ناکامی شهرداری ایلام در اجرای پروژه های بزرگ/ آن همه تبلیغات چه شد!

 تقاطع غیر همسطح بلوار جنوبی حضرت امام شهر ایلام به عنوان یکی از پروژه های بزرگ شهری ایلام در موعد مقرر به بهره برداری نرسید تا معلوم شود شهرداری ایلام در اجرای پروژه های بزرگ با آن همه تبلیغات ناکام مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، به اعتقاد خیلی از کارشناسان و صاحب نظران هرچند استان ایلام دارای زیبایی های طبیعی و خدادادی منحصر به فردی است اما این استان به لحاظ شهری چندان زیبا و پیشرفته نیست.

نمونه بارز آن خود شهر ایلام است که چهره این شهر مثل مرکز یک استان نیست و ویژگی های یک مرکز شهر در آن  وجود ندارد.

هر چند در سالهای اخیر تعدادی از میدانهای شهر ایلام بازسازی، تعدادی پارک ساخته شده و... ولی این برای معماری شهر ایلام کافی نیست.

علاوه بر چهره نازیبای شهری در ایلام، معضلات ترافیک و بافتهای فرسوده نیز به دیگر معضلات شهری ایلام اضافه کرده است.

در سالهای اخیر یک پروژه مهم در شهر ایلام تحت عنوان تقاطع غیر همسطح بلوار حضرت امام که به تازگی به نام شهید داریوش رضایی نژاد نامگذاری شده است، کلنگ زنی شد که شهرداری برای این پروژه تبلیغات گسترده ای نیز انجام داد و عنوان شد شهرداری ایلام می خواهد کارهای بزرگ انجام دهد.

با گذشت زمان و نصب تابلو زمان سنج برای بهره برداری از این پروژه در موعد مقرر، این پروژه هنوز تکمیل نشده است و تعداد روزهای باقی مانده برای بهره برداری از این پروژه میلیاردی معلوم نیست.

شهردار ایلام چند وقت پیش از مردم ایلام به خاطر این تاخیر عذرخواهی کرد و عنوان کرد: این پروژه به واسطه اینکه در شروع کار با توجه به داشتن معارض با کندی کار مواجه شد، با تاخیر به بهره برداری می رسد.

خالق منصوری اعلام کرد: در حال حاضر این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و کل اعتبار پروژه چهار میلیارد و 760 میلون تومان است که از نظر ریالی دو میلیارد و 500 میلیون تومان تاکنون هزینه شده است. 

البته در این بین شهردار ایلام به تذکرات جدی به پیمانکار نیز اشاره کرده است ولی با دیدن وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح نیز می توان به بعضی اقدامات غیرکارشناسی پی برد.

یک کارشناس در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: از این جهت می توان گفت که پروژه  تقاطع غیر همسطح حضرت امام شهر ایلام غیر کارشناسی است که تاثیر کمی در ترافیک شهری ایلام دارد.

علی اکبر صادقیان اظهار داشت: بیشتر ترافیک شهر ایلام در میدان کشوری تا میدان 22 بهمن است و خیابانهای شهر ایلام نیز عریض نیستند.

وی عنوان کرد: این پروژه باید در مسیرهای پرتردد شهر ایلام اجرا می شد تا از معضل ترافیک شهری ایلام کاسته شود.

صادقیان عنوان کرد: در حال حاضر در بعضی از نقاط استان ایلام پیاده روها از خیابانها شهر عریض تر هستند و نابسمانی در میدان سعدی ایلام به عنوان مرکز شهر به خوبی مشهود است.

به نظر می رسد این پروژه در جایی ساخته شده است که به معضل ترافیک شهر ایلام کمک چندانی نمی تواند بکند و دوم اینکه شهر ایلام نیازمند پروژه های بزرگ برای معماری و پیشرفت شهری است و اگر قرار باشد هر پروژه ای تاخیر زیاد داشته باشد توسعه شهری ایلام عقب می افتد.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۱

    اين پروژه صرفا براي يك ساعت پاياني روز 5 شنبه هفته طراحي و اجرا شده است

    پاسخ به این نظر
  • رضادر تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۱

    باسلام معضل ترافیک شهر ایلام به چند طریق حل خواهد شد که یکی از موارد آن انتقال پزشکان متخصص به اطراف شهر ودریک محلی تحت عنوان مجتمع پزشکان می باشد لطفا" مسولین دراین خصوص کارکارشناسی نمایند. باتشکر

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز