آمار طلاق در استان ایلام بالاتر از میانگین کشوری است

مدیرکل سازمان بهزیستی استان ایلام گفت: آمار طلاق در استان ایلام بالاتر از میانگین کشوری است.
صادق رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیشتر موارد طلاق در استان ایلام طی چهار سال اول زندگی اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: آمار طلاق در استان ایلام به نسبت کشور قابل توجه است.
وی افزود: استان ایلام در رتبه 28 استانهای کشور بحث طلاق قرار گرفته است اما متاسفانه 60 درصد افرادی که در استان ایلام طلاق گرفتند در چهار سال اول زندگی آنها اتفاق افتاده است.
رستمی اظهار داشت: این آمار طلاق به نسبت کشوری تقریبا 50 درصد است که نشان می دهد آمار طلاق در استان ایلام بالاتر از میانگین کشوری است.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان ایلام اظهار داشت: آمار طلاق در چهار سال اول زندگی در استان ایلام باعث شده که بین رتبه اول تا پنجم کشور باشیم.
وی به فرهنگ آموزش های پیش از ازدواج اشاره کرد گفت: سازمان بهزیستی استان برای تقویت بحث ازدواج و تثبیت خانواده ها و کاهش طلاق کارگاههایی در سطح استان ایجاد کرده که در حال حاضر در چندین شهرستان استان این کلاسها برگزار شده است.
رستمی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه ها به منظور کاهش طلاق و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله  خودکشی تقویت سنت پیغمبر (ص) است.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان ایلام اظهار داشت: رابطه خودکشی و طلاق یک رابطه معکوسی است و هرچه ما در راستای طلاق پیشگیری کنیم، به بنیان خانواده ها و کاهش خودکشی در استان کمک می شود.
وی گفت: ما باید فرهنگ شناخت و صحبت های زوجین قبل از ازدواج را در استان تقویت کنم تا زوجین همدیگر را بیشتر بشناسند تا آمار طلاق در چهار سال اول زندگی در استان کاهش پیدا کند.
رستمی علت طلاق در چهار سال اول زندگی را در استان ایلام را فرهنگ قومی و قبیله ای دانست و گفت: شناخت سنتی از خانواده ها و نبود صحبت های مشاوره ای پیش از ازدواج بین زوجین که می خواهند زندگی را تشکیل بدهند از علل مهم طلاق در استان است.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان ایلام افزود: تاسیس کارگاههای پیش از ازدواج دراستان ایلام برای این است که زوجین باید نسبت به هم شناخت داشته باشند و بسنده نشود که خانواده ها همدیگر را می شناسند و ما باید مسائل را برای هر دو طرف بیان کنیم تا بتوانیم دوام زندگی را بالاتر ببیریم تا جدایی ها در سالهای اول زندگی اتفاق نیفتد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز