ترانه‌های جدید عبدالجبار کاکایی در نمایشگاه کتاب

مجموعه‌ي جديدي از ترانه‌هاي عبدالجبار كاكايي در نمايشگاه كتاب تهران عرضه مي‌شود. به گزارش خبرنگار كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته‌ي كاكايي، كتاب «بي چتر و باراني» دربرگيرنده‌ي 40 تا 50 ترانه است كه در يكي دو سال اخير نوشته شده و آن را نشر شاني در نمايشگاه عرضه مي‌كند.
همچنين از اين شاعر، مجموعه‌‌‌ي «با تو اين ترانه‌ها شنيدني است» سال گذشته از سوي انتشارات فصل پنجم منتشر شده است كه در نمايشگاه عرضه مي‌شود. اين مجموعه ترانه‌هايي با زبان محاوره است كه در عين استفاده از زبان محاوره، وزن عروضي هم در آن رعايت مي‌شود.
كاكايي در اين‌باره گفته بود: خوشايندم است ترانه پيش از اين‌كه متأثر از موسيقي و آهنگ باشد، خودش ماهيت مستقلي داشته باشد و بتوان آن را در يك مجموعه به صورت مستقل عرضه كرد و با دكلمه شدن هم به انداز‌ه‌ي اجرايي كه با آهنگ و موسيقي همراه است، براي مخاطب دلپذير و خوشايند باشد. رويكرد عمومي اين ترانه‌ها، انتقادي است و پس‌زمينه‌ي آن‌ها نيز تغزلي است.
پيش‌تر به قلم عبدالجبار كاكايي، مجموعه‌هاي «با سكوت حرف مي‌زنم»، «فرصت ناياب»، «باغ خيالي» و «زنبيلي از ترانه» منتشر شده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز