سردرگمی مسافران در فرودگاه ایلام

برای بدرقه چند مسافر به فرودگاه ایلام رفتم. قرار بود پرواز ايلام به مقصد تهران، ساعت 14:55 دقیقه انجام شود كه مسافران ساعت 14:30 دقیقه خبر تاخیر در انجام پرواز را شنيدند. آسمان صاف بود و از گرد و خاک هم خبري نبود. مسافران از همديگر علت تاخير را پرسيدند و اين‌كه چه مدت زمانی اين تاخير طول می‌کشد؟ از سوي ديگر اطلاع رسانی نكردن در خصوص تاخیر پروازهای فرودگاه ایلام موجب سردرگمی مسافران شده بود.
"قاسم مجید جعفری" مسافري از اهالی کاظمین عراق به خبرنگار خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ایسنا)، گفت: "چندین بار است که به تنظيم برنامه‌هايم مي‌پردازم اما به دليل تاخير پروازها در فرودگاه ايلام به آن عمل نشده است. اين پروازها گاهي اوقات در پي گرد و خاک و یا بارش باران کنسل می‌شد اما امروز که نه گرد و خاکي وجود دارد و نه طوفاني رخ داده، پس چرا اين همه تاخير پيش مي‌آيد؟"
آن سوتر در سالن انتظار فرودگاه، مسافري ديگر، برآشفته از اطلاعات پرواز، علت تاخير را مي‌پرسد. می‌خواهیم با او گفت‌و گو كنيم كه او در ابتدا سرباز مي‌زند اما پس از چند دقیقه سكوت به خبرنگار ايسنا اظهار كرد: "فردا باید در آزمونی مهم شرکت کنم و باید برای گرفتن برخی مشاوره‌ها و استراحت کافی، يك روز پيش از برگزاري آزمون در تهران باشم اما نمی دانم آيا پرواز ايلام به تهران انجام خواهد شد یا نه؟"
وي ادامه داد: "آشفتگی من بیشتر از این جهت است که کسی به ما پاسخ درستی نمی‌دهد. حداقل اعلام کنند دلیل تاخير چیست؟"
نگراني پیرمردی، توجهم را به خود جلب كرد. کنجکاو شدم و به سوي او رفتم. پیرمرد گفت:" پسرم در تهران دانشجو است و امروز صبح در بیمارستان بستری شده است. هم اينك در اتاق عمل است و ساعاتي ديگر از اتاق عمل خارج می‌شود. در مقصد نيز فردي به عنوان همراه فرزندم در بيمارستان وجود ندارد تا پس از بیرون آمدنش از اتاق عمل، همراهش باشد. اين تاخیر در پرواز برنامه ما را به‌هم زده است."
یک ساعت از زمان تعيين شده براي پرواز ايلام - تهران گذشت و مسافران پرواز بعدي فرودگاه ايلام در حال وارد شدن به سالن انتظار بودند. مسافران همچنان منتظر اعلام زمان انجام با تاخير پرواز بودند ولي خبري از اطلاعات پرواز شنيده نشد. در نهايت پرواز با چند ساعت تاخير انجام شد.
علت تاخير پروازهاي فرودگاه را از مدیر فرودگاه ایلام پرسيديم. "مجتبی بیاتی" به خبرنگار ايسنا گفت: هواپيما براي انجام پرواز به مقصد تهران در ورود به فرودگاه ایلام تاخیر داشته است. اين پرواز متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان بوده و مشکل از جانب فرودگاه ایلام نبوده است.
وی درباره اينكه که چرا درباره میزان تاخیر به مسافران اطلاع دقیقی داده نمی‌شود، تصريح كرد: شرکت هواپيمايي آسمان، مدت تاخیر ورود هواپیما را به ما اعلام نکرد.
بياتي، ضمن عذرخواهی از مسافران ابراز امیدواری کرد، با همکاری و اطلاع رسانی به موقع شرکت‌های هواپیمایی، از اين پس شاهد چنین سردرگمی‌هایی دربین مسافران نباشیم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز