سنگ اندازی برای رفتن استاندار ایلام/ وقتی تهمت جای انتقاد را می گیرد!

در حالی که مجتبی اعلایی حدود دو سال و نیم به عنوان استاندار ایلام مشغول به فعالیت است، در این مدت عده ای همه مشکلات استان را به پای وی می گذارند در حالی که محرومیت استان از گذشته وجود داشته و نباید انتظار بالا از یک نفر داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته فرهنگی استان ایلام که به مناسبت سالروز آزادسازی مهران در تهران برگزار شد، باعث شد حاشیه هایی علیه استاندار ایلام ایجاد شود.

شامگاه سه شنبه در نشست خبری استاندار ایلام که به مناسبت هفته پایداری برگزار شد، مسائلی بدون سند علیه استاندار مطرح شد تا آنجا که استاندار اعلام کرد: "من خودم هم دوست دارم بروم و خدا از دهان کسانی بشوند که حرف رفتن من را می زنند".

اعلایی طی مدت دو سال و نیمی که در سمت استاندار ایلام مشغول به کار بوده، در حد و توان خود برای استان تلاش کرده است و بسیاری از مشکلات استان نیز به گذشته بر می گردد زیرا استان ایلام از گذشته تاکنون در محرومیت به سر می برده و طبیعی است که این مشکلات به راحتی رفع نشود و نباید از وی انتظارات و توقعات بالا داشت.

اما اگر انصاف داشته باشیم، آخرین انتقادات از وی در مورد برگزاری هفته فرهنگی ایلام در تهران تا حدود زیادی درست نبود و بسیاری دنبال مسائل حاشیه ای و شایعه پراکنی نسبت به بالا بودن هزینه های این هفته فرهنگی هستند، این در حالی است که طی 26 سال گذشته هیچ مراسمی در سطح ملی برای سالروز آزادسازی مهران برگزار نشده بود و همین که هفته پایداری و سالروز آزادسازی مهران در تقویم ثبت می شود و برای آن در سطح کشور تبلیغ می شود خود شروعی مناسب برای شناخت استان ایلام و شهرستان مهران است و می تواند سرمایه های فراوان مادی و معنوی را به سمت استان سوق دهد.

طبق اعلام استاندار ایلام 300 میلیون تومان برای هفته فرهنگی ایلام در تهران هزینه شده است این در حالی است این رقم از سوی عده ای بالای چند میلیارد تومان اعلام شده است که واکنش استاندار ایلام را به همراه داشت.

ولی آیا با شایعه پراکنی نسبت به مسئول یک استان می توان وضع بهتری برای استان ایجاد کرد چرا که ایجاد تغییرات متعدد در یک استان خود آفتی بزرگ به شمار می رود و مردم ضمن نگاه تیزبین وانتقادی نسبت به مسئولان باید از بروز تهمت و شایعه پراکنی حذر کنند.

جو استان به گونه ای است که به نظر می رسد عده ای در پی سنگ اندازی برای برداشتن اعلایی هستند و در این راه از هیچ حرف بدون غیر مستندی هم دریغ نمی کنند.

نظرات ارسال نظر
 • ظهره ایدر تاریخ ۱۷ تير ۱۳۹۱

  من نمی دانم این مطلب خبر است، مصاحبه است،گزارش است یا یاداشت؟ طرف هر چه دلش خواست می نویسد خبرگزاری مهر هم چشم بسته منتشر می کند.مسخره است مسخره.

  پاسخ به این نظر
 • علي - شدر تاریخ ۱۸ تير ۱۳۹۱

  آقاي استاندار به خوبي كه شما هم مطرح كرديد نيست ، ايشان به بهانه فقر فرهنگي هزينه هايي بالايي را در ايلام انجام دادند كه مي توانست در جاها و بخش هاي ديگر و ضروري تر به بهترين نحو مصرف شود ، حال از توهين ايشان بگذريم كه مردم غيور و با اصالت ايلام را از لحاظ فرهنگي فقير دانستند ، بستهاي فرهنگي كتاب و cd ، نمايش شب هاي آفتابي و ..... ، آقاي استاندار تاريخ تمدن ايلام از ايران هم بيشتر است و صادقانه بگويم براي شما متأسفم و ما استاندار فرهنگي نمي خواهيم

  پاسخ به این نظر
 • رحيم در تاریخ ۱۸ تير ۱۳۹۱

  با سلام اينقدر از اين استاندار حمايت نكنيد به خدا نالايق ترين فرد براي اين منصب است.

  پاسخ به این نظر
 • رضا امیدیدر تاریخ ۲۱ تير ۱۳۹۱

  با سلام-ما یک استانداری میخواهیم که واقعا دلسوز مردم باشد و با جان دل برای این استان کار کند و بعید میدانم که  چنین خصوصیتی داشته باشد،پس خواهشا اینقدر سنگش را به سینه نزنید

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز