گلایه کارگران ایلامی از نادیده گرفته شدن حق بیمه تکمیلی چهار ماهه توسط بیمه اطمینان

کارگران ایلامی از دریافت حق بیمه یکساله توسط شرکت بیمه اطمینان بیمه ایران و اجرا نشدن 4 ماه آن گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، یک کارگر ایلامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: روزی که برای پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه رفتم پول را نقدا پرداخت کردم و در ازای آن هیچ رسیدی به من ندادند.

حسینی زاده تصریح کرد: برای خودم و همسرم به ازای هر نفر 70 هزار تومان و برای پدر و مادرم که بالای 60 سال سن دارند 95 هزار تومان حق بیمه یک ساله پرداخت کردم ولی کارتم اکنون برای هشت ماه صادر شده است.

دیگر کارگر ایلامی نیز با بیان اینکه چرا همواره کارگران باید ضعیف ترین قشر جامعه باشند به خبرنگار مهر افزود: متاسفانه دیدگاه و نگاه به کارگران در جامعه ما به گونه ای است که در هیچ استانی این گونه نبوده و نیست.

عبدل رمضانی با اشاره به اینکه حق بیمه تکمیلی بسیار بیشتر از سایر موارد هزینه ای بیمه است، اضافه کرد: مسولان استان باید نگاه به کارگران را از سوی مسولان به گونه ای شایسته اصلاح کنند.

یکی دیگر از کارگران ایلامی که از یکی از نمایندگی های بیمه ایران گلایه داشت، گفت: خدمات بیمه ای بخش اتومبیل و بیمه تکمیلی درمان کارگران توسط دو نمایندگی از بیمه ایران در ایلام انجام می شود که این باعث نوعی بی نظمی شده است.

این کارگر ایلامی عنوان کرد: نمایندگی بخش درمان بیمه ایران در ایلام در انجام امورات کارگران کوتاهی کرده که اعتراض جمعی از کارگران و خانواده های آنها را در بحث بیمه تکمیلی به وجود آورده است.

رئیس خانه کارگر استان گفت: متاسفانه بیمه اطمینان شرکت بیمه ایران در ایلام قرارداد یک ساله بیمه تکمیلی کارگران را هشت ماهه صادر کرده است.

علی غیاثی در گفتگو با مهر ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: آخرین قرارداد بیمه تکمیلی بیمه ایران که بین خانه کارگر و بیمه اطمینان شرکت بیمه ایران در ایلام در جلسه پایانی سال گذشته با حضور مسئولان طرفین منعقد و مقرر شد تاریخ بیمه از یک اسفند ماه 90 تا یک اسفند سال 91 باشد ولی متاسفانه در کارت های صادر شده برای کارگران تا پایان مهر ماه سال جاری منظور شده است.

وی با بیان اینکه طبق قرارداد منعقده از 70 تا 95 هزار تومان برای هر نفر حق بیمه در نظر گرفته شده، افزود: متاسفانه این کوتاهی از سوی بیمه ایران موجبات اعتراض و نگرانی کارگران ایلامی را به همراه داشته است.

غیاثی تصریح کرد: در طول سنوات گذشته چنین مشکلی در خصوص بیمه کارگران نداشته ایم ولی به وجود آمدن این جریان باعث کدورت خاطر کارگران از وضعیت بیمه تکمیلی شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز