شیروان به شهرستان تبدیل شد

 استاندار ایلام گفت: شیروان به شهرستان تبدیل شد.
 
مجتبی اعلایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با تلاش‌ها و رایزنی‌های انجام شده طی ماه‌های گذشته این موفقیت حاصل شده است.
وی ادامه داد: تبدیل بخش شیروان به شهرستان در هیئت دولت به تصویب اعضای هیئت دولت رسیده است که جای تقدیر و تشکر از این حسن توجه مسئولان ارشد کشوری دارد.
این مسئول اضافه کرد: به زودی و در آینده‌ای خیلی نزدیک این موضوع مهم با حضور یکی از شخصیت‌های مهم دولتی محقق و اجرایی خواهد شد.
اعلایی تصریح کرد: در حال حاضر شیروان یکی از بخش‌های شهرستان شیروان چرداول بوده که در آینده نزدیک شهرستان شیروان چرداول به دو شهرستان شیروان و چرداول تقسیم می‌شود.
استاندار ایلام گفت: امیدواریم مردم دو منطقه شیروان و چرداول به ویژه شهرستان شیروان از این مزیت مهم استفاده کرده و بهره‌مند شود.
شهرستان شیروان چرداول با 90 هزار نفر جمعیت و با مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری شمال شهر ایلام قرار دارد.
نظرات ارسال نظر
 • خليل رضايي فردر تاریخ ۲۶ شهريور ۱۳۹۱

  از حسن توجه وعنايت اعضاء محترم ميئت دولت واستاندار و معاونت سياسي استانداري محترم ايلام وساير عزيزاني كه با دلسوزي در ارتقاء بخش شيروان به شهرستان زبانآ قلمآ و مدمآ تلاش كردند كمال تشكر قدرداني را داريم اميداوارم اين اتفاق مهم بر نظام مقدس ايران و مردم شريف شيروان مبارك باشد

  پاسخ به این نظر
 • عدنان نوريان زادهدر تاریخ ۲۶ شهريور ۱۳۹۱

  ضمن تشكر از رئيس جمهور محترم جناب آقاي احمدي نژاد و هيئت دولت و استاندار و معاونين محترم وهمه كساني كه در اين راستا تلاش كردند به اميد خدا مردم شيروان با تلاش و كوشش خود در راستاي حمايت از دولت قدر دان اين اتفاق مهم خواهند بود

  پاسخ به این نظر
 • شاهرخ خاندر تاریخ ۲۶ شهريور ۱۳۹۱

  آقای استاندار:با سلام هرگاه کاندیداها برای گرفتن رای به میشخاص آمدند با توجه به امکانات ،جمعییت و .........با توجه به اینکه این دهستان دارای 19 روستا به اسامی:پاکلگراب،چنارباشی،زیفل،جعفرآباد،محمودآباد،میدان،حسین آباد،داروند،حیدرآباد،زردآلوآباد،طولاب،کله کبود،سربیشه،قجر،شانکبود،چشمه داوود،بلیین،سورگه بوده آیا به اندازه کارزان جمعیت و توانایی ندارد که به بخش تبدیل شود.بخشی که مربوط به مرکز استان است.چطور میخواهند که سرطاف را دهستان کنند اما دهستان بزرگ میشخاص بعد از دهها سال هنوز تبدیل وضعیت ساختار سیاسی اداری نمیشود؟آیا اگه از این خطه کسی در سیستم قدرت نباشد باید حق او در حکومت مردم پایمال کنند؟پارسال آقای رییس جمهور نیز قول مساعد دادند پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ به این نظر
 • مهدیدر تاریخ ۲۶ شهريور ۱۳۹۱

  آقای استاندار و نمایندگان محترم آیا وعده رییس جمهور در مورد میشخاص عملی خواهد شد؟ عدم اجرای برنامه مدون و مدیریت غلط در 19 روستای دهستان بزرگ میشخاص و خصوصا"دره ییلاقی میشخاص که 9 آبادی و روستا در آن هستند با بی آبی مواجهه و درختان میوه آن خشک شده اند و یکی از قطبهای اقتصادی به لحاظ تولید میوه و دامداری و کشاورزی و گردشگری با توجه به اینکه روستای حیدرآباد چند سال پیش تنها روستای هدف گردشگری بود دچار مشکل شده اند.که اگر وضعیت به همین منوال باشه باید منتظر مهاجرت شدید مردم به شهر و آن هم مرکز استان بنا به نزدیکی بود.(برای صحت سقم موضوع لطف فرمایید به منطقه بروید) راه برون رفت از این مهاجرت ناخواسته دو فاکتور است: 1-ساختار اداری و سیاسی آن به بخش ارتقا یابد. 2-فکر اساسی برای ذخیره آب در قسمت سراب به عمل آید و با توجه به شکل هندسی دره این مهم هزینه زیادی ندارد و با موانع طبیعی سریعتر انجام میگیرد. حالا از ما گفتن و از شما مسئول شاید بی تعهد نشنیدن. خداوکیلی حقوقتان را با کار خلاقانه حلال کنید و الی..........ماییم و شما در فردای قیامت.

  پاسخ به این نظر
 • عزیززادهدر تاریخ ۲۶ شهريور ۱۳۹۱

  دست مریزاد عزیززاده ایلام

  پاسخ به این نظر
 • علي رضايي فردر تاریخ ۲۷ شهريور ۱۳۹۱

  ارزوي ديرينه مردم در ارتقاء بخش شيروان به شهرستان چيزي نيست جزء توجه به حق مسئولين در خواست به حق اين مردم از مسئولين استان گرفته تا مسئولين تراز اول كشور بسيار ممنون و سپاسگذاريم

  پاسخ به این نظر
 • فریدون علمیدر تاریخ ۲۷ شهريور ۱۳۹۱

  آقای استاندار ازجنابعالی وهیئت دولت تشکر مینماییم ونام نیک شما بخاطرارتقاء بخش شیروان به شهرستان دراذهان این دیار باقی خواهد ماند.

  پاسخ به این نظر
 • سیروان سیروان زاده در تاریخ ۲۷ شهريور ۱۳۹۱

  درود بر شهرستان سیروان از تمامی کسانی که در این زمینه زحمت کشیده اند علی الخصوص استاندار محترم و معاون سیاسی ایشان قدردانی می کنیم .

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۲۸ شهريور ۱۳۹۱

  دست همه مسئولان درد نکند.مردم شیروان مبارک باشد

  پاسخ به این نظر
 • محمددر تاریخ ۳۰ شهريور ۱۳۹۱

  تبریک به ملت قهرمان استان ایلام به جهت ایجاد شهرستان باستانی سیروان

  پاسخ به این نظر
 • رحمتدر تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۱

  با عرض سلام خدمت شاهرخ جان توانایی های کارزان رو دست کم گرفتی برادر از لحاظ اقتصادی قطب اقتصادی استان با داشتن کارخانه سیمان ایلام هست از لحاظ های علمی، اجتماعی، فرهنگی هم که جای خود دارد، یه ذره تحقیقاتتونو بیشتر کنید

  پاسخ به این نظر
 • حسیندر تاریخ ۳ مهر ۱۳۹۱

  آقای ریس جمهور تشکر تشکر آقای استاندار و حاج آقا رحمانی تشکر تشکر

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز