ارسال نظر
 • یک شهرونددر تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

  بخداقسم بجزمقام معظم رهبری مسولین همه وهمه دروغ میگویندماازایشان تقاضای امرحکومتی داریم بابا تاکی چراعمرمان رابااین جهنم سپری کنیم چرامسولین الان دم ازمردم سالاری نمیدهندواقعابرای همشون متاسفم این گردوغبارهمت وتلاش وازخودگدشتگی میخواد

  پاسخ به این نظر
 • ILAMi negaranدر تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

  پدیده قبر ناشی از دانه های ریز پدیده جدیدی نیست و در مناطق کویری همیشه وجود داشته. باد ذرات شن را که کوچکتر از ۵ میکرومتر هستند را به حرکت در موارد و این ذرات بعلت ریز بودن و وزن حجمی کم در هوا معلق میمانند که در انگلیسی Airborn particles نامیده میشوند . راههای متعددی برای مقابله با این پدیده هاست که هم پر خرج هست هم احتیاج به زمان داره. کارشناسان مطمئنان راهبردها را میدانند و به راحتی میتوانند از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنند . اما مشکل ما اراده حل مساله است که در مسولین وجود نداره. مسولین معمولا نه به خاطره لیاقتشون در مدیریت یا تخصص شان انتخاب شدند بلکه با رابطه یا تظاهر به دینداری گماشته شدند و مشخص است که نه میتوانند و نه میخواهند گامی در این راه بردارند. اگر هم آدم مسول و توانایی هم وجود داشته باشد به و اجازه رشد نمیدهند. شما بگوید کدام مسول ما هست که واقعا در شرایط دیگر یا در کشور دیگر بتوانند کمترین کارها را بهشان بسپارند. باور کنید در کشورهای دیگر به استاندار ما کار دفترداری را هم نمیدهند.

  پاسخ به این نظر
 • رهگذردر تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

  یه سؤال؟ کمیته بحران چرا شب و یا نصف شب جلسه تشکیل نمی دن و اگر میدن چرا به صورت اس ام اس گروهی(شبیه پیام های تبلیغاتی و ...) اعلام تعطیلی نمی کنند و می ذارن واسه 7 صبح؟!!! آخه گناه ما چیه که ساعت کاریمون 7 شروع میشه اون هم خارج از شهر و وقتی می رسیم سرکار متوجه میشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۱

  میدونین از همه جالب تر چیه؟!!!اینه که شرکت ما(پتروشیمی)به علت اینکه این گونه تعطیلی های آلودگی هوا صدمات جبران ناپذیری به تولید میزنه!!!!!!!!!!!!! اعلام کرده از این به بعد به هیچ عنوان روزی را تحت هیچ شرایط اقلیمی تعطیل نخواهد کرد!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -3روز