چرا موز در سبد میوه شب عید مردم ایلام نبود؟

علي‌رغم اعلام توزیع موز در سبد میوه شب عید، این محصول در فروشگاه‌ها و میوه فروشی‌های سطح شهر ايلام به قیمت مصوب عرضه نشد.
"ساسان حقیقت" شهروند ایلامی با اشاره به اين موضوع به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ایسنا)، گفت: متاسفانه موز به نرخ غيرمصوب، هر كيلو 2300 تومان عرضه مي‌شد. لذا به جز پرتقال و سیب، موز هم در سبد میوه شب عید دیده نشد، چراكه میوه فروشی‌ها این محصول را با نرخ آزاد عرضه می‌کردند.
زهرا باقی، شهروند ديگر ايلامي نیز با طرح اين سوال كه ميوه‌فروشان موز را چه كردند؟، گفت: برای خرید موز به هر میوه فروش یا فروشگاهی که مراجعه کردم، به صورت نرخ غیرمصوب عرضه می‌شد و این در حالی است که مسوولان بارها از عرضه موز در سبد میوه شب عید به قیمت 1550تومان خبر داده بودند.
عباس بیرانوند، مصرف کننده دیگر ايلامي هم در اين رابطه خاطرنشان كرد: به جز چند فروشگاه یا میوه فروشی که تعدادشان انگشت شمار بود، بقیه عرضه کنندگان میوه، موز را به نرخ غیرمصوب می‌فروختند. لذا برای تهیه موز مجبور شدم تا به ازاي هر کیلو، 2هزار تومان بپردازم که با اصل نرخ مصوب آشکارا مغایرت دارد.
به گزارش خبرنگار ايسنا، در بين مصرف‌‌كنندگان، احمد عبدلی به عنوان عرضه کننده میوه در ایلام، مدعي شد كه موز را با نرخ مصوب توزيع مي‌كرديم و هیچ مشکلی در روند توزیع میوه شب عید و بويژه موز نداشتیم، اما مقدار آن به اندازه‌ای نبود که نیاز همه مصرف کنندگان را برآورده کند.
به همین منظور، معاون توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام، با اشاره به مطلب فوق، به خبرنگار ايسنا، گفت: توزیع موز در سبد میوه شب عید جزء برنامه‌های کاری ما بود و چنانچه گزارش تخلفی می‌رسید یا همین الان هم برسد، قطعا برخورد صورت می‌گیرد.
علی رحمی یکی از دلایل نبود موز در میوه فروشی‌ها یا اماکن عرضه میوه در ایام عید را عدم توزیع کافی این محصول دانست و تصريح كرد: ما نیاز خود را قبلا اعلام کرده بودیم و آنچه که از مرکز برای ایلام در نظر گرفته شده بود، با برنامه‌ریزی و نظارت مستمر توزیع کردیم.
وی در عين حال از نظارت و بازرسی مستمر کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ایام عید خبر داد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز