صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

توسعه گستر دالاهو
حجت الله هاشم بيگي

 • بعدی
 •  
     آتش بی تدبیری در جنگل های ایلام

  آتشی که سوختن جنگلهای ایلام در قلب ایلامیان به راه انداخته نیازی به مقدمه ندارد...درماه های اخیربخش اعظمی از جنگل های ایلام دچار اتش سوزی شدند.بدون شک آتش سوزی جنگلهای ایلام دلایل متعددی دارد که بخش زیادی از ان به بی تدبیری و بی احتیاطی عامل انسانی بر می گردد.اما انچه که در روزها و ماههای اخیر فراموش شده، بی تدبیری سازمان مراتع، جنگلها وابخیزداری کشور و بی خیالی این سازمان عریض و طویل در قبال جنگلهای ایلام است.

  عجیب اینکه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و برخی مدیران ارشد استان در برابر تصمیمات سازمان جنگلهای کشور تا کنون واکنش قابل توجهی نداشته اند.

   تیرماه سال 93 رییس سازمان جنگل ها رضا احمدی رییس وقت اداره منابع طبیعی ایلام را به بهانه ارتقا از سمت خویش برکنار و خیراله آذرکردار را جایگزین وی نمود. بعد از مدتی مدام زمزمه برکناری آذرکردار به دلایل مختلفی به گوش می رسید که البته  شنیده می شود فضاسازی یکی از مدیران سازمان جنگلها که سابقه مدیریت در ایلام را نیز داشته عامل اصلی بوده است .

  به هرحال دوران مدیریت آذرکردار به یکسال نرسید و توسط رییس سازمان جنگلها در خردادماه 94 برکنار شد و عجیب اینکه رضا احمدی به سمت قبلی خویش برگشت و فعلا سرپرست اداره منابع طبیعی و  مراتع ایلام می باشد. انتصابی که عجیب و غریب به نظر می رسد و باید از جناب جلالی به عنوان متولی حفاظت از جنگلها و مراتع کشور پرسید که اگر مدیر قبلی خوب بود چرا برکنار شد و اگر خوب نبود چرا دوباره برگشت.انتصابی که باعث می شود کلمه تدبیر حسابی توی ذوق بزند.

  بدتر اینکه مدیر جدید به محض رسیدن به ایلام دست به تغییرات متعدد زد و اکثر معاونان و مدیران و روسای ادارات شهرستان ها و حتی بخش ها که در همین دولت و توسط مدیر قبلی همین دولت منصوب شده بودند را تغییر داد و تغییرات کماکان ادامه دارد.ایشان حتی به نیروهای خدمات و ابدارچی هم رحم نکرده و جابجایی هایی را در این زمینه انجام داده است.

  بدتر اینکه شنیده می شود دو خودرو پژو هم که متعلق به منابع طبیعی ایلام بوده توسط یکی از مدیران برای خودشیرینی تحویل سازمان در تهران شده است. این حکایت اداره ای است که حتی پول برای خرید بیل  هم به اندازه کافی نداشت که حداقل مردم در اطفا حریق کمک کنند. ای کاش اگر خودرو لازم نداشتند حداقل انها را می فروختند و با پول بدست آمده بیل می خریدند!!!تا مردم وسیله ای برای کمک داشته  باشندو طنز روزگار این است که مردم ایلام انتظار دارند کسی در سازمان جنگلهای کشور پیدا بشود که حواسش به جنگلهای ایلام باشد..اما این حکایت سازمانی است که ظاهرا انتصابات مهمتر از حفاظت جنگلهای ایلام و تدبیر برای دادن امکانات بیشتر به ایلام است.

  درد بزرگ این است که در برابر این همه بی تدبیری، نمایندگان و مدیران ارشد استان و برخی رسانه ها سکوت اختیار کرده اند...رییس و مدیران سازمان جنگلها بدانند ایلام و بلوطهای زیبای آن بازیچه دست شما نیستند که تاوان اشتباهات مدیریتی شما را بپردازند.اگر هم نمایندگان و برخی مدیران ارشد بی تفاوت و بی خیال هستند، گمان مبرید که مردم و نخبگان و جوانان استان نیز بی تفاوت هستند!!! و سخن دیگر با مدیران جدید اداره کل منابع طبیعی، مراتع و ابخیزداری استان ایلام این است که روزی چند نوبت اسم اداره خودتان را مرور کنید تا بدانید برای چه در این جایگاه هستید و کار با پست و پست بازی و میز و صندلی درست نمی شود.کار اصلی شما در مراتع و منابع طبیعی باید دیده شود و گرنه اگر وضع به همین منوال باشد و هر چندوقت یکبار بخشی از جنگلها در آتش بسوزد بهتر است اداره را تعطیل و یک باجه در هر شهرستان بگذارید که اگر جایی اتش گرفت اعلام کند و بعضی وقتها عبارات (حیف ) و (نبود امکانات) را تکرار کند...بعد از تعطیلات عید فطر منتظر جواب گویی سازمان جنگلهای کشور و نه اداره کل ایلام که جوابش فایده ای ندارد، هستیم

   

     ۲۵ تير ۱۳۹۴   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [1]

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  حجت الله هاشم بيگي
  توسعه گستر دالاهو
  معرفی مدیر وبلاگ *حجت الله هاشم بیگی هستم.متولد6 آذرماه 1358 و در استان ایلام و منطقه چوار به دنیا آمده ام.دارای لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه اصفهان و مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه بوعلی سینا همدان می باشم.هم اکنون دانشجوی دوره دکترای اقتصاد بوده و مدرس دانشگاه هستم. به عنوان کارشناس ارشد اقتصادی در مراکز پژوهشی تهران نیز فعالیت می نمایم.عقیده ما بر این است که برای کمک به توسعه کشور و به ویژه استان عزیز ایلام، چندین پارامتر مهم هستند که عبارتند از:دانش-اراده-لیاقت-انضباط اجتماعی-همدلی-وجدان کاری و اگر حروف ابتدای این کلمات را در کنار هم قرار دهیم عبارت(دالاهو) بدست می آید. زندگی پرفراز و نشیبی داشته ام .در خانواده ای هشت نفره زندگی می کنم که مثل بسیاری از خانواده های ایران جمعی صمیمی و مهربان داریم.فرزند اول خانواده بوده و دارای سه برادر و دو خواهر هستم.هدف اصلی من از ایجاد وبلاگ توسعه گستر دالاهو کمک به توسعه کشور(ولو بسیارناچیز) و به ویژه استان قهرمان پرور ایلام با همفکری هموطنان می باشد.البته یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه من انجام امور فرهنگی،  ورزشی و هنری و کمک به ایجاد شور ونشاط در بین جوانان می باشد...فرهنگ ایثار و شهادت را زیربنای فرهنگ جامعه می دانم و نوشتن مطلب در مورد دفاع مقدس و شهدا را بسیار دوست دارم. به اعتقادمن، همه ایلامیان خارج از استان باید در جهت معرفی این دیار تلاش کنند.  برای تمام مردم ایران زمین، در هرکجای دنیا،آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم.امید است با کمک همدیگر بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راستای کمک به توسعه استان ایلام برداریم.
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (16)
  اخبار (3)
  اقتصادی و اجتماعی (22)
  هنری و فرهنگی (9)
  صنعتی (0)
  ورزشی (18)
  ایثار و مقاومت (22)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  از معلمان خود یاد کنید....
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  حضور آرام مدیران قبلی و حکایت مارادونا و غضنفر
  تبریک به علی هاشمی و نگاهی به استعدادهای ناب چوار
  بلوط های سوخته، مدیران استوار و مدیریت انجیری
  آتش بی تدبیری در جنگل های ایلام
  مهران مهربان قهرمان ایران فراموش نشود!!!
  فراموشي مهران قهرمان در هياهوي جام جهاني فوتبال!؟
  آقای دوستی؛ خسته نباشید...
  این روز ها ستون های قلاقیران می لرزد!!؟؟
  نگذارید«مروارید»، «آزاد» شود.
  بی توجهی نمایندگان ایلام به روز ملی ایلام
  از معلمان خود یاد کنید...
  شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65
  زیباترین خداحافظی فوتبال در چوار ایلام
  داستان غم انگیز سقوط یک خلبان ایلامی!!!
  حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام
  سیمای ج.ا.ا نقش عشایر ایلام در میمک را نادیده گرفت
  جناب نماینده؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟
  دیدار فوتبال پیشکسوتان استقلال و چوار65 ایلام
  وي‍ژه نامه «چوار؛سرزمين لاله هاي فوتبال» منتشر شد
  یادواره شهدای چوار و چند نکته
  واقعه چوار و شرط ازدواج با حجت الله هاشم بیگی
  مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای چَوار ایلام احداث می شود
  شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان
  هفته دولت و یادی از وعده های استاندار در مزار شهدا
  دانش محوری؛ حلقه گمشده مدیریت استان
  غمی سنگین تر از عروج شهیدرضایی نژاد

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  انجمن دانشجويان و فارغ التحصيلان چوار
  سایت دولت
  سایتهای مختلف هنری،اقتصادی،اجتماعی،اشخاص و...
  وبلاگ شخصی حجت الله هاشم بیگی

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۸۰۱۳۸ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  مشاهده | امروز  ۱۰۰۶ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ |