نامه اعتراض‌آمیز ۳۰ نماینده مجلس به وزیر علوم

عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس گفت: 30 نماینده مجلس به وزیر علوم نامه اعتراض‌آمیز نوشتند.
خبرگزاری فارس: نامه اعتراض‌آمیز 30 نماینده مجلس به وزیر علوم

احمد شوهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: طی روزهای گذشته یکی از رؤسای دانشکده‌های منابع طبیعی استان‌های جنوبی کشور در نامه‌ای به رئیس سازمان سنجش خواستار عدم پذیرش دانشجوی غیربومی به ویژه دانشجویان برخی از استان‌های غربی کشور از جمله استان ایلام شده است.

وی ادامه داد: به محض مطلع شدن از این نامه در نخستین فرصت با امضای 30 نماینده مجلس شورای اسلامی مربوط به استان‌های ذکر شده در نامه ارسالی به رئیس سازمان سنجش و دیگر استان‌های کشور نامه‌ای خطاب به وزیر علوم و تحقیقات ارسال شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در این نامه نمایندگان مجلس از وزیر مربوطه خواستار برخورد جدی با این نوع نگاه مراکز علمی در کشور شدند.

شوهانی تصریح کرد: اگر وزیر مربوطه دستورات لازم را در این خصوص صادر نکند بدون تردید با امضای نمایندگان مجلس موضوع استیضاح وزیر علوم در صحن علنی مجلس طرح خواهد شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی و شیروان چرداول در مجلس شورای اسلامی گفت: این نوع مکاتبات و نوع درخواست از رئیس سازمان سنجش مغایر با قانون اساسی بوده و باید نویسنده و درخواست کننده مورد پیگیری و رسیدگی وزیر مربوطه قرار گیرد.

وی ادامه داد: توهین به جوانان مرزدار استان ایلام که دوران هشت سال دفاع مقدس را جانانه در برابر دشمنان متجاوز ایستادند قابل پذیرش هیچ کس نیست.

این نماینده مجلس اضافه کرد: بر این اساس از وزیر علوم می‌خواهم در نخستین فرصت به این موضوع رسیدگی کرده و نتایج تلاش خود را اعلام کند.

عضو کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان استان‌های ذکر شده در خصوص مکتوبه رئیس دانشکده منابع طبیعی یکی از استان‌های جنوبی کشور و دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این نامه توهین‌آمیز اعلام نارضایتی کرده‌اند. 
نظرات ارسال نظر
  • انسانیتدر تاریخ ۲۵ شهريور ۱۳۹۱

    اوج نژادپرستی طرف رو نشون میده

    پاسخ به این نظر
  • در تاریخ ۳۰ شهريور ۱۳۹۱

    لازم است که برای آقای آجیلی دوره های آموزشی-توجیهی زیر برگزار گردد تا معلومات ایشان اضافه گردد: 1-همسایه شناسی(استان های همسایه) 2-احترام به همسایه 3-شناخت اقوام و زبان های مختلف و تفاوت بین آنها(خصوصا بختیاری و ایلامی) 4- تقویت حس برادری میان ایرانیان 5-ایران برای همه ایرانیان و .....

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 18ماه و 3روز