آغاز برداشت انگور عسگری از باغات ایوان

 مدیر جهادکشاورزی شهرستان ایوان گفت: برداشت انگورعسگری از باغات شهرستان ایوان آغاز شد.

مهندس احمد محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سطح زیرکشت باغات انگورعسگری در منطقه 120 هکتار است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شده که در هر هکتار 15 تن انگور برداشت شود، افزود: با در نظر گرفتن کل باغات زیرکشت این نوع انگور،1800 تن انگور درمنطقه برداشت خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ایوان ارزش ریالی این میزان انگور را 21 میلیارد و 600 میلیون ریال اعلام و عنوان کرد: در مجموع 150 خانوار بهره‌بردار در این زمینه از کشت و برداشت انگور عسگری در سطح شهرستان بهره‌مند هستند.

محمدی همچنین با اشاره به وضعیت خشکسالی در سنوات گذشته و کاهش نزولات آسمانی در سال گذشته تصریح کرد: میزان تولیدات این مجموعه در سال جاری در سطح منطقه در مقایسه با سنوات گذشته 30 تا 50 درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکستان‌های حوزه روستای سیاهگل در شهرستان ایوان از باغات بسیار مثمر و پر بازده در سطح استان هستند که میزان تولیدات آنها در سطح استان در مقایسه با بسیاری از باغات دیگر مناطق وضعیت مطلوب‌تری دارد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ایوان با بیان اینکه متأسفانه هنوز برخی از کشاورزان و باغداران منطقه به صورت سنتی و به سبک‌های قدیمی در این عرصه فعالیت می‌کنند، افزود: روی آوردن به روش‌های کشاورزی و باغداری مکانیزه می‌تواند در ثمردهی بیشتر و بهتر مزارع کشاورزی و باغات مثمرثمر باشد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 18ماه و -14روز