در نمایشگاه کتاب؛ مردم ایلام ۵/۲ میلیارد ریال کتاب خریدند

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از خرید دو میلیارد و 500 میلیون ریالی کتاب از سوی مردم در هشتمین نمایشگاه سراسری کتاب این استان خبر داد.
ˈعلی گهرسودیˈ روز سه شنبه در گفت و گو اختصاصی به خبرنگار ایرنا گفت: با ثبت این رکورد خرید پیش بینی می شود سرانه مطالعه و فرهنگ کتابخوانی نیز در استان رشد چشمگیری یابد.
وی ادامه داد: از این میزان خرید کتاب بیش از دو میلیارد ریال از طریق فروش بن و مابقی نیز به صورت نقدی از ناشران نمایشگاه خریداری شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام اضافه کرد: خوشبختانه استقبال مردم از نمایشگاه امسال تاکنون مطلوب بود و میزان خرید کتاب از سوی مردم در نمایشگاه امسال نسبت به نمایشگاه هفتم افزایش چشمگیری داشته است.
گهرسودی اظهار کرد: این امر بیانگر ارتقا فرهنگ کتابخوانی از سوی مردم بوده و خوشبختانه کتاب در سبد خرید خانوارهای ایلامی قرار گرفته است.
دویست و هجدهمین نمایشگاه کتاب استانی و هشتمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام 25 مهر در محل اداره غله شهر ایلام گشایش یافت.
این نمایشگاه با همکاری موسسه فرهنگی نمایشگاه های سراسر کشور و معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت هفت روز دایر بود.
تجلیل از خادمان نشر و برگزاری محفل های انس با قرآن، شب شعر، موسیقی و نمایش در حاشیه نمایشگاه برگزار شد.
ترویج مقوله کتاب خوانی، توسعه فرهنگی استان و رفع نیاز علاقه مندان به دسترسی و تهیه کتاب های مختلف از هدف های برپایی این نمایشگاه بود.
نمایشگاه مذکور شامگاه دوشنبه به کار خود پایان داد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 8روز