نماینده دهلران از تونل کبیرکوه بازدید کرد

 نماینده مردم شهرستان های آبدانان، دره شهر و دهلران در مجلس شورای اسلامی از طرح در حال اجرای تونل كبیركوه بازدید كرد.
 
به گزارش ایرنا، 'علی محمد احمدی' در این بازدید ارتباطات زمینی را تنها بستر مناسب برای توسعه استان ایلام ارزیابی كرد و گفت: احداث تونل ها به ویژه تونل كبیركوه نقش اساسی در رفاه منطقه، كاهش هزینه های حمل و نقل، كاهش تصادف ها و استهلاك وسایل نقلیه و تسهیل در ارتباطات درون و برون استانی دارد.
وی با تاكید بر اجرای سریع تر طرح، پیگیری جدی و اختصاص اعتبارهای بیشتر را خواستار شد تا پروژه بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده به بهره برداری برسد.
احمدی افزود: اجرای این پروژه حذف 35 كیلومتر از گردنه كبیركوه و نقاط پرحادثه این مسیر و كاهش 13 كیلومتری فاصله شهرستان های آبدانان و دره شهر را به دنبال دارد.
طرح تونل كبیركوه و راه های طرفین شامل چهار و نیم كیلومتر تونل و چهارده و نیم كیلومتر راه های طرفین كه كار اجرایی آن از خرداد ماه 1390 آغاز شده هم اكنون با 15 درصد پیشرفت فیزیكی در حال اجراست.
اجرای این پروژه باعث نزدیك شدن شهرستان های مرزی استان ایلام به مركز كشور به میزان 60 كیلومتر می شود.
به علاوه این مسیر می تواند به عنوان یكی از گزینه های بزرگراه كرمانشاه- ایلام- خوزستان (یك باند از بزرگراه) مورد استفاده قرار گیرد.
نظرات ارسال نظر
  • noroziدر تاریخ ۲۰ شهريور ۱۳۹۱

    اقای دکتر احمدی اینک شما نماینده مردم جنوب ایلام هستید ودکترای اقتصاد هستید ببین مدیریت اجرائی شما چطور مسئولین را ایجاب می کند که توان انجام کارهای عمرانی این شهرستانها با راهکار خوب وبا ایده مناسب در تشویق مسئولین به انجام کار تونل کبیر کوه وگاز کشی نیمه تمام بویزه راه اهن جنوب برای ارتباط چقدر کارائی ومدیریت دارید تا در دور دوم ومجلس دهم شما را به این لباس دوباره زیبنده این مقام مردم ببینند انشائالله

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز