کمک ۴۰۰ میلیون ریالی مردم ایلام به زلزله زدگان آذربایجان‌شرقی

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ايلام گفت: مردم ایلام بیش از 400 میلیون ریال به مردم زلزله زده شمال غرب کشور کمک کرده‌اند که از این مقدار 130 میلیون ریال نقدی و بقیه غیرنقدی بوده است.

صادق طیبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: علاوه بر کمک‌های ارسال شده هلال احمر استان آمادگی لازم برای اعزام نیرو و کمک‌های بیشتر به زلزله زدگان را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون کمک‌های غیرنقدی با بیش از 288 میلیون ریال به مناطق زلزله زده ارسال شده است افزود: علاوه بر این بیش از 130 میلیون ریال کمک نقدی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی فرستاده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به فرا رسیدن زود هنگام فصل سرما در مناطق زلزله زده خاطرنشان کرد: برای در امان ماندن مردم از بارش باران در زیر چادرها که برای آوارگان این مناطق برپا شده است بیش از 10 تن نایلون با همراه اعزام تیم پزشکی درمانی به مدت 10 روز فرستاده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان با بیان اینکه یک دستگاه اتوبوس آمبولانسی به همراه تیم پزشکی به مناطق زلزله زده اعزام شده است تصریح کرد: این تیم درمانی که متشکل از پزشک عمومی، پرستار، بهورز است در مدت مذکور می‌تواند به بیش از 1800نفر از مصدومان خدمات پزشکی ارائه کنند.

وی به عضویت 60 هزار نفری مردم در جمعیت هلال احمر استان اشاره و عنوان کرد: از این تعداد 27 هزار نفر مرد، 591 نفر زن تشکیل می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تعداد امدادگران آماده خدمات دهی در سوانح را بیش از 35 هزار نفر عنوان کرد که دوره‌های لازم را برای انجام وظیفه در شرایط بحرانی را گذرانده‌اند.

وی از مردم دلسوز و ولایت مداراستان خواست با توجه به اولویت‌های که در این مناطق وجود دارد تا آنجایی که می‌توانند کمک‌های خود را به صورت نقدی به این دستگاه تحویل دهند تا این سازمان بتواند بهتر و سریع تر در راستای کمک به مناطق زلزله زده آذربایجان عمل کند. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز