عذرخواهی سرپرست دانشگاه کشاورزی خوزستان از مردم ایلام

طی روزهای گذشته نامه‌ای از سوی سرپرست دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی رامین خوزستان به رئیس سازمان سنجش ارسال می‌شود که عبدالعظیم آجیلی در این نامه از رئیس سازمان سنجش خواستار حذف پذیرش دانشجویان غیر بومی استان‌های همجوار از جمله ایلام می‌شود.
پس از این اقدام عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس ضمن واکنش شدیدی از نامه‌اعتراض آمیز 30 نماینده مجلس به وزیر علوم به خبرگزاری فارس در استان ایلام خبر داد.
بر این اساس سرپرست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان در نامه‌ای به مجتبی اعلایی استاندار ایلام ضمن پوزش و عذرخواهی از مردم استان ایلام توضیحاتی نیز داده است.
عبدالعظیم عاجیلی سرپرست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان خطاب به مجتبی اعلایی استاندار ایلام، اعلام کرده است: موضوع نامه ارسالی اینجانب به ریاست سازمان سنجش صرفا یک درخواست برای تعدیل سهیمه پذیرش داوطلبان بومی استانی در راستای افزایش درصد دانشجویان خوزستانی در دانشگاه به منظور کاهش مشکلات ناشی از کمبود امکانات رفاهی بوده که بار مالی زیادی برای دولت به وجود می‌آورد.
آجیلی توضیح داد است: افزون بر این، این درخواست نیز از سوی رئیس سازمان سنجش مورد موافقت قرار نگرفته است.
این مسئول ادامه داد: سالیان متمادی است که این دانشگاه پذیرای دانشجویان سراسر ایران اسلامی به ویژه دانشجویان استان‌های همجوار است و تاکنون هیچ‌گونه بی‌احترامی از سوی مسئولین استان، شهرستان و دانشگاه به قوم لر و سایر اقوام اصیل ایرانی با فرهنگ‌ها و خورده فرهنگ‌های مختلف نشده است.
آجیلی خاطر نشان کرده است: به جرات می‌توان گفت که استان خوزستان یکی از معدود استان‌های کشور از نظر کثرت، تنوع فرهنگی و قومی است، در این استان اقوام لر، بختیاری، عرب و ... سالیان متمادی با اتحاد وصف‌ناپذیری در کنار هم به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند، بدیهی است که افزایش سهیمیه بومی استانی سبب افزایش تعداد دانشجویان این اقدام در دانشگاه شده که شامل قوم شریف لر نیز می‌شود.
سرپرست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان در پایان یادآور می‌شود: در خاتمه چنانچه از مکاتبات انجام شده این دانشگاه با سازمان سنجش سوء تعبیری صورت پذیرفته بنده با تمام تواضع ضمن فشردن دست تمام عزیزان آن منطقه از همگی پوزش می‌طلبم.
نظرات ارسال نظر
 • خزلدر تاریخ ۲۷ شهريور ۱۳۹۱

  آقای پروفسور آجیلیان! قوم شریف لر که شما ازشون عذرخواهی نمودید در همان استان خودتان خوزستان ساکن هستند. با تمام احترام که به شما و همه لرهای عزیز قائل هستیم محض اطلاع آن پروفسور گرانقدر باید بگوییم که ایلام استانی کردنشین است که البته هوش سرشار و موهبت خدادادی مردمان کرد همواره آنها را از لحاظ علمی نسبت به بقیه ممتاز نموده است نه پذیرش بومی!!

  پاسخ به این نظر
 • گچیدر تاریخ ۲۷ شهريور ۱۳۹۱

  از مدیریت سایت ایلام امروز واقعا بعید است!! اگر شما به عنوان مدیران تنها سایت خبری فرهنگی دغدغه فرهنگ و هویت خود را ندارید بهتر است کار خود را تعطیل نمایید و به دیگران بسپارید. چرا خبری را در سایت گذاشتیدکه به طور تلویحی هویت کوردی هزاران ساله ایلام را تحت نام قوم لر تحریف میکند. شما حتی حاضر نیستید این نظرات را نیز در سایتتون نمایش دهید!! به اندازه آن کسانی که هویت ما را تحریف میکنند به ما هم اجازه دهید تا از خودمان دفاع کنیم.

  پاسخ به این نظر
 • ستارهدر تاریخ ۲۹ شهريور ۱۳۹۱

  رسات میگن ما کرد هستیم مثلا

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز