آیا میمه در استان ایلام بار دیگر بخش می‌شود؟

عضو شورای اسلامی شهر میمه از ارتقای دهستان "میمه" به بخش "سراب میمه " برای دومین بار خبر داد.
ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: از نظر تقسیمات کشوری میمه جزء دهستان "سید ناصر الدین" است و تابع بخش زرین آباد است و این در حالی است که منطقه میمه از سال 1343 تا 1367 مرکز بخش زرین آباد بوده و بخشداری داشته است اما در این سال‌ها بنا به تصمیم نماینده وزارت کشور، مرکز بخش به دلیل افزایش نسبی شهر مجاور از میمه به پهله انتقال یافت.
وی خاطرنشان کرد: از سال تغییر بخش، مردم خواستار تبدیل کردن میمه به بخش بودند و اکنون با تغییر شاخص‌های جمعیتی قدم‌هایی برای تبدیل شدن به بخش میمه در دل شهرستان دهلران به نام "سراب میمه " برداشته شده است.
عضو شورای اسلامی شهر میمه درباره وضعیت جغرافیایی این بخش جدید، گفت: این بخش از دو دهستان به نام تختان و گورابین با مرکزیت شهر میمه تشکیل شده است و با توجه به اقدامات انجام شده در سال 92 مردم این دیار دارای بخشداری خواهند شد.
رضایی به پتانسیل‌های اداری و شرایط مساعد گردشگری منطقه اشاره کرد و گفت: طرح توجیهی این ارتقاء تهیه شده و در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است؛ موافقت اولیه با این ارتقاء انجام شده است اما باید تایید نهایی شود.
عضو شورای اسلامی شهر میمه ادامه داد: میمه از مناطقی است که به دلیل نداشتن برخی امکانات، جمعیت آن در سال‌های گذشته به نقاط شهری دیگر مهاجرت کرده است اما با اجرای طرح مسکن مهر و سرمایه گذاری خانواده‌ها در بخش مسکن شاهد بازگشت جمعیت در این منطقه بوده‌ایم به طوریکه جمعیت این شهر از 2250 نفر در سال 1385 به 2750 نفر در سال 90 رسیده است.
نظرات ارسال نظر
  • رضا افسردهدر تاریخ ۶ آذر ۱۳۹۱

    سلام.جهت توسعه ميمه به خاطر منابع ابي و تفريحي به هر كسي كه دوس داره بره 60 متر زمين با تسهيلات كم بهره بدين تا ملت تشويق بشن برن اونجا

    پاسخ به این نظر
  • در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۱

    سلام جناب آقايي رضايي اي كاش مي گفتتيد چرا اين شهر با سابقه با بيش از 45 سال كه داراي شهرداري وبخشدار ي بوده وداراي آثار باستاني آب وهواي وباغات پر ميوه مي باشد و از همه مهمتر مردمي ولايت مدار و مومن هستند وبيش 18 شهيد گرانقدر تقديم انقلاب كردند از هر گونه خدمات رفاعي محروم هستند.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز