چهار‌شنبه 18 تیر 1399

مردم ایلام صاحب کلینیک ویژه دندانپزشکی می‌شوند

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از راه‌اندازی دانشکده و کلینیک ویژه دانپزشکی که یک نیاز بسیارضروری در استان بود خبر داد.
دکتر خیرالله اسدالهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: راه‌اندازی دانشکده و کلینیک ویژه دندانپزشکی یکی از نیازهای عمده درمانی مردم بوده که این مهم با تلاش‌ها و پیگیری‌های مسوولین دانشگاه تحقق یافته است.
وی با بیان اینکه پس از شروع فعالیت رسمی کلینیک ویژه دندانپزشکی در راستان دانشکده دندانپزشکی هم راه‌اندازی می‌شود، افزود: این کلینیک در صورت راه‌اندازی دارای بیش از 13 یونیت دندانپزشکی و تعداد 9 متخصص است که پاسخگوی نیاز مردم استان هستند.
وی خاطرنشان کرد: میزان اعتبار اولیه راه‌اندازی این کلینیک 500 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی استان بوده که نقش مؤثری در زمینه رفع نیازهای درمانی مردم دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ارائه خدمات دندانپزشکی و ارتقاء سطح سلامت مردم را از دلایل عمده راه‌اندازی این کلینیک ویژه دندانپزشکی عنوان کرد.
اسدالهی یکی از اولویت‌های برنامه‌های این دستگاه را ارائه خدمات درمانی مناسب و رسیدگی سریع به مادران باردار در معرض خطر عنوان و تصریح کرد: ارتقای سلامت مادر و نوزاد جزو رئوس برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان است.
وی با بیان اینکه اعضای کمیته مادران و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان باید توجه ویژه و برنامه‌ریزی‌های اساسی در این زمینه صورت دهند، اضافه کرد: لازم است در خصوص کاهش آمار سزارین و ترویج زایمان طبیعی به روش‌های کم‌درد و بدون درد و زایمان فیزیولوژیک با آموزش پرسنل مامایی و متخصصین زنان و فرهنگ‌سازی جامعه فعالیت بیشتری صورت گیرد.
نظرات ارسال نظر