حذف ۲۴ پیچ حادثه‌ساز از جاده دهلران - مهران

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان ايلام از حذف و استانداردسازي 24 پيچ حادثه‌ساز از جاده محوري مهران- دهلران در حوزه جنوبی استان ایلام، طی 15 ماه گذشته خبر داد.
محمدامین نصراللهی‌زاده، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در این پروژه عمرانی سال گذشته در مجموع 22 پیچ و در سال 91 دو پیچ واقع در 35 کیلومتری محور شریانی مهران - دهلران حذف شد.
وی با بیان اینکه در این عملیات جاده‌سازی بیش از 22 هزار مترمکعب کار خاکبرداری انجام شده است، تاکید کرد: بیش از 90 درصد نوع خاک برداشت شده در این پروژه از سنگ گچ بود که برخي مواقع کار راهداران را با مشکل مواجه مي‌كرد.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام حذف مابقي مسیرهای پرپیچ استان را جزو اولویت‌ها برشمرد و افزود: در جریان حذف 24 مورد پیچ جاده‌ای خطرناك در مسیر مهران - دهلران که بعضا فاقد دید یا با دید ناکافی است در مجموع بیش از 4 کیلومتر از مسیر كاسته شد.
وي با اعلام اين خبر كه برای نخستین بار در جاده‌های استان ایلام از گاردریل سه موجه استفاده شد، گفت: این نوع گاردریل که در مقایسه با سایر حفاظ‌ها، انعطاف‌پذیری بیشتری دارد در مسیر کوهستانی قلاجه در جاده ایلام - اسلام‌آباد به طول 3.5 کیلومترنصب شده است.
نصراللهی يادآور شد: گاردریل سه موج دارای انعطاف‌پذیری بیشتر، مقاومت در برابر ضربه و نیز در جذب انرژی جنبشی و جلوگیری از خروج وسايل نقلیه از مسیر است.
به گزارش ايسنا، استان ایلام بیش از 3700 کیلومتر مسیر جاده‌ای دارد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز