صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

مهران مرزدار
سيد ناصر موسوي

 • بعدی
 •  
     تردد انفرادی از مرز مهران چرا ممنوعه؟؟!!

  مردم مرزدار، متواضع و ولایتمدار مهران سالهای دفاع مقدس نام نیک خود را در کتاب عشق و ایثار تا ابد الایام ثبت نموده است و هم اکنون نیز  سال است که در شهر مرزی و مقدس خود با بیش از 400 کیلومتر نوار مرزی با کشور عراق و گرمای بالای 45درجه  طاقت فرسا و گرد غبار غلیظ  این سرزمین، مشغول پاسداری از خطوط مقدس مرزی کشورند.

  مردمان این دیار در سال 84 با قدرت تمام  و با شجاعت کامل اکثریت قاطع آراء خود را به گفتمان امام (رضوان الله علیه) وانقلاب اسلامی اختصاص داد تا بار دیگر با امام خویشتن و شهیدان گلگون کفن خود پیمان ببندد که ما با ارزشهای اسلام وانقلاب اسلامی با هیچ کسی و به  هیچ قیمتی معامله نمیکنیم .

  این مردم در سال 88 بار دیگر با توان بیشتر  و عزمی راسخ بیش  از نود درصد آرا خویش را تقدیم ولایتمداری و عدالتخواهی نمود و  باز هم به جهانیان اعلان کرد که ما را با ولایت پیوند ناگسستنی است و از دولت مورد تایید ولایت حمایت جانانه میکند.

  مردم مهران امروز علارغم مصوبه هیات محترم دولت در سفر سوم مبنی بر تردد چند هزار نفر از مهران و..، از اینکه تردد انفرادی از مرزشان ممنوع شده  است بسیار ناخرسندند و احساس بی احترامی میکنند.

  براستی به چه دلیلی این مرز امن و بدون سابقه حوادث تروریستی که سالهای پیش یکی از پر رفت و آمد ترین مسیر زیارت مزار شزیف ائمه علیهم السلام در کشور عراق بود اکنون مسدود شده و فقط عده ای خاص حق تردد دارند؟!

  آیا خطر فقط برای مسافران و زائران انفرادی است؟ و برای کاروانهای شرکت شمسا و مسافران هوایی و... نسیت؟

  امروز مردم مهران برای دیدار اقوام خود در عراق با مشکل مواجه هستند  و سفر کاروانی مانع این روابط اسلامی وانسانی است.

  مردم مظلوم مهران باید برای اخذ ویزا به تهران ویا کرمانشاه بروند و با وجود اینکه  مهران محل بسیار شناخته شده ای برای عاشقان کربلای معلا و نجف اشرف  وکاظمین و سامراء است،چرا نباید سرکنسولگری  در استان ایلام مستقر نباشد؟!

  هزینه سفر انفرادی به عتبات عالیات  مقدسه بسیار پایین تر از تشرف کاروانی است ،که با بستن تردد انفرادی زمینه سودجویی عده ای فراهم می شود و  بدیهی است  آنان از تمام توان خود برای انسداد تردد انفرادی تلاش خواهند کرد.

  مردم مهران بارها از مسئولان محترم شهرستانی و استانی شنیده اند که ((شورای عالی امنیت ملی ممنوع کرده است))،آیا این برای اقناع مردم فهیم مهران کافی است؟!  آیا حق نیست حداقل برای مردم مهران تردد انفرادی مجاز باشد؟!

  لذاانتظاراست موضوع تردد انفرادی  از مرز مقدس مهران مورد بازنگری دقیق و جدی قرار گرفته تا انشاءالله موجبات شادی ملت بصیر ایران اسلامی بیش از پیش فراهم گردد.

     ۲۱ آبان ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     ورزش مهران در مضیقه است

   

  جامعه ورزش تعداد بسیاری از  اقشار گوناگون به ویِژه جوانان را در خود جای داده است و تاثیر فراوانی را در جامعه دارد ، ازآنجایی که تقویت ورزش موجب تقویت اعتماد به نفس و یکی از راه های مبارزه با مواد مخدر است و حمایت از ورزش مورد تاکید مقام معظم رهبری است  لذا شایسته است بودجه ای خاص و قوی برای تقویت تعالی ورزش در نظر گرفته شود .

  به نظر میرسد لازم است سازمان تربیت بدنی همانطور که با ایجاد سالنهای جدید ورزشی ،ترمیم و بازسازی استخرشنا و.. زمینه حضور جوانان را در میادین ورزشی را فراهم می آورد در تلاش باشند که به ورزشکار نیز توجه  نماید و امکانات لازم جهت اعتلاء ،تشویق وتقویت جوان ورزشکار را فراهم آورد.

   

  علارغم افتخار آفرینیهای جوانان ورزشکار شهرمهران در عرصه های کشوری وجهانی در رشته  های مختلف ورزشی ٰاین ورزشکاران از حمایت کافی سازمان تربیت بدنی برخوردار نسیتند .

   

   تربیت بدنی شهر مهران  با وجود  مدیریت  دلسوز ، فاقد توانایی کافی برای اعزام ورزشکاران به مسابقات است به نحوی که حتی یک مینی بوس هم موجود نمی باشد تا جایی که یکی از تیمهای فوتبال مهران بوسیله کامیون در مسابقات خارج از شهرستان حضور پیدا کرده اند!!! ،

   لذا ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهت سنجش میزان مهارت خود و افتخار آفرینی با مشکلات مواجه هستند وبرای تهیه اتومبیل  هزینه بالایی را متحمل میشوند.

   

  تربیت بدنی مهران فاقد خوابگاه ورزشی است که این امر باعث کمرنگ شدن نشاط و شادابی ورزشکاران شده  و دعوت از تیمهای مختلف برای برگزاری مسابقات گوناگون به مناسبتهای مختلف امکان پذیر نیست .

   

  تربیت بدنی مهران هیچ اعتباری برای تشویق و ترغیب ورزشکارات تحت پوشش خود در اختیار ندارد و بودجه ورزش شهرستا مهران نسبت به میزان موفقیتها بسیار پایین است.

   

  شورای اسلامی شهر با تصویب تشویق ورزشکار مدار آور در استان وکشور وجهانی وشهرداری نیز با امکانات مختلف خود  از ورزش شهر حمایت کرده است و در حد امکانات خود مرزشکاران را مورد حمایت خود قرار داده است ولی رشد وتعال ورزش به عنوان یکی از ارکان سلامت و نشاط جامعه همکاری و توجه جدی و عمیق مسئولان محترم ذی ربط را میطلبد.

   

   

     ۶ دی ۱۳۸۹   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     ازمواضع شجاعانه امام جمعه محترم ایلام تشکرمیکنیم.

  ازمواضع شجاعانه امام جمعه محترم  ایلام تشکرمیکنیم...

  برگ زرینی دیگر  بر دفتر افتخارات استان ایلام در خطبه نمازجمعه این هفته گذشته.

  به سهولت روشن است که امروز بیشتر از دیروزمنافقان امت اسلامی با همکاری اربابان استکباریشان تمام قدرت پوشالی خود را برای هجمه به ولایت وشکستن حرمت وقداست رهبری به کار بسته اند و می خواهند ملت غیور وهوشمند ایران اسلامی را از راهی که برگزیده است مایوس کنند ، غافل از اینکه راهی را که ملت فرهیخته و مجاهد ایران می رود همان راه رسول الله و امیرالمومنین صلوات الله علیهم است که در غیاب امام معصوم علیه السلام توسط ولایت مطلقه فقیه راهبری می شود که راهی پر بهجت تر از این وجود ندارد.

  ملت ما در انتخابات اخیر با قدرت تمام وخشم انقلابی خود اعلام کردند که مالک اشتر علی را تنها نگذاشته اند و در صفین انقلاب اسلامی این تفکر معاویه بن ابی سفیان است که شکست می خورد نه تفکرامیرالمومنین علیه السلام.

  ملت در فضای بازانتخابات تمام گفته هارا شنیدند وانتخاب کردند،ملت ما همه چیز را فهمید وانتخاب کرد .

  آری ! ملت ما نزدیک ترین تفکر به رهبر دلیر و حکیمش را برگزید .آری! ، ملت تفکر امام و انقلاب را در آغوش کشید و از این روست که تمام دشمنان دست به دست هم و همصدا ناله سرمی دهند و برای انتقام از ملت ما بودجه دهها میلیاردی تصویب میکنند!!

  امروز در این قطعه حساس تاریخ کشورمان همه کسانی که دارای تریبون و وجهه در جامعه هستند هرکس به هر نحو وظیفه دارد ((توطئه ها)) را برای مردم لحظه به لحظه روشن نمایند و((حق)) را در برابر (( باطل)) یاری کند و صحنه را خالی نکند تا فرصتی  برای عرض اندام توطئه گران باقی نماند.

  درجنگ صفین تاریخ اسلام آموخته ایم که دیروز،امروز و فرداهم ، هرکس در هر مقامی و با هرسابقه درخشانی و با هر تحلیلی در برابر ولی امر مسلمین بایستد ومقاومت کند، منافق و دشمن اسلام محسوب می شود  و همه باید هوشیار باشیم و با غیرت و شجاعت و تدبیر با علم کامل به موضوعات در جامعه به مقابله با تفرقه افکنی های دشمنان بپردازیم و مردم را و نخبگان جاهل را آگاه سازیم و از تهدیدات دشمنان داخلی و خارجی  نترسیم و با فریاد از مواضع اسلام ناب محمدی  که از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی  بیان می شود دفاع کنیم.

  حجت الاسلام والمسلمین لطفی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم ایلام در خطبه دوم نماز جمعه به تحلیل موضوعات سیاسی کشور پرداخت و نیز برخی  اظهارات و اقدامات اخیر آقای  رفسنجانی را بشدت و باشجاعت و اقتدار محکوم کرد که حضار نیز با گفتن تکبیرحمایت خود را از بیانات  خطیب محترم نماز جمعه اعلام کردند که این اقدام ارزشی و روشنگرانه امام جمعه شجاع ایلام  به عنوان برگی زرین درذهن  تاریخ  ایلام ثبت خواهد شد.

  از حاج آقای لطفی به خاطر دفاع از حریم ولایت ورهبری وگفتمان امام وانقلاب در دوران حاکمیت تفکر به اصطلاح اصلاح طلبان ، به ویژه در این برهه از زمان تشکر میکنیم و امیدواریم که سایر نخبگان استان  نیز به امرمهم روشنگری تحولات سیاسی جامعه بپردازند.

     ۴ مرداد ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     اصلاح سازمان مدیریت کمتر از تسخیر لانه جاسوسی نبود

   دکتر داوودی معاون اول ریاست محترم جمهوری, اخیرا" در سخنرانی خود در جمعی از  دانشجویان تهران بیانات بسیار مهمی داشتند که بخشی از آن تقدیم میگردد

  (((((....عزیزان من ! این کتاب مبانی نظری برنامه چهارم را کاش میاوردم به شما نشان می دادم .برنامه چهارم الان هست و دارد به آن عمل می شود. یک کتابی برایش نوشته شد با عنوان مبانی نظری برنامه چهارم.
  این کتاب در سال83 هم چاپ شد با مهر سازمان برنامه قبلی. الان هم در اتاق من چندین جلدش هست که ما آن را دادیم تحلیل کردند. مواردی در آوردم که در اینجا به طور خلاصه عرض می کنم. نسخه اسارت و وابستگی کامل ایران هست به شرکتهای چند ملیتی آمریکا و اسرائیل که اگر عزیزان بخواهند من می توانم یک جلسه بگذارم که بیایم این کتاب را برای شما تشریح کنم. با شماره صفحه و مسایلی که در آنجا نوشته شده است.
  به عنوان مثال مثلا" در اینجا توصیه شده است که بحث استقلال در فلان زمینه را بگذارید کنار. ما باید وابسته باشیم آن هم نه وابسته به آمریکا , بلکه به عنوان یک ژاندارم درجه دوم زیر نظر اسرائیل در منطقه . توصیه شده است که این جهاد و دفاع مقدس واینها را بگذارید کنار . اینها ماجراجویی است. شهادت! شهادت دیگر چیست! شهادت یک ماجراجویی ستیزه طلبی است و و ولایت فقیه یک نیروی تمامیت خواه است. اسلام واخلاق واینها چیزهای بیخودی هستند و اینها را بگذارید کنار. اینها چیزی نیست که  از خودم بگویم , صفحه دارد. مطلب دارد.
  عنوان را دقت کنید  ((مبانی نظری برنامه چهارم)) یعنی برنامه چهارم باید بر این استوار بشود, براین مفاهیم, واین چاپ شد و آمد بیرون که به لحاظ همین جمع شد.جمع شد ولی آیا افکار هم جمع شد؟ کاری ندارد من در یک ورقه ای یک چیز مزخرف بدهم شما زود جمع اش بکنید, ولی من که هستم با همان فکر!
  ببینید شما در یک جبهه اتاق فرماندهی دارید. اتاق فرماندهی جبهه جنگ, در جبهه اقتصاد هم یک اتاق فرماندهی دارید اتاق فرماندهی اقتصاد شما سازمان برنامه شما است و در این اتاق فرماندهی این کتاب می آید بیرون . در این کتاب می گوید شما به تانک و موشک و هواپیما نیاز ندارید. هواپیمای اف 14 را همه اش  را معدوم کنید و از این دوشکاهای رو دوشی کافی است برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران.ببینید بچه نمی گویدها!,این را چه کتابی می گوید؟

  وقتی این چنین است, شما چه برخوردی می توانید بکنید با این دستگاه فکری؟ البته تحلیل های محتوایی تری هم داریم که اینجا جایش نیست. پس بنا براین ما با یک معضلاتی روبرو بودیم. لازم بود که آن ساختار یک مقدار تغییر کند واین جهش ها رخ دهد....))))   پایان  بیانات دکتر داوودی

  نکته

  اگر انقلاب اسلامی ملت به رهبری امام عزیز در سال 57 را انقلاب اول وتسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم وانتخاب دکتر احمدی نژاد را انقلاب سوم بدانیم ، چهارمین اقدام انقلابی ملت ایران اصلاح سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود. استقلال ، مولفه بی بدیل هر مملکتی است. بزرگترین عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران فرهنگ ایثار وشهادت است. رئیس جمهور ایران اسلامی در برابر امت اسلامی مسئول است. دردر فراگرد سازمان فوق به گفته آقای خاتمی رئیس جمهور یک تدارکاتچی بیش نبوده است ، باور شهادت رفیع ترین قله اسلام است به ستیزه جویی تعریف شده است و وابستگی ایران اسلامی به استکبار قانونی می شده است.

  بنا به گفته های دکتر داوودی راجع به چگونگی تفکرات حاکم بر سازمان مدیریت مبنی بر مبارزه مدون با فرهنگ شهادت طلبی وایثارگری ونفی اسثقلال جمهوری اسلامی ایران واز بین رفتن اقتدار رئیس جمهور مملکت در سیستم سازمان برنامه بودجه ، برای انحراف مسیر نورانی انقلاب اسلامی سازماندهی وبرنامه ریزی می شده است . لذا انحلال سازمان مذکور وتغییرآن به معاونت راهبردی ریاست جمهوری وحاکمیت گفتمان امام وانقلاب ، کمتر از تسخیر لانه جاسوسی نبوده است و باید از دکتر احمدی نژاد به خاطر این اقدام انقلابی تشکر کرد. لازم به ذکر است هزینه تهیه کتاب مبانی نظری برنامه چهارم قریب به یک میلیارد وهفتصد تومان بوده است.!!

  شاید اینکه  عیسی کلانتری وزیر اسبق کشاورزی اعلام خطر کرده اند واز حالا به فکر چادری زنانه  برای فرار به خارج از کشور شده بی ارتباط با اینگونه اقداماتشان نبوده باشد

     ۱۱ خرداد ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     حیات سیاسی یک ملت

  بسمه تعالی

  حضور در انتخابات نشان حیات سیاسی ملتهاست

  حضور درانتخابات نشانه ((حیات سیاسی)) یک فرد است.

   برای تشکیل شدن یک کشورسه شرط مهم جمعیت انسانی ، سرزمین وحاکمیت لازم است که هرکدام ازاین سه مولفه تحقق نیابد کشوری بوجود نخواهد آمد.

   امروزه کشورها با اعلام نوع ((حاکمیت)) موجودیت خود را اعلام میکنند و هرحاکمیتی که از پشتوانه مردمی برخوردار نباشد در عرصه ملی و بین المللی دچار سستی شده و استقلال آن کشور ازبین خواهدرفت. واساسا" هیچ تفکری بدون مقبولیت قاطع مردمی استقرار  نمی یابد  و حاکم نمی شود.

  نشانه وجود وشناسائی هرنظام سیاسی در جهان مولفه ((حاکمیت)) است و هوشمندی وتحلیل درست سیاسی یک ملت عامل اساسی بقاء حاکمیت هرکشوری است و نقش مهمی در افزایش ضریب امنیت واقتدار  درونی وبیرونی دارد.

  انتخابات شاخص بسیار مهمی است که درآن رشد و شکوفایی سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی یک ملت مورد ارزیابی قرارمی گیرد و حضور در انتخابات به معنای حیات سیاسی جامعه است ، با حضور در انتخابات است که یک ملت به دشمنان خودمی فهماند که نسبت به حاکمیت سیاسی وسرزمین خود وفاداراست وخود سرنوشت کشورش را رقم می زند و نیازی به مداخله بیگانگان ندارد چرا که خود دارای قدرت تغییر و توان انتخاب است ، از موانع رشد و تعالی و عوامل شکوفایی میهن خویش آگاه است و متناسب با شرایط کشور و طبق موازین عقیدتی سیاسی خود برای اداره جامعه چاره اندیشی میکند و خود را در برابر تک تک هموطنانش برای ساختن بهتر کشور مسئول می داند.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان یک رهبر و استراتژیست بسیار چیره دست در اجتماع مردم غیور کردستان ضمن تاکید بر حضور حداکثری ، انتخابات را ((شاخص )) سنجش رشد و مایه عزت یک کشور بیان کردند و فرمودند:

  (( انتخابات آبروى ملى ماست؛  انتخابات يكى از شاخصهاى رشد ملى ماست؛  انتخابات وسيله‏اى براى عزت ملى است.))

  لازم است بدانیم عدم حضور ((اعتراض منفعلانه))  نیز هیچ فایده ای در راستای تامین خواسته فرد معترض و منتقد ندارد بلکه با حضور فعال ((اعتراض فعالانه))  وآگاهانه است که می شود برای اهداف وخواسته های مشروع خود گامی موثر برداشت.

  چنانچه قومی نسبت به سرنوشت کشور خود و نسبت به آنچه در جامعه می گذرد بی تفاوت باشد حیات سیاسی آن قوم رو به پایان است،اگرملتی به ویژه قشر جوان و نخبگان آن ملت به اوضاع و احوال جامعه ای که در آن زندگی میکنند با بی تفاوتی و سهل انگاری رفتار نمایند زمینه استعمار آن کشور وتعرض همه جانبه آن کشور از سوی اجانب به طور کامل فراهم می شود و استقلال ، حاکمیت و تمامیت  ارضی آن کشور وتمام منابع  آن سرزمین به یغما خواهد رفت.

  بر همه دانایان عالم روشن است که استکبار جهانی برای سیطره مطلق خود بر تمام جهان به هیچ ملتی حتی ملت خود رحمی نمی کند و از کوچکترین فرصت نفوذ و نقطه ضعف در هر کشور نهایت استفاده را خواهدکرد.

  عطف به این مطلب مهم که جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی که آغاز شمارش معکوس اضمحلال استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار بود،امروز به کانون بیداری اسلامی ،ذلت ناپذیری و الهام بخشی به کلیه مستضعفان ، آزداگان و مقاومتهای اسلامی عدالت طلب وآزادگی خواه  جهان  تبدیل شده است و موقعیت بسیار راهبردی وتعین کننده کشورمان در معادلات و مناقشات سیاسی،امنیتی واقتصادی جهانی و منطقه ای ( به ویژه منطقه ای ) وعلاوه برآن ، با  باز گشت  تفکر ناب امام خمینی(ره) وگفتمان انقلاب اسلامی بر عرصه مدیریت اجرایی کشور در چند سال اخیر (که خود نیز حاصل انتخاب هوشمندانه ملت شریف بود)، ایران اسلامی در سیاست داخلی و خارجی از اقتدار،عزت،تعالی وپیشرفت محیرالعقولی برخوردارشده است ، تمام دشمنان کشور اسلامیمان به تلاش و تکاپوی فراوانی اقدام کرده اند که تا شاید مقداری از حضور مردم در پای صندوقهای اخذ رای بکاهند و افکار عمومی را به سمت و سوئی ببرند که خود می خواهند.

  22خردادماه ، ملت رشید ایران اسلامی ما بار دیگر در معرض آزمایشی بزرگی قرارگرفته است . دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران چشمان خود را به میزان حضور و گزینه انتخاب این ملت شجاع ،مترقی و استکبارستیز دوخته اند،هرچه میزان حضور ما بیشترین  وگزینه انتخاب ما  بهترین ،میزان نا امیدی دشمنان و امیدواری دوستان بیشتر خواهد بود.

   22خردادماه امام عزیز و شهداء گرانقدر، تمام آزادگان جهان  و رهبر شجاع و حکیممان به انتظارحماسه آفرینی ما نشسته اند ، همه ما مکلفیم هر آنچه را که در توان داریم به کاربندیم و بکوشیم تا باردیگر با حداکثر حضور و بهترین انتخاب ،22خردادماه را به روزی بزرگ وبه یاد ماندنی برای خود و دوستانمان و روزی سخت و ذلت بار برای دشمنان داخلی وخارجی تبدیل کنیم . وبه یقین هرکسی در این راستا تلاش و کوشش ننماید و خدای ناکرده  کارشکنی و سهل انگاری نماید ،به خود ، به هموطنان خود ، به سرزمین خود و به اسلام عزیز خیانتی بزرگ ونابخشودنی مرتکب شده است.

  ان شاء الله به حول وقوه الهی  با وحدت ، انسجام ، با هوشیاری کامل و با معیار قراردادن فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی   خامنه ای (حفظه الله تعالی) با حداکثر حضور وبهترین انتخاب، با سرعتی بالا و دقتی کامل به سمت آرمانهای امام راحل عظیم الشان وشهداء (ره) والامقام وتعالی همه جانبه ، کشورعزیزمان  را به پیش خواهیم برد

     ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     چگونه ابرقدرت و هسته‌اي شديم؟

  از برادر جعفر فرجی مقاله ای دیدم که خوانندگان محترم وبلاگ ((مهران مرزدار )) را به مطالعه آن جلب می نمایم:

  چگونه ابرقدرت و هسته‌اي شديم؟

  برداشت اول: دستاورد بي نظير دولت نهم

  رئيس جمهور طي سخناني در جمع راهپيمايان مراسم 22 بهمن به يکي از دستاوردهاي بي‌نظير دولت نهم اشاره کرد. دستاوردي که هيچ دستاورد اقتصادي، سياسي و علمي در طول تاريخ انقلاب با آن برابري نمي کند و ارزش اقتصادي آن را با هيچ عدد "هزاران ميلياردها دلاري" برابر و معادل نيست.

  دور شدن "سايه منحوس جنگ و تهديد دائمي کشور" از سوي ابرقدرت هاي جهاني که از ابتداي انقلاب تاکنون به‌صورت بالفعل و بالقوه و به‌صورت مستمر تداوم داشته و همچنين حذف شدن شرايط و کاربرد گزينه نظامي سوي دشمن آن‌هم در شرايطي که در يک نبرد تمام عيار حيثيت آنها بر باد رفته، چه ميزان ارزش مادي و معنوي براي کشور داشته است؟ و اين دستاورد سطح و جايگاه کشور را در آينده تا چه ميزان در معادلات جهاني ارتقا خواهد داد؟ و اين دستاورد بزرگ چه ميزان در اقتصاد، سياست، علم و تکتولوژي کشور در آينده موثر خواهد بود؟

  سؤال مهمتر اينکه آيا اگر "فرد ديگري به غير از احمدي‌نژاد" همچون خاتمي، لاريجاني، هاشمي، معين، حسن روحاني و... رئيس‌جمهور بود، اين دستاورد بزرگ و بي‌نظير به‌دست مي آمد؟

  برداشت دوم: موضع برتر غرب

  نفس وجود جمهوري اسلامي فحش به امريکاست (رهبر انقلاب)

  انقلاب اسلامي ايران با نگاه دين‌مدارانه خود به عرصه هستي و با ارائه تعريفي جديد از جهان، انسان و روابط انساني با مؤلفه هايي نظير نفي سلطه‌پذيري و سلطه طلبي در عرصه سياست خارجي و طراحي مدلي جديد از حکومت در عرصه داخلي، به‌صورت مبنايي و عملي به چالش با مباني و منافع تفکر اومانيستي و ليبرال دموکراسي حاکم بر جهان برخاست. اين جبهه‌گيري و صف‌بندي و نبرد از روز اول پيروزي نظام اسلامي به‌صورت شفاف و علني در سراسر جغرافياي جهان امتداد يافت و خواهد يافت. نظامي که در ذات خود به‌دنبال سلطه طلبي است، نمي تواند در برابر يک الگوي الهام بخش نفي سلطه پذيري در جهان بي تفاوت باشد و اين مطلب به معناي تنش و چالش دائمي نظام جمهوري اسلامي با نظام سلطه است.

  اما آنچه در طول اين سال‌ها -از ابتداي انقلاب تا ابتداي دولت نهم- اهميت داشته، موضع برتر سياسي، اقتصادي و به خصوص نظامي غرب و امکان تهديد و عملي نمودن تهديد نظامي بصورت مداوم از سوي کشورهاي بيگانه بوده است. امکاني که همواره در تعامل غرب با ايران همواره به‌صورت يک گزينه بسيار مهم در معادلات و در تصميم گيري‌ها، مسئولان داخلي را متأثر و منفعل نموده و در منش و تصميمات سياستمداران کشورهاي غربي لحاظ شده است...

  برداشت سوم: عقب نشيني مداوم شاه سلطان حسيني

  علي‌رغم اعلام سياست تنش‌زدايي دولت اصلاحات و ابراز نرمش هايي معنادار در برابر غرب، در سال گفتگوي تمدن‌ها، امريکا ايران را در ليست 3 کشور حامي تروريسم و محور شرارت قرار داد. امريکا با حمله به افغانستان و عراق به‌عنوان همسايه جديد کشورمان به‌صورت رسمي مقصد بعدي خود را کشور جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد. کشوري که همواره سوداي نابودي و خشکاندن ريشه مردم آن را در سر مي‌پروراند. اين در حالي بود که بحث هسته‌اي به عنوان بهانه‌اي براي اين مطلب دستاويز ابرقدرت‌هاي جهاني قرار گرفت.

  دولت اصلاحات با تعريف منافع ملي در چارچوب مرزهاي داخلي و براي مقابله با تهديد حمله نظامي و جلوگيري از وقوع جنگ، طي نامه‌اي آمادگي خود را براي عدم حمايت از حماس و حزب‌الله اعلام کرد و در عرصه هسته‌اي دست به عقب‌نشيني‌هاي محسوسي زد. حربه مکانيسم ماشه و ارسال پرونده ايران از شوراي حکام به شوراي امنيت باعث شده بود که ايران از ترس مرگ، خود دست به خودکشي بزند. پذيرش داوطلبانه پروتکل الحاقي بدون تصويب مجلس از سوي دولت، تعليق داوطلبانه غني‌سازي اورانيوم، تعليق داوطلبانه قطعه‌سازي و مونتاژ سانتريفيوژها، پذيرش بازديدهاي سرزده و آني بازرسان، تعهد به ارائه تضمين‌هاي عيني مبني بر عدم انحراف در آينده، اجازه بازرسي از اماکن نظامي و...

  اين در حالي بود که علي رغم تعليق 1.5 ساله فعاليت‌هاي هسته‌اي و علي‌رغم خوش‌بيني و خوش‌باوري‌هاي عده‌اي نسبت به تعهدات غرب در اجلاس‌هاي مختلف سعدآباد، بروکسل، پاريس و... مبني بر به‌رسميت شناختن حق ايران و خروج پرونده از شوراي حکام، در نهايت کشور با اعلام رسمي درخواست تعليق دايمي فعاليت‌ها مواجه شد. در طول تمامي مذاکرات، هر 3 ماه يکبار با وجود مذاکرات ايران با 3 کشور اروپايي، در يک سناريوي تکراري، امريکا يا کانادا و... با تهيه قطعنامه‌اي تند و بندهايي سراسر تهديد، پاي ايران را به ميز مذاکراتي باز مي‌کردند که در نهايت، ايران در بهترين شرايط و با تقلاي فراوان مي‌کوشيد از مواضع خود کمتر عقب‌نشيني کند. عقب‌نشيني‌هاي دايمي که در داخل کشور از آن به‌عنوان دستاوردهاي بزرگ تيم مذاکره‌کننده در تعديل قطعنامه و يا عناوين ديگر... به‌شدت در رسانه‌هاي داخلي وابسته به جريان اصلاحات تبليغ مي‌شد...

  عدم باور قابليت‌هاي نظام ولايي در سطح جهان و عدم اتکا به مردم و ترس مسئولان شاه سلطان حسيني از وقوع جنگ، کشور را روز به روز به حمله نظامي دشمن نزديک‌تر مي‌کرد. به‌طوري که بوش در دسامبر سال جاري اعلام کرد همه چيز طبق برنامه و به درستي جلو مي رفت. استکبار توانسته بود با قضيه هسته‌اي ابهت و اقتدار ايران را در برابر شيفتگان نظام ولايي از بين برده و با دسترسي به اطلاعات ارگان‌هاي مختلف کشور و يارگيري و ايجاد فضاي انفعال در ميان مسئولان، قدم به قدم به آرزوي ديرينه و نقطه نهايي خود نزديک‌تر شود. مسئولان پرونده هسته‌اي ايران که مي‌خواستند قدم به قدم از جنگ و مقابله تمام عيار با دشمن دور شوند، کشور را قدم به قدم به بحران و جنگ نزديک‌تر مي‌کردند...

  برداشت چهارم: انتخابات نهم و رد تئوري شرايط بحراني کشور

  انتخابات نهم تحت تأثير چالش هسته‌اي با طرح شعارهايي از جانب کانديداهاي رياست جمهوري دنبال شد اما مطلبي در کلام کانديداهاي رياست جمهوري مشترک بود: اعتقاد به شرايط بحراني و ويژه کشور، لزوم حل مشکلات با امريکا، مصالحه بزرگ و برقراري مذاکرات با اين کشور به عنوان تنها راه پيشرفت ايران...

  احمدي‌نژاد تنها کانديدايي بود که از مبارزه با امريکا گفت. او از ابتدا سخنان رسانه‌هاي عمومي و کانديداهاي مختلف مبني بر وجود شرايط حاد، بحراني و ويژه براي کشور را نپذيرفت و اعتقاد داشت که ايران اسلامي مي‌تواند بدون امريکا و علي‌رغم تحريم‌هاي نظام سلطه، به رشد و پيشرفت خود ادامه دهد. استراتژي احمدي‌نژاد در حوزه سياست خارجي از همان ابتدا بر 2 محور اساسي استوار شده بود:

  1- ترميم و احياء رابطه مردمي و عاطفي حاکمان با مردم، احياء خودباوري و اعتقاد به قابليت‌هاي بي‌نظير پتانسيل‌هاي نظام ولايي و باور توانمندي‌هاي بي‌نظير جوانان ايران اسلامي

  وي در فيلم تبليغاتي خود گفت: «کاخ‌نشيني قدرت نمي‌آورد، کاخ‌نشيني عزت نمي‌آورد. قدرت در صداقت است، قدرت در توکل به خداست، قدرت در اتکاء به مردم است. اين براي يک کشور قدرت مي‌آورد تا در مواجهه با بيگانه از موضع عزت برخورد کند. خوب معلوم است وقتي مردم را در کنار خود نداشته باشيد و به قابليت‌ها و توانمندي‌هاي ملت اعتقادي نداشته باشيد، در مقابل بيگانه هر ننگي را خواهيد پذيرفت.

  2- اتخاذ سياست تهاجمي و تعريف منافع ملي بدون مرز و مديريت صحيح اهرم‌هاي کشور در سراسر دنيا در مواجهه با نظام سلطه

  برداشت پنجم: حيرت جهانيان

  آغاز به‌کار فعاليت دولت نهم و لغو تعليق‌ها و مواضع جديد ايران، جهان را در حيرت فرو مي‌برد. تنها به‌فاصله 2 ماه از انتخابات، احمدي‌نژاد با ديپلماسي تهاجمي خود در سازمان ملل در نيويورک حضور مي‌يابد. اصرارها و درخواست‌هاي مکرر مکتوب ملاقات وزراي 3 کشور اروپايي که پيش از اين مسئولان کشور را احضار مي‌کردند، در دهمين مرتبه خود و با وساطت کوفي عنان مبني بر ملاقات با لاريجاني و ارائه گزارش به احمدي‌نژاد مورد موافقت قرار مي‌گيرد. ديداري شنيدني از موضع اقتدار که ناظران از آن خاطره‌ها نقل مي‌کنند. در حالي که جک استراو در حال بيان لزوم بازگشت به حالت تعليق از سوي کشورمان است، رئيس‌جمهور با قطع سخنان او و اعلام پايان جلسه، هرگونه صحبت از تعليق مجدد را با پاسخي کوبنده رد مي‌کند. مواضع عزتمندانه ايران به‌گونه‌اي است که پوتين در ديدار خود با احمدي‌نژاد، از وي مي‌پرسد آيا شما به سلاح جديدي دست پيدا کرده‌ايد؟

  يأس از عقب‌نشيني و يا تغيير مواضع مستحکم احمدي نژاد باعث مي‌شود، دشمن تمام تلاش خود را براي تحت فشار قرار دادن رئيس‌جمهور در داخل و خارج متمرکز کند. بسيج نخبگان غرب‌زده و برخي مسئولان سابق کشور در بي‌بند وباري در اظهارنظر نسبت به رئيس‌جمهور و نمايش تصويري از بحراني‌تر شدن فضاي کشور، وجهه همت آنان قرار مي‌گيرد. اما احمدي‌نژاد با گسيل دولت به دل توده‌ها و ابتکار سفرهاي استاني و احياء مديريت علوي و تلاش براي آگاه و همراه کردن مردم با مواضع نظام و بهره‌گيري از نقاط ضعف دشمن در منطقه و... سعي در مقابله با سلطه‌طلبي آنان مي‌کند.

  برداشت ششم: تنهايي رئيس‌جمهور و گسترش دامنه وحشت ميان مردم؛ طراحي و پازل دشمن

  ايران در حال مقابله تمام عيار با يک مبارزه سنگين عمليات رواني است. غرب تهديدات خود را به نهايت رسانده و اعلام رسمي آرايش کامل جنگي و تعيين دقيق زمان حمله با تعيين ضرب‌الاجل براي ايران نشان از جدي بودن تهديدات است.

  محسن رضايي فرمانده اسبق سپاه در يکي از پربيننده‌ترين برنامه‌هاي تلويزيوني، حمله امريکا را در يک ماه آينده غيرقابل اجتناب مي‌داند.

  هاشمي رفسنجاني که مدام در تريبون‌هاي مختلف، شرايط کشور را بحراني، ويژه و خطرناک توصيف کرده، براي اولين بار از دوران رياست جمهوري خويش تاکنون به ديدار مراجع قم مي‌رود. وي با ذکر آيه "ابي الله ان يجري الامور الا باسبابها" سياست‌هاي دولت را در مواجهه با امريکا تندروي خوانده و براي آينده کشور ابراز نگراني مي‌کند.

  در داخل کشور و در حالي که دشمن به‌صورت کامل آرايش جنگي به خود گرفته، به خاطر قيمت گوجه‌فرنگي، رئيس‌جمهور هدف بدترين توهين‌ها و تحقيرها قرار مي‌گيرد.

  احمدي‌نژاد در جمع دانشجويان اميرکبير مي‌گويد: «بيش از 60 نفر از شخصيت‌هاي سياسي از من وقت مي‌گرفتند و ملاقات مي‌آمدند و با يک مقدمه‌چيني مي‌گفتند که فلاني! ما شما را دوست داريم و به شما علاقه منديم، اما از يک منبع بسيار دقيق و درست مطلع شديم و خبري کاملاً دقيق داريم، قرار است امريکايي‌ها در فلان روز به اين نقاط در جمهوري اسلامي حمله کنند، يکي از اين نقطه‌ها هم مقر رهبري و رياست جمهوري است. من کاملاً به حرفها گوش مي‌دادم و وقتي که تمام مي‌شد، با نفرهاي قبلي مقايسه مي‌کردم و مي‌ديدم منشأ همه‌ي اين خبرها يک کانون واحد است. لبخندي مي‌زدم و مي‌گفتم خيلي ممنون. صبحکم الله بالخير و العافية، ما از شما تشکر مي‌کنيم. بعد مي‌گفتم اگر شما با امريکايي‌ها ارتباط داريد، بگوييد که ملت ما دست شما را خوانده است و فريب اين طراحي‌هاي شما را نخواهد خورد.»

  نوع آرايش دشمن و تهديداتش همه را منفعل کرده است، به‌گونه‌اي که برخي از شخصيت‌هاي دلسوز و شجاع جهان نظير سيد حسن نصرالله را نيز نگران کرده و او نيز به تهران آمده و توصيه‌هايي مي‌کند. در اين شرايط، جز رهبر انقلاب و رئيس‌جمهور، اغلب سايرين حمله را حتمي دانسته و توصيه به عقب‌نشيني مي‌کنند.

  يارگيري‌ها به داخل بدنه دولت نيز سرايت کرده و يکي از معاونين وزير کشور با فراخوان استانداران به آنان حالت آماده‌باش جنگي اعلام مي‌کند. استانداران موظف به تهيه آذوقه، سنگربندي و... مي‌شوند. هدف دشمن، سرايت دامنه تهديدات و گسترش وحشت به داخل توده‌هاي مردم است. علي‌رغم نيت خالص و علاقه رئيس‌جمهوربه فرد مذکور، احمدي‌نژاد براي جلوگيري از تسري اين فضاي ارعاب، دستور عزل او را صادر مي‌کند.

  رئيس جمهور در گفتگوي تلويزيوني زنده شبکه 2، پس از نيش و کنايه يکي از مجريان به احمدي‌نژاد مبني بر خريد گوجه‌فرنگي از درب منزل وي، اين سؤال چندين بار تکرار مي‌شود:

  آقاي رئيس‌جمهور آيا واقعاً شما نگران نيستيد؟ واقعاً نمي ترسيد که حمله کنند؟ ناو جنگي‌اشان به سمت...

  احمدي‌نژاد لبخند مي‌زند و مي‌گويد من دانشگاهي هستم و به مسائل، با ديد مهندسي نگاه مي‌کنم. امريکا در شرايط فعلي توان حمله به ايران را ندارد. آرامش خاصي در ميان مردم به‌وجود مي آيد. و دشمن ناکام از گسترش وحشت ميان مردم...

  برداشت آخر: ابرقدرت واقعي

  اعتماد به نفس رئيس‌جمهور و اعتقاد به توانمندي‌هاي ملت ايران، صفوف يکپارچه غرب را متلاشي کرده است. پيروزي و تثبيت شيعيان در عراق، پيروزي حماس در انتخابات فلسطين و پيروزي موافقان مقاومت در سرزمين‌هاي امريکاي لاتين و جنگ 33 روزه حزب‌الله که ديپلماسي تهاجمي ايران در يک‌يک آنها نقش ويژه‌اي داشته، باعث مي‌شود، غرب کم‌کم به قدرت ايران اذعان کند. هنوز دنباله‌هاي داخلي آنان سعي دارند فضا را در کشور بحراني نشان دهند اما اعتماد به نفس رئيس‌جمهور و پيروزي‌هاي پياپي جبهه حق باعث مي‌شود يک موضوع مدام از سوي انديشمندان غربي تکرار شود تا اينکه خود بوش نيز در نوامبر سال گذشته با بيان جمله‌اي پرده از حقيقت قدرت ايران برمي دارد: «اگر مي خواهيد از جنگ جهاني سوم اجتناب کنيد، قاعدتاً بايد مانع دستيابي ايران به دانش لازم براي ساخت سلاح اتمي شويد. ( بوش، نوامبر 2007)

  جمله بالا بيش از آنکه نگراني بوش را از دانش هسته‌اي ايران نشان دهد، بيانگر توجه و اذعان دشمن به ميزان قدرت و توانمندي‌هاي فرامنطقه‌اي ايران در صورت بروز جنگ است. قدرت بازدارندگي که امروز زبان تهديد را از ابرقدرت‌ها گرفته و آنان را واردار به فراموشي پيش‌شرط‌هاي خود براي ارتباط با ايران کرده است. قدرتي که رئيس‌جمهور اسلامي ايران نيز در راهپيمايي 22 بهمن به آن اشاره کرد: «بر خلاف تصور بسياري، انقلاب اسلامي ايران در سي‌امين سال خود، پرنشاط‌تر، عميق‌تر از سال 57 به راه خود ادامه مي‌دهد و امروز رسماً اعلام مي‌کنم که ملت ايران ابرقدرتي حقيقي و واقعي است.»

  حضور بسياري از کساني که در گذشته تاکيد مي‌کردند که ديگر هيچ‌گاه وارد عرصه سياست نخواهند شد، به‌دليل عبور کشور از شرايط بحراني است. شرايطي که روزگاري خود عاجز از حل آن بودند و امروز رفع آن تهديدها باعث شده...

  جعفر فرجي - رجانيوز

     ۲۹ فروردين ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     بااین حال حق داریم ازخاتمی بپرسیم که ...

  شمه ای از خدمات آشکار دولت نهم به شهرمهران

  ارتقاء بخش مظلوم ومحروم  ملکشاهی به شهرستان

  مردم شریف منطقه ملکشاهی سالهای سال بود که از دولتهای مختلف می خواستند که برای ایجاد زمینه پیشرفت وآبادانی ،این بخش به شهرستان ارتقاء یابد . اما متاسفانه این درخواست مردم با (( نمیتوانیم)) و((نمی شود)) مواجه شده بود که با عنایت دولت شجاع ،مردمی وتوانمند دکتر احمدی نژاد خواسته مردم بزرگوار ملکشاهی به هدف اجابت رسید واثبات گردید که اگر دولتها بخواهند هم ((می شود)) و هم((می توانند)) که بنا به فرمایش امام جمعه محترم  شهر ارکواز ، این کار فقط از عهده این دولت بر می آمد وبس.

  بیمارستان امام حسین (علیه السلام)

   مردم متواضع و مظلوم مهران به خوبی بیاد دارند بیمارستان امام حسین (علیه السلام) پیش از استقرار دولت عدالتمحور دکتر احمدی نژاد  به یک متروکه شبیه بود ! ولی امروزبا توجه ویزه دولت نهم وهزینه قریب به سه میلیارد تومان به یک مرکزدرمانی تبدیل شده که مجهزشده است به

  : پزشکان جراح متخصص و متخصصان  داخلی ،زنان وزایمان ،اطفال و..،دستگاههای مدرن رادیوگرافی ،انژوگرافی ،سونوگرافی ، سی تی اسکن (در آینده نزدسیک) ،  بخش زنان وزایمان(جراح و متخصص) .... یادر آوری میگردد که اگر نواقصی جزئی در بیمارستان مشاهده می شود از ضعف وسستی مسئولان استان است.

  دانشگاههای مهران

  شهر مهران امروز با توجه وحمایت دولت دکتر احمدی نزاد در حال تبدیل شدن به شهری علمی است.با همت دولت نهم دانشگاههای علمی کاربردی ،آزاد اسلامی وپیام نور با وجود قریب به دوهزار دانشجوی گرامی از خدمات ارزنده این دولت پرتلاش است.

  مسکن مهر

  - برخلاف عدم توجه دقیق دولت قبلی به معضل مسکن اقشارمستضعف ، هم اکنون با عنایت دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد  چهارهکتارزمین مناسب برای ساخت مسکن به اتحادیه مسکن مهر اختصاص داده شده است. ومراحل آماده سازی زمین نیز در شرف پایان بوده  ودرحال اخذپروانه کار ازشهرداری مهران است. مردم به ویژه جوانان با امید  راسخ به صداقت  دولت وشخش مکتبی دکتر احمدی نژاد در این طرح مبارک ثبت نام میکنند به گونه ای که قریب به دوهزار نفر هم اکنون  دارای کد رهگیری اینترنتی وتایید صلا حیت  شده اند.

  سهام عدالت

  سهام عدالت که عده ای  از سر کینه وجهل آن را گداپروری می دانند حقی بود که سالها از مردم سلب شده بود ودولت عدالتمحور دکتر احمدنزاد به صاحبانش  تقدیم کرد. سهام عدالت احقاق حق مردم است  نه گداپروری  . خریدن آرائ مردم با وعده پنجاه هزار تومان و هشتاد هزار تومان گداپروری است  نه کار کارشناسی سهام عدالت.ملت ایران اصولا"  ((گدا )) نبوده،نیستندونخواهند بود که به ((پروری ))نیاز داشته باشند.

   کاهش سود وام بانکی 

  کاهش سود وام بانکی برای ملت یک بصورت یک وهم درآمده بود که دولت شجاع ومقتدر دکتر احمدی نزاد با کارشناسی اقدام به کاهش سود وامهای بانکی نمود.

  ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در مهران

  تحقق این امر باعثاشتغال فراوان در منطقه خواهد شد که هم اکنون مورد بررسی است .

  حال حق داریم بپرسیم که با وجود قدرت قانونی کافی و بودجه و اعتبار لازم  ، چرا جناب آقای خاتمی با فرصت سوزی ، شناسایی و اجرای موارد بسیار مهم فوق را به فراموشی سپردند ؟! به راستی اگر در زمان جناب خاتمی برخی موارد فوق شروع شده بود تا کنون پایان نیافته بودند؟ چرا به شهر مقدس مهران توجهی را که امروز می شود جناب خاتمی نکرد؟ این مردم هستند که باید بپرسند که ، دولت خاتمی پول نفت را چه کردند؟!!و... ایکاش ان روزی که جناب خاتمی برای آقای کرباسچی ستاد بحران تشکیل می دادند برای پیشرفت مملکتمان  فکر می کردند و ستاد تشکیل می دادندو مثل احمدی نژاد برای خدمت به مردم شب وروز نمی شناختند.

   قطعا" دولت خاتمی دارای بودجه کافی بود وحمایت قاطع ملت مظلوم را نیز داشتند،اتفاقا" از مجلسی همسو نیز برخوردار بود ،خشکسالی نبود،و...البته  چیزی به نام همت و روحیهه خدمتگزاری نداشتند واصول را فراموش کرده بودند وبه فروع می پرداختند. امروز که ضعف وناتوانی اجرایی وعدم استحکام فکری دولت جناب خاتمی وامثال ایشان برایشان روشنتر شده است قطعا" آن همه سهل انگاری را فراموش نخواهند کرد. بماند که مردم با انتخاب هوشمندانه برادر مدیر و مدبر ،جناب آقای دکتر احمدی نژاد آن همه سستی وبی برنامگی گذشته را پاسخ دادندوانشاءالله بهتر نیز پاسخ خواهند داد.

     ۲۵ اسفند ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     سخنی با مدیریت محترم سایت ایلام امروز

  با سلام و عرض خدا قوت خدمت مدیر محترم سایت ایلام امروز

  در قسمت قوانین وبلاگها نوشتن مطالب دروبلاگها به حوره استان ایلام منحصر شده است که این امر باعث می شود وبلاگ نویسان محترم از پرداختن به سایر مسائل سیاسی ،اجتماعی،اقتصادی وفرهنگی کشور ومطالب غیر از استان ایلام محروم بمانند

  ممکن است نویسندگ محترم موضوعات ومطالب مفیدی برای ارائه به خوانندگان وبلاگها داشته باشند ودر محدودیت قرار بگیرند.

  لذا از مدیر محترم سایت خواهشمندیم برای گسترش بیشتر مطالب و باز بودن فضای تبادل نظر در موضوعات

  مختلف ، شرایطی فراهم نمایند که وبلاگ نویسان با مسئولیت خود به بررسی مسائل گونانگون و ارائه نظر خودبپردازند

  باتشکر


  دوست عزیز

  سایت ایلام امروز همانگونه که از نامش پیداست! جهت معرفی استان ایجاد شده است که بعدها خبررسانی و بازتاب وقایع و مشکلات هم در آن گنجانده شد. نگهداری و به روزرسانی این سایت با توجه به میزان بالای بازدید روزانه، مستلزم صرف هزینه و فرصت فراوانی است که گردانندگان سایت تنها با امید به رسیدن به اهداف سایت آنرا تقبل نموده اند. بخش وبلاگها نیز در راستای اهداف سایت و در جهت بهره گیری از مطالب فرهیختگان استان و دوستانی که در زمینه خاصی صاحب نظر هستند ایجاد شده است. مد نظر قرار دادن استان و نگاشتن پیرامون آن، شرط اصلی ایجاد وبلاگ برای افراد در این سایت است.

  ضمناً برای ارسال مطلب به مدیریت سایت از قسمت ارتباط با ما استفاده نمایید.

  با تشکر

   

     ۹ اسفند ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     مهران درمسير رشد

  بسمه تعالی
  مهران در بستر رشد وشکوفایی
  شهرمقدس و مرزی مهران امروز ازشاخصهای درخورتوجهی برای رشدوشکوفایی چندجانبه ای برخورداراست که در صورت توجه و عدم توجه کافی دچار تغییرو تحول مثبت ومنفی می شود.
  مولفه هایی از زمینه تعالی مهران :
  1-مدیریت سالم وفراجناحی کنونی .
  قابل تقدیر است که سیستم تصمیم گیری در مدیریت شهرستان امروز از عقده گشاییهاحزبی و جناحی به مسایل نگاه کردن فارغ شده و محل بحث و بررسی برای اعتلاء شهرشده است که جای امیدواری بسیار را برای آرامش مدیران و پیشرفت شهرفراهم کرده است . هیچ نقطه ای ازاستان دارای موقعیت مهران نیست و اداره این شهرحساس با وجود امتیازات ذیل و کمترین نیرو و امکانات نشان از توان بالای مدیریت شهرستان دارد که جادارد ازمسئولان ارشد شهر مهران تقدیر مناسبی به عمل آید.والبته که عدم انتصاب فرمانداربه سبب ضعف ثبات واستحکام درمدیریت می شود ومضاف اینکه سرپرست قراردادن یک مدیر با قدرت بالا به مدت بیش از یکسال نوعی توهین به فرد مدیر تلقی می شود و موقعیت مهران ایجاب نمیکرد که بیش ار یکسال فرماندارنداشته باشد.!که انتظارمی رود این نقیصه خیلی زود برطرف شود.
  2- موقعیت راهبردی .
  شهرمهران درگذشته وحال دارای اهمیت ونقش آفرینی نظامی،سیاسی،امنیتی،اقتصادی وفرهنگی بوده ومی باشد ودر آینده نیز گسترده خواهدداشت
  3- ورودوخروج هزاران نفرازمسافرین و زائرین عتبات عالیات ائمه (علیهم السلام).
  رفت وآمد هزاران نفرمسافر از مرز بین اللمللی مهران امرمثبتی است که اگربرنامه ریزی درست صورت نگیرد تبعات منفیی رانیز به دنبال خواهد داشت به عنوان مثال مردم شهیدپرور مهران بارها ازمسئولان محترم شهرستانی و استانی این سئوال راپرسیده اندکه: تردداین همه مسافرین ازشهرما چه فایده اقتصادی وچه اثری در بازار کم تحرک مهران دارد؟. باوجود تعداد زیادی زائرسرا،هتل ومهمانسرا،براستی چرابه شرکت محترم شمسا اجازه کارخدماتی وسرویس دهی به مسافرین داده می شود ؟!! و..
  پیشنهاد:
  جادارد استاندار محترم، مدیران مربوطه (سازمان میراث فرهنگی،سازمان حج وزیارت،و...)رامامور نمایند تابا حضور درشهرمهران و با مشورت وکارشناسی راه چاره ای یابندتا مردم مرزدار ومحروم مهران ازتردصدها کامیون مسافربری و.. استفاده لازم را داشته باشندونیز تعدادی از جوانان بیکار مشغول بکار شوند.
  4- ترددمسئولان ارزشمند عالیرتبه کشورعزیزمان وکشور همجوار عراق.
  استقبال ، بدرقه وپذیرایی از مسئولان ارزشمند عالیرتبه کشورعزیزمان وکشورهمسایه وسایرمیهمانان ارجمندضمن اینکه ازافتخارات مردم شریف و مدیران ارشد شهر می باشد ، مسئولان عالیمقام نیز ازنزدیک با مسائل شهرآشنامیگردند.اما باعنایت به تعدد این امر بعلت کمبود نیرو وامکانات لازم برای انجام تشریفات ،وقت بسیاری از مسئولان ارشد شهر صرف انجام ادای احترام به میهمانان بزرگوارمیگردد.این امر باعث تحمیل کارمضاعف و بیش ازتوان بر مجموعه مسئولان اجرایی وکندی دررسیدگی به امور شهرستان می شود .
  پیشنهاد:
  با تشکیل معاونت یا ستاد تشریفا ت با امکانات لازم و بودجه مشخص درفرمانداری شهر مهران این نقیصه برطرف وتبدیل به فرصت خوبی خواهد شد.
  5- وجود بازارچه و پایانه مرزی بسیارفعال .
  فعالیت بالای وروبه افزایش بازارچه وپایانه مرزی و گستردگی مرز مهران باکشور عراق و مسائل مربوطه مضاف بر اینکه میزان کار مدیریت را بسیار بالا برده وبراهمیت و حساسیت آن می افزاید، محل خوبی برای اشتغال افراد بیکار می باشدکه هم اکنون تعداد بالایی ازشهروندان عزیزمهرانی وغیر مهرانی دربازارچه وپایانه مرزی مشغول فعایت هستند.خوشبختانه با درایت مدیران، صادرات ازمرزمهران نسبت به دوسال گذشته تقریبا"بیش از سه برابر شده است.
  6-ایجادمنطقه ویژه اقتصادی درآینده .
  این منطقه به جز اشتغال فراوانی که به دنبال دارد موقعیت شهرمهران را بالاتر می برد.
  7- موقعیت ترانزیتی شهر.
  موقعیت ترانزیتی شهر بعلت عدم اجرای پروژه جاده کمربندی ونبود تناسب زیرساختهای لازم خیابانهای شهررا با آسیب دیدگی مواجه کرده است.
  8- فرهنگ.
  برخلاف گذشته با همت دولت عدالت محور شهرمهران به دانشگاه آزاد اسلامی ،دانشگاه پیام نورودانشگاه علمی کاربردی مزین شده است که بیش از هزار نفر از شهروندان به ویژه جوانان ارجمند هم اکنون دراین مراکزمشغول تحصیل هستند.
  تعدادی از قهرمانان ورزشی وجهانی وکشور ی درشهر مهران ساکن هستندکه نیازمند حمایت مالی مسئولان استان می باشند وقابل ذکر است که مصوبه بسیار خوب و بی سابقه شورای اسلامی شهر مهران در حمایت شهرداری مهران از مقام آوران ورزشی شهر درمسابقات استانی ،کشوری وجهانی قابل قدردانی است.
  -مبرهن است که وقتی زبان،آداب،رسوم و...مختلف درمسیری به طور مداوم درحرکت باشد اثرات (منفی ومثبت)گوناگونی برفرهنگ شهرمیزبان دارد.به علاوه اینکه شهرمقدس مهران نقش بسزایی درهشت دفاع مقدس داشته و محل بازدیدهزاران نفرازسراسرکشور جهت بازدیدازنقاط عملیاتی شهرمی باشند.این درحال است که شهر،فرهنگسرایی نداشته وخانه های عالم شهر به اجاره داده شده اند وامکانات وبودجه خاص برای راهیان نور تدارک دیده نمی شود.!
  پیشنهاد:
  باحضوروتشکیل کمیته ای ازاداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی وسازمانهای تبلیغات اسلامی استان و میراث فرهنگی وگردشگری و بنیاد حفظ ونشرارزشهای دفاع مقدس به ریاست مشاور فرهنگی محترم استاندار، موضوع قابل توجه، درشورای فرهنگ عمومی شهرستان مهران رسیدگی جدی شود.
  9-منابع درآمدی جدید شهرداری.
  افزایش درآمد شهرداری مهران ازمحل پل زائر وپارکینگ مرزی فرصت خوبی را برای توسعه خدمات عمرانی وشهری بیشتری را فراهم کرده است. شورای اسلامی شهرمهران با مردمی کردن بودجه شهرداری ،افزایش بودجه عمرانی وکاهش هزینه های جاری وانتخاب شهرداری باتجربه گامهایی را درمسیر خدمت به مردم این دیار برداشته است .صرف بودجه ودرآمدهای شهرداری درامورغیر عمرانی وخدمات شهری که مطابق قانون نیست ،عمل نادرستی که امیداست شورای اسلامی شهروشهردارمحترم این معضل نیزریشه کن شود. البته به علت گسترده شدن شهر افزایش جمعیت سیال ومیهمانپذیربودن این شهر اکتفا به این درآمدها آبادانی بیشترشهررا با کندی شدیدمواجه می سازد.به جزشهرداری چندنهادواداره وشرکت نیز مشغول کسب درآمدهستند که انصاف این است بخشی از ثروت خود را به شهرمهران اختصاص دهند.
  پیشنهاد:
  چنانچه ترمینال شهری که شهرداری محترم مهران درحال پیگیری می باشد درصورت ایجاد وفعالیت، منبع درآمدی باثبات و ایجاد اشتغال فراوانی خواهدبود.
  10_کارخانه سیمان.
  کارخانه سیمان مهران که مردم غیور منطقه منتظر افتتاح آن هستند و باتلاش مسئولان محترم شهرستان واستان مجوز ایجاد دارد ، متاسفانه با عدم سرمایه گذار بخش خصوصی مواجه شده است که مردم همچنان درانتظار بهربرداری می باشند.
  اضافه برمطلب:
  برخلاف برخی مطالب که براساس دیدگاههای غیرکارشناسی وغیردلسوزانه وضعیت شهرمهران را اسفناک جلوه می دهندضمن توجه دقیق به موارد فوق ، باوجود هماهنگی های خوب مجموعه مدیران ،تحرک عمرانی وخدمات شهری جدیدی درشهرشروع شده است که درگذشته نبودو باعمل ابتکاری سفرهای محله ای شورای اسلامی شهروشهردارمحترم به محلات شهر ازنزدیک به بسیاری از نیازهای مردم پاسخ داده می شود و مابقی بررسی میگرددند. به علاوه اینکه عملیاتهای عمرانی وزیباسازی متعددی دردست برنامه ریزی هستند که مساعدت مالی جدی مدیران محترم استان را می طلبد که نمونه هایی از آن در دهه مبارکه فجر به بهره برداری می رسد.انشاءالله.
  -مردم متواضع ومظلوم مهران به خوبی بیاد دارند بیمارستان امام حسین (علیه السلام)سالها ی قبل به یک متروکه شبیه بود!ولی امروزبا توجه ویزه دولت نهم به یک مرکزدرمانی تبدیل شده است که مجهزشده است به: پزشکان جراح متخصص و متخصصان داخلی ،زنان وزایمان ،اطفال و..،دستگاههای مدرن رادیوگرافی ،انژوگرافی ،سونوگرافی (درآینده نزدیک)و....،بخش زنان وزایمان(جراح ومتخصص) مجهز و.... گرچه در برخی امور فرعی داخلی بیمارستان وشهرکمبوده هایی مشاهده می شود مانند: عدم نیروی لازم کافی پرستاروتکنسین کمک کار پزشکان متخصص ،منفک نبودن بخش بستری زنان ازمردان ،-داروخانه شبانه روزی و... اما شکر نعمت حکم مینمایدکه اززحمات ریاست محترم بیمارستان امام حسین (علیه السلام) ،رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی ،سرپرست خستگی ناپذیر فرمانداری و دولت نهم برای پیگیری این امر حیاتی تشکرکنیم ونیزبخواهیم موارد نقص را هرچه سریعتر برای خدمت به مردم رفع نمایند.
  - برخلاف عدم توجه دقیق دولت قبلی به معضل مسکن اقشارمستضعف ، هم اکنون با عنایت دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد چهارهکتارزمین مناسب برای ساخت مسکن به اتحادیه مسکن مهر اختصاص داده شده است. ومراحل آماده سازی زمین نیز در شرف پایان بوده ودرحال اخذپروانه کار ازشهرداری مهران است.
  بااین وجود ، بنده به خاطر مسئولیت باافتخار نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهر مهران و هرفرد منصفی که ازنزدیک شاهد بسیاری جلسات و تصمیم گیریهاو موارد مدیریت شهر می باشد ،کاملا"مشهوداست که امام جمعه گرامی، سرپرست محترم و سختکوش فرمانداری مهران ،شهردار زحمتکش ، اعضاءپرتحرک شورای اسلامی شهرو سایر مدیران شهرستان، با تمام توان قانونی خویش با کمترین نیرو وامکانت وبا تلاش مظلومانه وموثرمشغول خدمت وانتقال مشکلات مردم متواضع و مظلوم مهران به رده های ما فوق ودرتلاش برای رفع گرفتاریهای شهروندان شریف می باشندواین مسئولین محترم استانی هستندکه بایدمساعدت وتوجه شایسته و بایسته راداشته باشند. دربرخی مواردازقبیل کمبو د آرد وعدم اختصاص اعتبارات ویژه عمرانی ، خدماتی و فرهنگی به مردم مرزدار ، متواضع و مظلوم شهر مهران کم کاری شده است. البته افزایش سه برابری اعتبارات شهرستان مهران نسبت به دولت قبلی برهیچ کس پوشیده نیست وقابل سپاسگذاری است ولی موقعیت شهرستان بیش از پیش را مطلبد
  کوتاه اینکه ، علا رغم عدم توجه صحیح مسئولان استان ، تلاش مدیران شهرمهران گسترده وستودنی است.
  مواردیادشده فوق ضمن اینکه مهران را درکانون توجهات قرارداده است ، فرمانداری وشهرداری مهران شهرمهران رانسبت به تمام استان متفاوت نموده و مسئولیت و اداره شهرستان را نسبت به گذشته چندین برابر کرده است که شایسته است استاندارمحترم جناب آقای مهندس غراوی وسازمان مدیریت برنامه ریزی استان شهر مهران را درمحور بودجه و برنامه ریزی وکانون توجهات خود قرار دهد.

     ۱۲ آذر ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     به تکلیف عمل کنیم.

   

        نگاه کنید ببینید تکلیف چیست

   

   

  ولی امرمسلمین جهان ، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله تعالی) :

  ...... نظام جمهورى اسلامى اساسا براى پاسخ به دعوت پيامبران تشكيل شده كه محور اساسى آن عبارتست از رساندن انسان به تكامل معنوى، كه اين ممكن نخواهد شد جز در سايه ايجاد يك دنياى برخوردار از حسنات و معروف‌هايى كه براى انسان‌‌ها زندگى را قابل تحمل و لذت‏بخش بكند كه از اساسى‏ترين آنها هم عدالت است. بنابراين تشكيل جامعه‏ عادلانه يك هدف است، اما اين هدف، هدف ميانه است. ما مي‌خواهيم به جامعه‏ عادلانه‏ الهى، جامعه‏ اسلامى دست پيدا كنيم براى اينكه در سايه‏ اين نظام الهى بتوانيم خودمان را به تكامل برسانيم؛ خودمان را به نقطه‏ امن و امان برسانيم. مساله‏ عالم پس از مرگ و حيات حقيقى - "و انّ الدّار الاخرة لهى الحيوان" حيات واقعى، حيات بعد از عبور از اين مرحله‏ زندگى است - تأثير زيادى در تنظيم اعمال و رفتار و كارهاى ما دارد. همين آياتى كه الان تلاوت شد؛ "قل انّ الخاسرين الّذين خسروا أنفسهم و أهليهم يوم القيامة الّا ذلك هو الخسران المبين"؛ خسران واقعى اين است. از دست دادن مال، از دست دادن جان، از دست دادن عزيزان، از دست دادن لذات زندگى، خسارت‌هايى است كه بر انسان در اين دنيا وارد مي‌شود، اما خسارت‌هاى حقيقى اينها نيست. گاهى همين چيز‌ها كه به نظر ما خسارت و فقدان مى‏آيد، از دست دادن چيزى مى‏آيد، وسيله‏اى است كه ما را از آن خسارت بزرگ، از آن خسارت حقيقى محفوظ نگه مي‌دارد. لذاست كه در دنياى مادى، در اين زندگى‏اى كه ما مأمور به انجام كار و تلاش و مجاهدت در آن هستيم، مساله‏ بردن و باختن و جلو افتادن و عقب افتادن و وجهه پيدا كردن و وجهه پيدا نكردن و محبوب شدن و از چشم‌‌ها افتادن و اينها، مسائل كاملا درجه‏ دو و مسائل فرعى به حساب مى‏آيد؛ اصل قضيه آن امر حقيقى است، كه آنهم با عمل به تكليف الهى به وجود مى‏آيد.
  *
  چه بر شما واجب است، آن را انجام بدهيد؛ چه بر شما حرام است، آن را ترك كنيد! بنده در دوران رياست جمهورى از يكى از بزرگانى كه مورد احترام و اعتقاد ما هميشه بود، درخواست كردم كه يك نصيحتى به ما بكند، يك دستورى، سفارشى به ما بدهد. آنچه كه ايشان براى من در جواب نوشتند، اين بود كه نگاه كنيد، ببينيد چه بر شما واجب است، آن را انجام بدهيد؛ چه بر شما حرام است، آن را ترك كنيد؛ چه چيزى مشتبه است، مراقبت كنيد. خيلى به نظر مطلب عادى و ساده‏ همه ‏كس‏دان و همه‏ كس‏فهمى به حساب مى‏آمد، ما هم اوّل كه نگاه كرديم، گفتيم خوب، اينها را كه ما بلد بوديم؛ بعد كه دقت كرديم، ديديم نه، اصلا تمام حرف همين است؛ سنگ تمام همين است. نگاه كنيم سخت‏ترين كار‌ها هم براى انسانى كه نتواند مهار نفس را به دست بگيرد، نتواند بر خواهش‌ها غلبه كند، همين است. نگاه كند ببيند تكليف چيست، حقيقتا تكليف را جستجو كند. وقتى تكليف را تشخيص داد، آنرا با شجاعت، با قاطعيت، با روى باز، با رضايت خاطر، با عدم واهمه‏ از پيامدهاى دنيوى - كه اگر اين را بگويم، اگر اين موضع را بگيرم، اگر اينجور مشى كنم، فلان كس چه خواهد گفت، فلان كس چه موضعى خواهد گرفت، آينده‏ من چه خواهد شد، بدون اين ملاحظات - انجام دهد. اگر ما نتوانيم بر نفس خودمان، بر خواهش هاى خودمان فائق بياييم، سخت‏ترين كارهاست و همين سخت‏ترين كارهاست كه ما را به برترين اوج‌ها و قله‏‌ها مي‌تواند برساند. اصل، اين است؛ اساس، اين است.

  . بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامی  ‏در ديدار با نمايندگان مجلس هشتم (۱۳۸۷/۰۳/۲۱

     ۱۱ آبان ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  سيد ناصر موسوي
  مهران مرزدار
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (6)
  سیاسی (2)
  اجتماعی (5)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  تردد انفرادی از مرز مهران چرا ممنوعه؟؟!!
  ورزش مهران در مضیقه است
  ازمواضع شجاعانه امام جمعه محترم ایلام تشکرمیکنیم.
  اصلاح سازمان مدیریت کمتر از تسخیر لانه جاسوسی نبود
  حیات سیاسی یک ملت
  چگونه ابرقدرت و هسته‌اي شديم؟
  بااین حال حق داریم ازخاتمی بپرسیم که ...
  سخنی با مدیریت محترم سایت ایلام امروز
  مهران درمسير رشد
  به تکلیف عمل کنیم.
  ممتنع!!
  استاندار محترم ایلام!
  بسم الله الرحمن الرحیم...

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  پایگاه اطلاع رسانی امام خمینی (رضوان الله علیه)
  پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
  عملیات روانی
  وبلاگ دکتر محمود احمدی نژاد
  سایت خبری -تحلیلی رجانیوز
  خبرگزاری فارس نیوز
  سایت خبری -تحلیلی فرهنگ انقلاب اسلامی
  مرکز اسنادانقلاب اسلامی
  پایگاه خبری -تحلیلی یاران انقلاب اسلامی
  وبلاگ حجت الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش (مسائل سیاسی)

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۷۸۱۷۸ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۱۱۵۸ مشاهده | امروز  ۱۴۵ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ |