امام جمعه ایلام: مردم کمرشان زیر بار گرانی خم شده است

نماينده ولي فقيه و امام جمعه استان ايلام گفت: مذاكرات نشست 1+5 در استانبول دستاوردي بزرگ براي جمهوري اسلامي ايران و به خصوص در زمينه‌ي هسته‌اي بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين لطفي _ امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه _ با توجه به فرارسيدن ايام فاطميه كه يك فرصتي براي ملت ايران و مسلمانان جهان و به ويژه مداحان براي شناساندن شخصيت آن حضرت به جهانيان است، اظهار كرد: ما بايد زندگي حضرت فاطمه (س) كه الگويي بسيار ارزنده براي زندگاني بشر است را در همه‌ي ابعاد مختلف است، سرلوحه‌ي خود قرار دهيم.
وي با بيان اين‌كه هرچند آن حضرت زندگاني كوتاهي داشت، اما اقدامات ارزشمندي براي اسلام و مسلمين انجام داد، افزود: اين بانوي بزرگوار كه الگوي پاكي و تقوا بود، بايد سرلوحه‌ي زندگي تك‌تك مردم قرار گيرد.
لطفي با اشاره به اين‌كه ايام فاطميه بايد عاشورا بشود و مظلوميت حضرت فاطمه (س) را به نمايش بگذاريم، خاطرنشان كرد: چرا كه دين شيعه نشأت گرفته از عاشوراي حسيني است پس بايد براي هرچه با شكوه‌ برگزار‌كردن آن تلاش كنيم، چرا كه دشمنان به‌خصوص پيروان فرقه جعلي وهابيت خود را در خطر مي‌بينند و به همين خاطر سعي در بد جلوه‌دادن شيعه دارند.
وي فرارسيدن سالروز درگذشت عالم بزرگوار تشيع فاضل لنكراني را به مسلمين جهان تسليت گفت و تصريح كرد: اين عالم بزرگوار با تحمل سختي و شكنجه‌هاي بسيار سخت حكومت طاغوت يار امام راحل بود و تا آخر عمر با بركت خود از شيعه دفاع و پيروي كرد.
لطفي با بيان اين‌كه مذاكرات نشست استانبول 1+5 يك دستاورد بزرگ براي كشور ايران بود، خاطرنشان كرد: دشمنان غربي در برابر ديپلماسي ايران اسلامي تسليم شده و ثابت شد كه جمهوري اسلامي بدون كوچك‌ترين عقب‌نشيني از حق هسته‌اي خود توانست طرف مقابل را به تسليم وادار كند تا آنها انرژي هسته‌اي ايران را به رسميت بشناسند.
وي با اشاره به اين‌كه دشمنان فهميدند كه نبايد با زبان زور و تهديد با ايران اسلامي حرف زد، عنوان كرد: جمهوري اسلامي ايران با عنايت امام زمان(عج) و رهبري مقام معظم رهبري هيچ وقت از هدف خود عقب‌نشيني نخواهد كرد.
لطفي با بيان اين‌كه اختلاف قوه مقننه و مجريه در رابطه با استيضاح وزير كار و رفاه اجتماعي تمام فضاي كشور و به خصوص خانه ملت را در برگرفته است، خاطرنشان كرد: نمايندگان و مسوولين كشور بنشينند و يك تصميم عاقلانه و درست بگيرند، نه اين‌كه همديگر را متهم و براي هم جبهه‌گيري كنند، چرا كه اوضاع را بهتر نمي‌كند، بلكه آن را به جاي بد مي‌كشاند.
وي با اشاره به گراني‌هاي كمرشكن و ناباورانه در بازار‌ها عنوان كرد: آيا مسوولين نمي‌بينند چه اتفاقي در نرخ تورم و گراني افتاده است.
لطفي با بيان اين‌كه گراني باعث تعطيلي بعضي از واحد‌هاي توليدي شده است، تصريح كرد: اگر مسوولين فكري نكنند، پس چه كسي بايد براي مهار گراني و نظارت بر فروش كالاها تصميم بگيرد؟
وي با بيان اين‌كه گراني هرچند هم زياد باشد به مسوولين فشار وارد نمي‌آورد، عنوان كرد:‌ اين مردم و به خصوص قشر ضعيف جامعه هستند كه است كمرشان زير بار گراني خم شده است.
امام جمعه استان ايلام با اشاره به اين‌كه مسوولين براي تحقق شعار امسال بايد فكر كنند، تصريح كرد: مسوولين بايد بنشينند و بااستفاده از نظر اقتصاد‌دانان و كارشناسان اقتصادي براي تحقق هرچه بيشتر اين شعار تلاش كنند نه اين‌كه عليه هم ديگر موضع‌گيري كنند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -7روز