صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

ایلام سربلند
بهزاد مهکی

 • بعدی

 • هيچ مطلبي وجود ندارد !

  درباره

  بهزاد مهکی
  ایلام سربلند

  ایلام عزیز ما استانی است با شایستگی ها و سرمایه های بسیار. این استان در بیشتر زمینه ها قابلیت های ارزشمندی دارد که در صورت بالفعل شدن جایگاهی بسیار بالاتر از وضعیت کنونی را نصیب ایلام خواهد کرد.

  اما متاسفانه آنچه که می دانیم و می بینیم و لمس و می کنیم حکایت از وضعیتی است که هرگز درخور نام ایلام و ایلامی نیست. استانی با جاذبه های گردشگری کم نظیر طبیعی و باستانی، آب و هوایی مطبوع، منابع ارزشمند نفت و گاز، مردمانی با ویژگی های اخلاقی ممتاز، پتانسیل قوی نیروی انسانی در زمینه های در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، صنعتی، علمی، ورزشی و ... هرگز نباید در وضعیت کنونی دست و پا بزند.

  دلایل متعددی درباره این وضعیت و راهکارهای برون رفت از آن می توان برشمرد که از حوصله این بحث خارج است. اما آن چه که آشکار است وظیفه سنگین تر همگان به ویزه قشر تحصیل کرده، دانشگاهی و اهل فرهنگ استان است. این قشر می بایست با توجه به حجم بالای مسائل، مشکلات و دردها، بیش از همتایان خویش در سایر مناطق به شناسایی و معرفی استعدادها و مشکلات، ارائه راهکارهای علمی و عملی در خصوص پیشرفت همه جانبه استان و حرکت عملی توام با آگاهی، شجاعت و تدبیر در این راستا اقدام نمایند.

  بنده نیز به عنوان یک دانشجوی دوره دکترا، با توجه به علاقه قلبی و حساس دین به زادگاه دوست داشتنیم بر خود فرض می دانم آنچه را که از عهد ام بر می آید برای پیشرفت استانم انجام دهم. ایلام و دردهایش همواره یکی از مهم ترین دغدغه هایم بوده و هرگز نه خواسته و نه توانسته ام این دغدغه را کمرنگ کنم. این دیدگاه چه پیش از رفتن به دانشگاه و چه در دوران دانشجویی و چه در ۳سال فعالیت به عنوان عضو هیئت علمی در من نهادینه و تقویت شده است و همواره به جستجوی راهی برای فعالیت در این خصوص بوده و هستم.

  اکنون نیز که علیرغم میل باطنی مجبور به دوری از ایلام هستم. امکان فعالیت مستقیم و حضوری را نداشته و مجبور به فعالیت از راه دور هستم. بنابراین بهترین راه تداوم فعالیت خویش را راه اندازی وبلاگ می دانم.نام این وبلاگ را آنچه که آرزوی هیشگی و قلبیم بوده و هست می گذارم. ایلام سربلند

  به امید سربلندی ایلام در همه عرصه ها

   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (0)

   
   

  آرشيو ماهانه