طلاق،سرقت و افزایش ورودی زندانها از تبعات مصرف موادمخدر است

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ايلام گفت: طلاق، سرقت، افزایش ورودی زندانها و از هم پاشیدگی نظام خانواده از تبعات سوء مصرف مواد مخدر است.
دکتر خیرالله اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مبازه با گسترش و جلوگیری از مصرف مواد مخدر باید به عنوان یک اصل مهم در راستای حفظ سلامت جامعه همگانی شود، تا تمام آحاد ملت در قبال آن احساس مسئولیت کنند.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیتهای بخشهای مختلف برای مبارزه قاطع با معضل مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد به نحو مطلوب استفاده كرد.
وي افزود: برنامه‌ها و فعالیتهای فرهنگی برای آگاه سازی اقشار جامعه در کنار برخورد دستگاههای انتظامی و قضایی با معضل مواد مخدر می‌تواند نقش تاثیرگذاری در کاهش این بلای خانمانسوز ایفا کند.
وی با اشاره به اینکه اقدامات انتظامی، قضایی، امنیتی، فرهنگی و آموزشی ما را به ریشه کنی اعتیاد جامعه نزدیکتر می‌کند، خاطر نشان کرد: انجام برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای ارتقاء و آگاه سازی خانواده‌ها، دانش‌آموزان و دانشجویان از مهمترین اقدامات پیشگیری اعتیاد می‌تواند باشد.
اسداللهی با بیان اینکه باید بشتر به مقوله پیشگیری از اعتیاد توجه کنیم، تصریح کرد: باید روشهای پیشگیرانه به یک موضوع اجتماعی تبدیل شود، لذا اطلاع رسانی به مردم نقش بسیار مهمی در راستای کاهش سوء مصرف مواد مخدر دارد.
وی، فساد اخلاقی و از هم پاشیدگی نظام ارزشمند خانواده را از دیگر تبعات مصرف مواد مخدر عنوان و تصریح کرد: مدارس، دانشگاهها، مراکز علمی، دینی و رسانه‌ها باید در راستای مبارزه با موادمخدر بیشتر وارد میدان عمل شوند و با تولید برنامه‌ها و مطالب مفید، مردم را نسبت به آگاه سازی عوارض غیر قابل جبران این بلای خانمان سوز آشنا کنند.
اسداللهی به ترویج مصرف مواد مخدر توسط دشمنان نظام در بین جوانان به نوجوانان اشاره و اضافه کرد: آگاهی بخشی توسط رسانه‌ها و دستگاههای فرهنگی در این راستا می‌تواند نقش بسزايی در کاهش این معضل که بلای‌ جان جوانان، نوجوانان و نظام خانواده شده، داشته باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: مهار پدیده اعتیاد بخصوص در بین جوانان همت همه دستگاهها و متولیان امر پیشگیری و جلوگیری از مصرف مواد مخدر را می‌طلبد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز