چشم و هم‌چشمی از عوامل تشدید کننده طلاق در ایلام

مدیر امور خانواده استانداری ایلام گفت: چشم و هم چشمی در بین خانواده‌ها به خصوص زنان از عوامل تشدید کننده طلاق در استان است.

زهرا نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهارکرد: تجمل گرایی، فردیت گرایی، روبط نامشروع، دیدن برنامه‌های ماهواره‌ای از دیگر عوامل تشدید کننده طلاق و اختلافات خانوادگی است.

وی دور بودن از ارزش‌های الهی در بین زوجین را عامل دیگر طلاق عنوان و افزود: اگر خانواده‌ها ارزش‌های اصیل زندگی، معنوی، دینی و فرهنگی در زندگی خود به نحو درست حفظ کنند بسیاری از مشکلات خانوده حل و آمار طلاق هم به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند.

نادری با بیان اینکه امروزه خانواده کم به ارزش‌های دینی در زندگی خود توجه می‌کنند خاطرنشان کرد: ارزش‌های دینی و معنوی باید بیشتر در جامعه نهادینه شود و از تجمل گرایی که باعث از هم پاشیدگی خانوادگی می‌شود دوری کنند.

مدیر امور خانواده استانداری ایلام تاکید کرد: استفاده از نظرات نخبگان و به کارگیری نتیجه پژوهش‌های آنان نقش بسزایی در جلوگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی و به خصوص طلاق دارد.

وی با اشاره به اینکه بی هویتی بدترین آسیب‌ها را به فرد و جامعه می‌زند تصریح کرد: عدم آرامش در زندگی، خود کشی و بحران اجتماعی از دیگر عوامل بی هویتی است.

نادری با بیان اینکه نظام مقدس خانوده نباید فدای کانال‌ها و جریانات انحرافی ماهواره و دیگر مبتذلات غربی شود افزود: با توجه به شکاف های جامعه باید با آموزش مهارت‌های زندگی، عدم وابستگی به ماهواره، توسعه و تقویت اقتصادی جوانان از راهکارهای پیشگیری از طلاق در جامعه است.

نادری با بیان اینکه خانواده تاثیر گذارترین و اصلی ترین نقش در زندگی زوجین قبل، حین و بعد از تشکیل زندگی مشترک فرزندان خود دارند اشاره و گفت: کاهش میزان انتظارها، انتخاب درست، آماده کردن فرزندان برای مقابله با مشکلات در طول زندگی مشترک از جمله راه‌های کاهش طلاق است که باید به آن توجه جدی شوند.

این کارشناس امور اجتماعی به نقش بسزای بهره گیری از شاخص‌های دینی در جامعه و زندگی زوجین اشاره و خاطرنشان کرد: زوجین باید بر اساس واقعیت‌ها، الگوهای دینی و معنوی زندگی کنند چراکه هر چه از اخلاقیات مذهبی و مسئولیت‌های دینی دور شویم به همان اندازه دچار آسیب خواهیم شد.

مدیر امور خانوده استانداری ایلام با اشاره به اینکه اخلاقیات "درست زندگی کردن" در بین خانواده‌ها امروزه کم به چشم می‌خورد عنوان کرد: پول، ماشین و مال هیچوقت جای انسانیت و معنویت را پر نمی‌کند.

وی با بیان اینکه برخی از جوانان ما سرگردان هستند گفت: ارتقاء تولید و ورود به عرصه‌های مختلف توسعه و رفع مشکلات سر راه ازدواج آنان یک نیاز ضروری در جامعه امروزی است که باید به آن توجه جدی شود.

نادری ایجاد کانون فکری برای رسانه‌های استان را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نقش مهمی می‌توانند در ریشه یابی آسیب های اجتماعی داشته باشد و همچنین تاثیر بسزایی در اطلاع رسانی و جلوگیری از آسیب‌ها دارند.

وی راه اندازی اتاق فکر برای جوانان در استان بسیار ضروری دانست و ادامه داد: با توجه به آسیب پذیری جوانان نسبت به دیگر قشرهای جامعه باید بیشتر به آنان توجه کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 19ماه و 11روز