صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

توسعه گستر دالاهو
حجت الله هاشم بيگي

 • بعدی
 •  
     حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام

  حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام

  در روزهای گذشته تعداد زیادی از مردم و جوانان استان (به ویژه جوانان بخش چوار) از برخوردهای مدیر فعلی حراست پالایشگاه گاز ایلام گلایه داشتند و خواستار این شدند که فریادشان به گوش مسئولین کشوری و استانی رسانده شود.

  نامه ای به امضای دهها تن از مردم برای اینجانب نیز ارسال شده است که در صورت عدم تغییر در رفتار مسئولین محترم پالایشگاه گاز، به خاطر دینی که به مردم و جوانان منطقه دارم، در حد توانم آن را در تمامی رسانه ها انعکاس خواهم داد... اما شاید مطلب زیر تلنگری برای مسئولین مربوطه  باشد تا در رفتارهای خویش تجدیدنظر نمایند...

  ******

  ...همه دیگر ایلام را می شناسند و نیازی نیست با مقدمه برخی مطالب  را بنویسیم.

   همه می دانند که مردم استان ایلام در طول هشت سال جنگ تحمیلی، چگونه با رشادت و دلاوری از مرزهای کشور دفاع کردند و خود را بر هیچ استانی تحمیل نکردند.

  مسئولان عالی رتبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رشادت مردم این خطه را بارها و بارها ستایش کرده اند و به عنوان مرزداران غیور از مردم استان ایلام یاد کرده اند.

  تاریخ انقلاب اسلامی ایران تاکنون هیچگونه خیانتی را از 430 کیلومتر مرز مشترک ایلامیان با  کشورعراق ثبت نکرده است و مردم شجاع( اما مظلوم) ایلام مانند جان خویش از خاک مقدس کشورمان دفاع کرده اند.

   آیا این مردم، توان حراست از پالایشگاه گاز را ندارند و باید یک نفر غیر بومی سالها در این پست مدیریتی گمارده شود و با برخوردهای نامناسب خود، بسیاری از مردم و حتی پرسنل پالایشگاه را به ستوه آورد.

  آیا انتصاب یک مدیر غیر بومی برای حراست پالایشگاه گاز ایلام، توهین و طعنه سنگینی به مردم این خطه نیست که به عنوان مرزداران غیور از آنها یاد می شود؟

  مسئولین محترم لازم است این معما را برای ما ایلامیان حل کنند؛آیا ما مرزداران و حارسان خوبی برای مرزهای ایران اسلامی هستیم یا فقط در حد شعار این گفته را قبول دارند؟و اگر مرزداران خوبی هستیم و توان حراست از مرزهای کشور را داریم، آیا توان حراست از یک پالایشگاه گاز را نداریم؟

  به راستی، چند درصد نیروهای پالایشگاه گاز بومی هستند؟

  آیا زمانی که زمین های کشاورزی مردم را بصورت رایگان و یا مبلغی بسیار اندک تصاحب کردند، هیچ فکری به حال هزاران جوان بیکار ایلامی کرده بودند؟

  اگر از غصه سکته کنیم و بمیریم، حق داریم. این همه زجر و بدبختی می کشیم و با انواع کمبودها و محرومیت ها می سازیم؛ آن وقت یک نفر از جای دیگر می آید و چنان با جوانان ما برخورد می کند که گویی، تعدادی از اعضای گروهک منافقین را گرفته است.

  اگر بنشینیم و زار زار گریه کنیم حق داریم؛ پالایشگاه گاز و پتروشیمی در چند صدمتری خانه ات باشد، اما به نان شب محتاج باشی...

  از جوانی ات فقط صدای زوزه خمپاره ها و بدبختی ها را به یاد داری، اما مدیر محترم حراست چنان پرونده ای برایت می سازد که نتوانی در هیچکدام از شرکت های پالایش گاز کشور استخدام شوی. آخر یکی نیست به این آقا بگوید؛ تو که نان مردم را می بری حداقل در حوزه اختیارات خودت ببر...یکی نیست به این آقا بگوید؛ دین عزیز اسلام هم برای امر به معروف و نهی از منکر چندین مرحله گذاشته است، آن وقت شما یک راست می روی سر مرحله آخر...

  یکی به این آقا بگوید؛ حضرت علی(ع) که پیشوای من و شماست، به مالک سفارش کرد: اگر شبانگاهان یک نفر را در حال گناه دیدی، صبحگاهان به عنوان گناهکار به او نگاه نکن، شاید موقع سحر توبه کرده باشد...آیا اگر یکی از پرسنل پالایشگاه گاز ایلام خطایی کرده باشد، باید تا آخر عمر تاوان پس دهد؟

  به راستی، آیا در ایلام قحط الرجال است و هیچکس تدبیر و مدیریت حراست پالایشگاه گاز را ندارد؟ آیا نمی توان دهها نفر از پاسداران عزیز سپاه ایلام را پیدا نمود که هرکدام به تنهایی می توانند به اندازه ده برابر مدیر کنونی دل بسوزانند و ضمن برخورد خوب با مردم، وظیفه حراست از پالایشگاه گاز ایلام را برعهده بگیرند؟

  آیا هیچکدام از بچه های بومی اداره اطلاعات ایلام برای این پست کلیدی مناسب نیستند؟

  نکته، بسیاری از موارد فوق ممکن است مبهم باشد.از بیان بسیاری از جزئیات که توسط افراد مختلف بصورت مکتوب یا شفاهی در اختیار نگارنده قرار گرفته است. خودداری شده است. حتی، بارها بصورت دوستانه مواردی را با مسئولین محترم پالایشگاه گاز ایلام( به ویژه مدیرعامل و مدیر حراست) در میان گذاشته ایم. اما هیچگونه اقدام مفیدی صورت نگرفته است. در هفته های آتی گزارش های مفصل تری از وضعیت پالایشگاه گاز ایلام به استحضار خوانندگان عزیز خواهد رسید و به عنوان یک شهروند ایلامی و جهت دفاع از حقوق جوانان مظلوم ایلام، موضوع را از طریق مقام عالی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران پیگیری خواهیم نمود...یاحق

     ۳۰ مهر ۱۳۹۱   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [11]

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  حجت الله هاشم بيگي
  توسعه گستر دالاهو
  معرفی مدیر وبلاگ *حجت الله هاشم بیگی هستم.متولد6 آذرماه 1358 و در استان ایلام و منطقه چوار به دنیا آمده ام.دارای لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه اصفهان و مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه بوعلی سینا همدان می باشم.هم اکنون دانشجوی دوره دکترای اقتصاد بوده و مدرس دانشگاه هستم. به عنوان کارشناس ارشد اقتصادی در مراکز پژوهشی تهران نیز فعالیت می نمایم.عقیده ما بر این است که برای کمک به توسعه کشور و به ویژه استان عزیز ایلام، چندین پارامتر مهم هستند که عبارتند از:دانش-اراده-لیاقت-انضباط اجتماعی-همدلی-وجدان کاری و اگر حروف ابتدای این کلمات را در کنار هم قرار دهیم عبارت(دالاهو) بدست می آید. زندگی پرفراز و نشیبی داشته ام .در خانواده ای هشت نفره زندگی می کنم که مثل بسیاری از خانواده های ایران جمعی صمیمی و مهربان داریم.فرزند اول خانواده بوده و دارای سه برادر و دو خواهر هستم.هدف اصلی من از ایجاد وبلاگ توسعه گستر دالاهو کمک به توسعه کشور(ولو بسیارناچیز) و به ویژه استان قهرمان پرور ایلام با همفکری هموطنان می باشد.البته یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه من انجام امور فرهنگی،  ورزشی و هنری و کمک به ایجاد شور ونشاط در بین جوانان می باشد...فرهنگ ایثار و شهادت را زیربنای فرهنگ جامعه می دانم و نوشتن مطلب در مورد دفاع مقدس و شهدا را بسیار دوست دارم. به اعتقادمن، همه ایلامیان خارج از استان باید در جهت معرفی این دیار تلاش کنند.  برای تمام مردم ایران زمین، در هرکجای دنیا،آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم.امید است با کمک همدیگر بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راستای کمک به توسعه استان ایلام برداریم.
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (16)
  اخبار (3)
  اقتصادی و اجتماعی (22)
  هنری و فرهنگی (9)
  صنعتی (0)
  ورزشی (18)
  ایثار و مقاومت (22)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  از معلمان خود یاد کنید....
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  حضور آرام مدیران قبلی و حکایت مارادونا و غضنفر
  تبریک به علی هاشمی و نگاهی به استعدادهای ناب چوار
  بلوط های سوخته، مدیران استوار و مدیریت انجیری
  آتش بی تدبیری در جنگل های ایلام
  مهران مهربان قهرمان ایران فراموش نشود!!!
  فراموشي مهران قهرمان در هياهوي جام جهاني فوتبال!؟
  آقای دوستی؛ خسته نباشید...
  این روز ها ستون های قلاقیران می لرزد!!؟؟
  نگذارید«مروارید»، «آزاد» شود.
  بی توجهی نمایندگان ایلام به روز ملی ایلام
  از معلمان خود یاد کنید...
  شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65
  زیباترین خداحافظی فوتبال در چوار ایلام
  داستان غم انگیز سقوط یک خلبان ایلامی!!!
  حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام
  سیمای ج.ا.ا نقش عشایر ایلام در میمک را نادیده گرفت
  جناب نماینده؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟
  دیدار فوتبال پیشکسوتان استقلال و چوار65 ایلام
  وي‍ژه نامه «چوار؛سرزمين لاله هاي فوتبال» منتشر شد
  یادواره شهدای چوار و چند نکته
  واقعه چوار و شرط ازدواج با حجت الله هاشم بیگی
  مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای چَوار ایلام احداث می شود
  شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان
  هفته دولت و یادی از وعده های استاندار در مزار شهدا
  دانش محوری؛ حلقه گمشده مدیریت استان
  غمی سنگین تر از عروج شهیدرضایی نژاد

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  انجمن دانشجويان و فارغ التحصيلان چوار
  سایت دولت
  سایتهای مختلف هنری،اقتصادی،اجتماعی،اشخاص و...
  وبلاگ شخصی حجت الله هاشم بیگی

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۸۰۱۲۱ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۱۱۹۹ مشاهده | امروز  ۹۸۹ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ |