ایکنای ایلام افتتاح شد

 بیست وهفتمین شعبه خبرگزاری قرآنی ایران(ايكنا) در ايلام افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی درمراسم افتتاح خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه ايلام، اظهار کرد:باید گفت هرچقدر انسان در زمینه قرآن سرمایه‌گذاری كند به این حقیقت پی می‌برد که در حق قرآن کوتاهی شده است، اگر قدر این نعمت بزرگ را بدانیم سلاح برتر ماست که هیچ سلاحی توانایی مقابله با آن را ندارد و افتتاح خبرگزاری قرآنی در هر گوشه‌ای ازدنیا ورود با این سلاح شکست‌ناپذیر، به جنگ نرم است.

تقوی ادامه داد:هرچند این خبرگزاری به نام قرآن است، اما از توجه به معارف اهل بیت(ع) غافل نبوده و در این راه نیز فعالیت می‌کند؛ چرا که تنها با تکیه بر قرآن و بدون توجه به این معارف، نمی‌توان به درک صحیحی از قرآن رسید.

رییس سازمان فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی با بیان این‌که امروز نظام سلطه از تفکر جمهوری اسلامی می‌ترسد، خاطرنشان کرد: امروز ایران به عنوان نقطه امید همه مظلومان است و ما باید راه نجات را در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به بشریت نشان دهیم.

وي رسالت خبرگزاری ایکنا را بسیار حیاتی عنوان کرد و گفت: در چنین عرصه‌ای خبرگزاری قرآنی ایران به دنبال ایجاد شبکه ارتباطی است و در بسیاری از شاخص‌ها نیز به عنوان رسانه‌ای سرآمد خود را نشان داده است.

مدیرعامل ایکنا با بیان این‌که خبرگزاری قرآنی ایران امروز به 40 زبان رسمی و دو زبان غیررسمی کار خطیر مخابره خبرهای قرآنی را انجام می‌دهد، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد این خبرگزاری در خارج از کشور شناخته شده‌تر از داخل کشور است و بسیاری از مردم کشورهای اروپایی ایکنا را به خوبی شناخته‌اند و از تأثیر آن صحبت می‌کنند و خواستار توسعه آن هستند.

رییس سازمان فعالیت‌های قرآنی محتوا و سیاستگذاری را نکته قابل توجه این خبرگزاری دانست و گفت:چون قرآن جامع است باید تلاش کنیم در دل اخبار، جامع و جهانی بودن قرآن را نشان دهیم.

تقوی تصریح کرد: بدون قرآن همه چیز رو به تنزل است و آنچه موجب قوام آن می‌شود کتاب خداست؛ چرا که قرآن تمام نیازهای بشر را برآورده کرده است پس باید به روش‌های مختلف، درمان دردهای انسان را از این کتاب استخراج کرد و خبرگزاری ایکنا در سرویس‌های 16 گانه که فعالیت‌های میان رشته‌ای را دنبال می‌کنند به این آرمان مهم یعنی نگاه جامع به قرآن چشم دوخته است.

رییس سازمان فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی ابراز امیدواری کرد خبرگزاری قرآنی ایران بتواند با استفاده از توانایی‌های خود پیام هدایت را به بشر تشنه امروز برساند.

در ادامه اين مراسم ذبیح‌الله مهری‌پور، رییس جهاددانشگاهی واحد ایلام گفت: قرآن منبع دانش و معرفت است و تدبر در آن وظیفه تک تک مردم جامعه است و اگر امروز ما ادعای مسلمانی داریم نباید این کتاب آسمانی در بین ما مهجور باشد و آیات آن را باید کاربردی کنیم و با تدبیر، دردهای اجتماعی خود را در آن بجوییم.

مهری‌پور تصریح کرد: در شرایط کنونی که در میدان جنگ نرم قرار گرفته‌ایم رسانه بی‌طرف مفهمومی ندارد و خبرگزاری‌های زیرمجموعه جهاددانشگاهی باید تمام توان خود را برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش‌ها بکارگیرند که ایکنا در این زمینه نقشی بسزا دارد.

وی ابراز امیدواری کرد افتتاح این خبرگزاری زمینه معرفی قرآن و شناساندن نخبگان قرآنی را فراهم کند. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز