نرخ بیکاری در ایلام به ۱۲ درصد کاهش می یابد

 مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: نرخ بیكاری در این استان با تمهیدهای اندیشیده شده در پایان برنامه پنجم توسعه به 12 درصد كاهش می یابد.
 
'علیرضا زرگوش' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت تمامی تلاش خود را در راستای ایجاد زمینه مناسب برای اشتغال پایدار در استان بكار بسته كه طرح مشاغل خانگی از این جمله است.
وی تاكید كرد: با توجه به اینكه بیش از 20 هزار نفر در سامانه كار جویان استان ثبت نام كرده اند، به جدیت به دنبال رفع مشكل بیكاری این افراد هستیم.
مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: بر اساس اعلام مركز آمار كشور نرخ بیكاری در این استان در فروردین ماه سالجاری 16 درصد اعلام شده كه این آمار بین 16 تا 14 درصد در فصول مختلف سال متغیر است.
زرگوش واگذاری اراضی كشاورزی به فارغ التحصیلان بیكار بخش كشاورزی، فعال شدن بخش صنعت و خدمات در استان را از مهم ترین برنامه های مدیریت استان برای رفع معضل بیكاری عنوان كرد.
وی ادامه داد: با توجه با كاهش تصدی های دولتی اكنون ایجاد اشتغال با كمك بخش های خصوصی مد نظر است كه در راستای اصل 44 نیز این اقدام عملی می شود.
وی بیان كرد: جوانان بزرگترین سرمایه كشور هستند و با همت و تلاش آنان چرخ های توسعه استان و كشور به حركت درمی آید. 
نظرات ارسال نظر
 • جوان بیکار در تاریخ ۱۳ تير ۱۳۹۱

  مطمئن باشد که الان نرخ بیکاری بالای ۲۰ درصد است و به زودی به ۳۰ درصد هم میرسد. آمار مسئولین تنها بدرد خودشان میخورد. درو مال که رمانگه ؟

  پاسخ به این نظر
 • khaste az doroghدر تاریخ ۱۳ تير ۱۳۹۱

  یک قران بده آش به همین خیال باش یا به قول خودمان ا راس

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۱۳ تير ۱۳۹۱

  مگه الان چند درصد است؟ قرار هست چه اتفاق بزرگی در ایلام رخ بده که به این میزان زیاد نرخ بیکاری کاهش پیدا کنه؟

  پاسخ به این نظر
 • بیکار مقروضدر تاریخ ۱۳ تير ۱۳۹۱

  تمهیدات! مشاغل خانگی! نرخ بیکاری! چه واژههای آشنایی و اما بیکاری همچنان باقی است. تا وام هست ریاست باید کرد. بیکاری+ وام= مقروض بیکار و گستراندن بذر بدبختی و اما برای روسا: بیکار+ وام= تداوم ریاست و پایین آمدن نرخ بیکاری و این رشته همچنان سر دراز دارد- آزموده را بارها باید آزمود شاید در آن چیزی یافت.

  پاسخ به این نظر
 • امیردر تاریخ ۱۶ تير ۱۳۹۱

  آمارها دروغ نمیگویند. دروغگویان آمارسازی میکنند.

  پاسخ به این نظر
 • حدر تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۱

  سلام به آقای مدیر کل بگین آیا کسی از خانواده درجه یک خودشون بیکار است یا همشان باز هم مثل خودش مدیر کل هستند به ولا قسم می خورم اکثر واژه هایی که بکار می برند فقط شنیدنشون ومعنیشون رو نمی دونن اگه راست می گی ومی خوای کاهش تصدی دولت بکنی پس خودت استعفاء بده بزار یکی دیگه روجات بزارن دروغگو

  پاسخ به این نظر
 • rezaدر تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۱

  چیزی که عیانه چه حاجتی به بیانه خبر داره بعضیا با تقلاهای بی مورد چه کارها که نمیکنن هرچی فشار اقتصادی بیشتر میشه اقا میگه درصد کاهش پیدا کرده ببین اقای مدیر تو شرنرسون بخیر تو امیدی نیست...

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز