ورود مستقیم نخستین اتوبوس حامل زائران ایرانی به عراق

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان ایلام، گفت: نخستین اتوبوس حامل زائران ایرانی از مرز مهران به طور مستقیم وارد خاک عراق شد.
فیض‌الله جوادیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: تاكنون زائران دو کشور ايران و عراق در مرز مهران اقدام به جابه‌جایی در اتوبوس‌های دو کشور می‌کردند که از امروز برای نخستین بار اتوبوس ایرانی بطور مستقیم وارد خاک عراق شد.
وی با بیان اینکه با تدابیر اندیشیده شده و توافقی که ‌بین حمل و نقل دو کشور صورت گرفت، از این به بعد زائران دو کشور می‌توانند با اتوبوس‌های کشور خود وارد کشور میزبان شوند، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌های حمل و نقل عمومی بار و مسافر ایران می‌توانند با داشتن شرایط سفر به خارج کشور، از این مزیت بهره‌مند شوند.
جوادیان داشتن گواهینامه بین‌المللی، ویزای مکرر راننده و پروانه عبور را از جمله شرایط ورود وسایل حمل و نقل به کشور عراق دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به تدابیر اندیشیده شده، در حال حاضر تردد در مرز مهران در مقایسه با سال‌های گذشته از سهولت بیشتری برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه مرز مهران یکی از امن‌ترین خروجی‌های کشور جمهوری اسلامی به کشور عراق محسوب می‌شود، تصریح کرد: از عملی شدن این روابط بین دو کشور، تجار دو کشور با رفاه و آسایش بیشتری به تبادل معاملات می‌پردازند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز