استاندار ایلام: خانواده‌ها جوانان را "مامانی" تربیت می‌کنند

استاندار ایلام گفت: متاسفانه خانواده‌های ما جوانان را "مامانی" تربیت می‌کنند که این خطر بسیار بزرگی برای نسل جوان امروز است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجوان ایران(ایسنا)، مجتبی اعلایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار کرد: باید برنامه‌های برای جوانان در نظر بگیریم که آنها را از مامانی بودن در بیاورند، چرا که این گونه جوانان به درد دنیایی جدی نمی‌خورند و نمی‌توانند در آینده برای خود زندگی بسازند.
وی با بیان اینکه باید برنامه‌های تدوین و در نظرگرفته شود که به جوانان بیاموزیم باید برای پیشرفت خود و جامعه تلاش کنند، خاطر نشان کرد: متاسفانه خانواده جوانان را در مسیری هدایت می‌کنند که با آنها بتوانند در بین قوم خویش پوز بدهند نه اینکه از آنها یک مرد تلاشگر بسازند.
وی به چند نیازاساسی در جوانان اشاره كرد و افزود: ایجاد علم پژوهش و روحیه جستجوگری در بین آنها، کتاب خواندن و مطالعه کردن ایجاد برنامه‌های جهادی در ایام اوقات فراغت جوانان بخصوص در ایام تابستان ضروری است.
وی با بیان اینکه روحیه جهادی باید در بین جوانان تقویت شود، تصریح کرد: دستگاههای متولی این امر باید در این راستا پیش قدم باشند، چرا که ایجاد روحیه جهادی در بین جوانان، شخصیت جوان را تثبیت می‌کند.
اعلایی با بیان اینکه ما از جهت‌هاي درست زندگی آموختن به جوانان خیلی دور هستیم، اضافه کرد: در تربیت بچه‌ها مشکل داریم، خانواده‌ها، بچه‌ها و جوانان خود را به جهت تمایلات شخصی خود سوق می‌دهند که این ضربه بسیار بزرگی برای جوان دنیایی امروز است.
وی با اشاره به اینکه جهت‌گیری در عرصه اوقات فراغت جوانان باید مشخص باشد، خاطر نشان کرد: مهارت‌آموزی بايد با همکاری دیگر دستگاههای متوالی از ارکان اصلی در اوقات فراغت جوانان باشد تا جوان با یادگیری یک حرفه در کنار تحصیل خود بتواند هزینه معیشت خود را تامین کند.
استاندار ایلام با بیان اینکه باید به نیاز روز جوانان توجه جدی داشته باشیم، خاطر نشان کرد: در راستای توجه جدی به جونان نه باید عرضه محور باشیم و نه تقاضا محور، باید به طور میانه و درست پیش برویم تا دچار آسیب نشویم.
وی با بیان اینکه خانواده‌ها باید نگاه عمیق و آینده نگری در مورد فرزندان خود داشته باشند و اوقات فراغت که عرصه بسیار جدی در اسلام است، باید با محتوای قرآنی به اوقات جوانان نگاه کنیم، تاکید کرد: ما باید یک سیاست طراحی بکنیم که متناسب با نیاز جوانان باشد، اما با حفظ سیاست عمومی که در آن هم ضربه نخورد.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۱

    به جوانان ایلامی توهین نکن که آوازه مامانی بودنشان همه جا پیچیده.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز