معرفی ۱۱ واحد تولیدی ایلام به مراجع قضایی

 مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان ايلام گفت: یک واحد تولیدی در شهرستان دهلران به دلیل عدم رعایت موازین استاندارد و ممانعت از نمونه‌برداری از محصولات تولیدی به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

مسعود جوادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با بيان اينكه از ابتدای سال تاکنون 11 واحد تولیدی متخلف به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، گفت: اجرای این احکام در راستای اجرای ماده 9 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران صورت می‌گیرند.

وي با اشاره به برگزاري دوره آموزشی«اچ، اس، ای» به منظور حفظ یکپارچگی در نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست، اظهارکرد: در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان با مطالب و مفاهیمی از قبیل اقدامات احتیاطی در محیط هایی که با کار گرم، حرارت،اشتعال، بخارات و گاز در ارتباط هستند، انجام آزمایش‌های حدود انفجار و ارزیابی تراکم گاز و بخارات قابل اشتعال آشنا می‌شوند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان با اشاره به اینکه آماده كردن محل کار در مقابل خطر آتش‌سوزی، ارزیابی میزان مواد سمی، خورنده و محرک موجود در هوای محیط کار، ارزیابی خطر حریق و انفجار و مقررات صدور پروانه کار گرم از دیگر مباحث آموزشی این دوره بوده است، عنوان کرد: تخصیص اعتبار جاری توسط فرمانداران شهرستان‌های مهران، دهلران و دره شهر به منظور اجرای هر چه بهتر طرح اجرای هماهنگ استاندارد(طاها) باید در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه معاونت برنامه‌ریزی استانداری ایلام به رغم محدودیت‌های اعتبارات جاری امسال مبلغ 206 میلیون ریال به خرید نمونه از بازار و آزمون علاوه بر اعتبارات معمول اختصاص داده است، اضافه کرد: این جزء تعهدات شورای فنی استان بوده و فرمانداران نیز باید به منظور کنترل بازار مصرف شهرستان‌ها متناسب با جمعیت و واحدهای صنفی اعتبارات مکفی در این خصوص در نظر بگیرند تا بازار مصرف از کالاهای بی‌کیفیت به طور کامل پاکسازی شود.

جوادی همچنین خواستار تأمین اعتبار از محل بودجه شهرستان‌های مهران، دهلران و دره‌شهر به منظور تأمین تجهیزات اداری و آزمایشگاهی ادارات استاندارد این شهرستان‌ها شد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز