اخبار کوتاه ایلام/ آغاز عملیات اجرایی پایانه بین المللی فرودگاه ایلام

آغاز عملیات اجرایی پایانه بین المللی فرودگاه ایلام، رونمایی از دو مجموعه عکس و... از عناوین اخبار کوتاه استان ایلام است.
به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر فرودگاه ایلام در این ارتباط گفت: پایانه بین المللی فرودگاه ایلام در زمینی به گستره سه هزار و 200 متر ساخته می شود.
مجتبی بیاتی ادامه داد: 35 میلیارد ریال اعتبار نخستین برای اجرای این طرح اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: قرار است این پایانه در مدت دو سال تکمیل و بهره برداری شود.
مدیر فرودگاه شهدای ایلام افزود: با بهره برداری از این پایانه زمینه لازم برای اجرای پروازهای هوایی بین المللی به دیگر کشورهای منطقه به ویژه شهرهای مذهبی عراق فراهم می شود.
بیاتی گفت: این پایانه ظرفیت های مطلوب و بالایی برای توسعه پروازهای داخلی و خارجی به همراه خواهد داشت.
دو مجموعه عکس دفاع مقدس در ایلام رونمایی شد
دو مجموعه عکس دفاع مقدس در سالن اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ایلام رونمایی شد.
این دو مجموعه با عنوان ˈنمای نزدیکˈ مجموعه عکس های ˈحشمت آقاییˈ روایت کننده روزهای پس از آزادسازی مهران و همچنین ˈپنجره هایی رو به نورˈ مجموعه عکس های اعضای واحد عکس حوزه هنری ایلام از مناطق عملیاتی به کوشش ˈسیروس لطیفیانˈ توسط حوزه هنری چاپ و منتشر شده اند.
پست 230 کیلوولت خط انتقال برق دره شهر به بهره برداری می رسد
معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: پست 230 کیلوولت خط انتقال برق دره شهر فردا با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.
کرمی اعلام کرد: برای ایجاد این پست و خط انتقال برق در مجموع 170 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است.
وی ادامه داد: این پست برق با هدف تامین برق مطمئن شهرستان های دره شهر و آبدانان و انتقال برق نیروگاه سیمره به خط سراسری ایجاد شده است.
معاون امور عمرانی استاندار ایلام افزود: با بهره برداری از این پست انتقال برق مشکل ضعف ولتا‍‍‍ژ شهرستان های یاد شده مرتفع می شود.
همزمان با هفته سالمندان/ خدمات مراکز بهزیستی ایلام رایگان شد
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: به مناسبت هفته سالمندان خدمات مراکز این اداره کل به صورت رایگان ارایه می شود.
مهردادی افزود: به همین منظور خدمات درمانی و فیزیوتراپی در مراکز زیر پوشش و کلینیک ها به سالمندان به صورت رایگان ارایه می شود.
وی ادامه داد: سالمندان می توانند با مراجعه به این مراکز از خدمات مذکور برخوردار شوند.
مهردادی بیان کرد: این اقدام با هدف ارایه خدمات به سالمندان و گرامیداشت هفته سالمندان انجام می شود.
وی اضافه کرد: همچنین به همین مناسبت برنامه های مختلفی نظیر برگزاری راهپیمایی ویژه سالمندان، تجلیل از سالمندان موفق، اردوی تفریحی، بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و جشن ویژه سالمندان در مناطق مختلف استان برگزار خواهد شد.
جاده مرزی شورشیرین به بهره برداری رسید
جاده پاسگاه های مرزی شورشیرین تا دو چشمه شهرستان مهران به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور شماری از مسئولان استان به بهره برداری رسید.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: این جاده به طول هشت کیلومتر از جمله راهای سخت گذر استان است.
رحمانی افزود: این راه مرزی در مدت هشت ماه با اعتبار 10 میلیارد ریال احداث شده است.
وی ادامه داد: در ساخت این جاده ده دهنه پل کوچک و بزرگ ایجاد شده و توانسته مسیر و فاصله دو پاسگاه مرزی شورشیرین و دو چشمه را 40 دقیقه به هم نزدیک تر کند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز