نمایشگاه بزرگ کتاب در ایلام برپا شد

نمایشگاه بزرگ کتاب امروز در شهر ایلام گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان ایلام ظهر سه شنبه در این آیین اظهار داشت: استان ایلام به دلیل داشتن مراکز دانشگاهی، علمی، آموزشی و فرهنگی نیازمند برگزاری نمایشگاه کتاب است.
علی گهرسودی ادامه داد: برگزاری سالانه نمایشگاه کتاب ایلام رویداد فرهنگی مهمی است که خوشبختانه امسال این نمایشگاه در استان برگزار شده است.
وی اضافه کرد: نمایشگاه بزرگ کتاب استان از 25 مهرماه به مدت یک هفته در محل انبارهای غله شهر ایلام دایر می شود.
وی گفت: در این نمایشگاه ده ها ناشر از سراسر کشور، جدیدترین کتاب ها و آثار تولیدی خود را در معرض دید عموم علاقه مندان قرار داده اند.
وی ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، رفع نیاز مخاطبان و ارایه آثار جدید در حوزه چاپ و نشر را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.
این مسئول عنوان کرد: در این نمایشگاه ناشران سراسر کشور در بیش از 240 غرفه، آخرین کتاب های منتشره خود را در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.
گهرسودی تصریح کرد: امسال برای اولین بار این نمایشگاه در محل سالن های اداره غله استان واقع در بلوار شهید بهشتی با فضای مناسب و ظرفیت کافی برگزار شده که امید است با اسقبال گسترده اهالی کتاب و مطالعه روبرو شود.
وی یادآور شد: این نمایشگاه با همکاری نهادهای عمومی کتابخانه های استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه برگزاری سالانه نمایشگاه کتاب، یک رویداد بزرگ فرهنگی است، خاطرنشان کرد: ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، رفع نیاز مخاطبان و ارائه آثار جدید در حوزه چاپ و نشر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
 ساعات بازدید از نمایشگاه بزرگ کتاب ایلام، صبح ها 9 تا 12 و بعدازظهرها 16 تا 21 اعلام شده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز