صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

توسعه گستر دالاهو
حجت الله هاشم بيگي

 • بعدی
 •  
     هفته دولت و یادی از وعده های استاندار در مزار شهدا

  به مناسبت گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان والامقام رجایی وباهنر،دوم تا هشتم شهریورماه به  عنوان هفته دولت نامگذاری شده است. هفته ای بسیار مهم که معمولاً دولتمردان، گزارشی از عملکرد خویش را  با روشهای مختلف در معرض دید مردم قرار می دهند.

  مسئولین استان ایلام نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در روزهای اخیر با نصب بنر، پلاکارد ، ارائه گزارش و...عملکرد خود را در معرض دید مردم استان قرار می دهند.

  درسالهای گذشته و علی الخصوص در سال جاری، گزارش مسئولین استان به نحوی است که با مشاهده این گزارشات، رویاهایمان به پرواز در می آید و گویی عن قریب در نزدیکی رسیدن به جایگاه استانهایی مثل اصفهان و تبریز هستیم!!

  در مقاله ای که به قلم غلامرضا محمد مرادی در سایت قدس آنلاین منتشر شده، بسیاری از کارهای نکرده مسئولین استان بیان شده و نقد خوبی از نمایشگاه؟؟؟ دستاوردهای دولت در استان ایلام نوشته شده است.

  نگارنده، تنها یک مسأله  را در قالب چند نکته به آقای استاندار یادآوری می کنم که البته در هفته دفاع مقدس و بهمن ماه جاری بصورت مفصل بدان خواهیم پرداخت:

  جناب آقای استاندار؛

  1-    جنابعالی در بهمن ماه سال 1388 جهت ادای احترام به شهدای والامقام در مزار شهدای حضرت علی صالح(ع) حضور یافتید و ضمن قرائت فاتحه برای شهیدان زمین فوتبال چوار ، وعده دادید که به زودی یادمان شهدای زمین فوتبال چوار ساخته می شود!!!

  2-    «بزودی» هرگز فرا نرسید، تا اینکه در 16 اسفندماه سال 1389، در مراسم گرامیداشت شهدای زمین فوتبال چوار که در محل شهادت آن عزیزان مظلوم برگزار گردید، باز هم وعده های فراوانی دادید و در حالی که وعده یادمان یادتان رفته بود، مجدداً وعده های دیگری هم دادید و با معاونین رئیس جمهور(زریبافان و سعیدلو) تفاهم نامه هایی مبنی بر ساخت استادیوم، موزه شهدا، زورخانه و مجددا احداث یادمان و...  امضا شد.

  3-    خودتان می دانید که نگارنده به عنوان یکی از کسانی که همواره موضوع زمین فوتبال چوار را پیگیری کرده ام، دهها بار برای پیگیری این موضوع و کمک به جنابعالی اعلام امادگی کردم و حتی در جلسه ای که در دوم تیرماه سالجاری با حضور جنابعالی و رئیس گروه مشاوران جوان استانداری برگزار گردید، طرحی را برای موضوع زمین فوتبال چوار بصورت مکتوب ارائه نمودم و دهها بار از طریق دفترتان(ایلام و تهران) پیگیری کردم و هیچگاه به نتیجه نرسیدم.

  4-    به جنابعالی پیشنهاد دادم؛ نامه ای را خطاب به جناب آقای عزیزی، معاون محترم رئیس جمهور بنویسید تا خودم نامه را در تهران پیگیری و هرطور شده بودجه ای را برای زمین فوتبال چوار بگیرم که هنوز این نامه را ننوشته اید. این در حالی است که حتی پیش نویس نامه را هم تنظیم کردم و از طریق یکی از مشاوران به دست جنابعالی رساندم.

  5-    جنابعالی برای تماشای مسابقه فوتبال بین تیم ملی پیشکسوتان و چوار65 ایلام به استادیوم تختی آمده بودید و در آنجا هم به شما پیگیری زمین فوتبال چوار را یادآوری نمودم و بعد از آن هم نامه ای را به دفترتان ارسال نمودم.

  6-    ایده های مختلفی در مورد واقعه بمباران زمین فوتبال چوار، برای جنابعالی ارائه نمودم که فرمودید این ایده ها عالی هستند. ولی هرگز به این موضوع اشاره نکردید که؛ ایده عالی با جیب خالی هیچ فایده ای ندارد!

  جناب آقای استاندار؛

  بنده برای وقتم خیلی ارزش قائلم و حاضر نیستم وقتم را به راحتی صرف کارهای بیهوده، منتظر ایستادن در دفتر مسئولین، تلفنهای متعدد جهت پیگیری امور و... بکنم. یقین بدانید اگر کار شخصی خودم بود، هیچ وقت این همه وقتم را در دفتر استانداری و جلسات بیهوده برای وعده های پوچ، تلف نمی کردم. اما چون موضوع در مورد عده ای از شهدای مظلوم است و 25 سال به فراموشی سپرده شده اند و حتی یادمان کوچکی برای آنها ساخته نشده است، دلم می سوزد موضوع را رها کنم...از طرفی، همواره گفته ام که واقعه بمباران زمین فوتبال چوار یکی از وقایع نادر تاریخ فوتبال جهان است و اگر به این موضوع بپردازیم، می توانیم برندی جهانی برای استان ایلام بوجود بیاوریم؛ همانطور که عملیات میمک می تواند تبدیل به برندی ملی برای استان شود!!

  جناب آقای مهندس اعلایی؛

  در یکی از سخنرانی های اخیرتان گفته بودید؛ همه در ایلام به دنبال افشاگری هستند و هرکس نامه ای برای من می آورد، اگر انجام نشود تهدید به افشاگری می کند...

  کمی هم با خدای خودتان خلوت کنید و ببینید کسانی که تهدید به افشاگری نمی کنند، چه بلایی بر سر درخواستشان می آید؟ چقدر وقتشان را به هدر می دهید؟ و چقدر با اعصابشان بازی می شود؟

  نگارنده، هیچگاه تهدید به افشاگری نکرده ام و هرکاری از شما خواسته ام، راهکارش را هم داده ام و با توجه به اینکه محل سکونتم در تهران است، برای پیگیری موضوع نیز اعلام آمادگی کرده ام. از طرفی، چون در سالهای گذشته کارهای بزرگی را به کمک جوانان ایلامی به نتیجه رسانده ایم، یقین داریم برای زمین فوتبال چوار، می توانیم کارهای بزرگتری انجام دهیم وحتی بودجه هم بگیریم؛ به شرط اینکه جنابعالی 30 ثانیه وقت بگذارید و نامه ای که پیش نویس اش آماده است را امضا کنید!! و در اولویت بندی و انجام کارهای فرهنگی دقت بیشتری نمایید!!

  راستی؛ شنیده ام در جایی گفته اید مردم ایلام به گونه ای هستند که برای پیگیری موضوعات، ابتدا داغ داغ برخورد می کنند و سپس آرام می شوند. امیدوارم این سخن شایعه ای بیش نباشد. ولی جهت استحضار جنابعالی؛ برخی از افراد در ایلام هستند که تا پای جان برای اهدافشان تلاش می کنند و وعده های دروغین هیچ مسئولی را بر نمی تابند. ما هنوز دست از سر برخی استانداران و مسئولین که سالها قبل در استان مسئولیت داشته اند، برنداشته ایم و در مورد جنابعالی نیز همانگونه خواهیم کرد و البته، دعا می کنیم بتوانید به وعده هایتان عمل کنید. چون در مرام ما نیست که به دنبال نقطه ضعف گرفتن از افراد باشیم!! اما،دیگر بار  به هیچکس اجازه نخواهیم داد؛ بر سر مزار شهیدان وعده دهد!! زیرا، شهیدان والامقام بدون وعده و وعید از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند، مسئولین نیز نباید قول کاری که توان انجامش(یا رغبت انجامش) را ندارند، بدهند!!

  جناب آقای استاندار؛

  یکی از وظایف مهم مردم و مسئولین، حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی و شهدای والامقام است. آیا با خود فکر کرده اید؛ هم در محل شهادت شهیدان و هم بر سر مزار شهیدان، وعده هایی دادید که تا کنون کوچکترین قدمی برای رسیدن به این وعده ها بر نداشته اید؟ مگر ساخت یادمان برای شهدای چوار، چقدر زمان می خواهد؟

  ای کاش؛ وعده هایتان را در همان دفتر استانداری اعلام می کردید، نه در مقدس ترین زمین ورزشی دنیا و نه بر مزار شهدای استان ایلام!!

  جناب آقای استاندار؛

   لطفاً در هفته دولت، گزارشی از کارهایی که برای شهدای زمین فوتبال چوار و پیگیری مصوبات معاونین رئیس جمهور، انجام داده اید را در معرض دید مردم قرار دهید...البته، مراقب باشید که برخی از مسئولین، فعالیتهای مردمی را در قالب عملکرد خویش به جنابعالی ارائه ندهند!!

  نکته پایانی اینکه؛

   امیدواریم ما اشتباه کرده باشیم و جنابعالی پیگیری های متعددی در این زمینه انجام داده باشید، در آن صورت، رسماً از محضرتان عذرخواهی خواهیم نمود.

     ۷ شهريور ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [1]

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  حجت الله هاشم بيگي
  توسعه گستر دالاهو
  معرفی مدیر وبلاگ *حجت الله هاشم بیگی هستم.متولد6 آذرماه 1358 و در استان ایلام و منطقه چوار به دنیا آمده ام.دارای لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه اصفهان و مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه بوعلی سینا همدان می باشم.هم اکنون دانشجوی دوره دکترای اقتصاد بوده و مدرس دانشگاه هستم. به عنوان کارشناس ارشد اقتصادی در مراکز پژوهشی تهران نیز فعالیت می نمایم.عقیده ما بر این است که برای کمک به توسعه کشور و به ویژه استان عزیز ایلام، چندین پارامتر مهم هستند که عبارتند از:دانش-اراده-لیاقت-انضباط اجتماعی-همدلی-وجدان کاری و اگر حروف ابتدای این کلمات را در کنار هم قرار دهیم عبارت(دالاهو) بدست می آید. زندگی پرفراز و نشیبی داشته ام .در خانواده ای هشت نفره زندگی می کنم که مثل بسیاری از خانواده های ایران جمعی صمیمی و مهربان داریم.فرزند اول خانواده بوده و دارای سه برادر و دو خواهر هستم.هدف اصلی من از ایجاد وبلاگ توسعه گستر دالاهو کمک به توسعه کشور(ولو بسیارناچیز) و به ویژه استان قهرمان پرور ایلام با همفکری هموطنان می باشد.البته یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه من انجام امور فرهنگی،  ورزشی و هنری و کمک به ایجاد شور ونشاط در بین جوانان می باشد...فرهنگ ایثار و شهادت را زیربنای فرهنگ جامعه می دانم و نوشتن مطلب در مورد دفاع مقدس و شهدا را بسیار دوست دارم. به اعتقادمن، همه ایلامیان خارج از استان باید در جهت معرفی این دیار تلاش کنند.  برای تمام مردم ایران زمین، در هرکجای دنیا،آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم.امید است با کمک همدیگر بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راستای کمک به توسعه استان ایلام برداریم.
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (16)
  اخبار (3)
  اقتصادی و اجتماعی (22)
  هنری و فرهنگی (9)
  صنعتی (0)
  ورزشی (18)
  ایثار و مقاومت (22)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  از معلمان خود یاد کنید....
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  حضور آرام مدیران قبلی و حکایت مارادونا و غضنفر
  تبریک به علی هاشمی و نگاهی به استعدادهای ناب چوار
  بلوط های سوخته، مدیران استوار و مدیریت انجیری
  آتش بی تدبیری در جنگل های ایلام
  مهران مهربان قهرمان ایران فراموش نشود!!!
  فراموشي مهران قهرمان در هياهوي جام جهاني فوتبال!؟
  آقای دوستی؛ خسته نباشید...
  این روز ها ستون های قلاقیران می لرزد!!؟؟
  نگذارید«مروارید»، «آزاد» شود.
  بی توجهی نمایندگان ایلام به روز ملی ایلام
  از معلمان خود یاد کنید...
  شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65
  زیباترین خداحافظی فوتبال در چوار ایلام
  داستان غم انگیز سقوط یک خلبان ایلامی!!!
  حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام
  سیمای ج.ا.ا نقش عشایر ایلام در میمک را نادیده گرفت
  جناب نماینده؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟
  دیدار فوتبال پیشکسوتان استقلال و چوار65 ایلام
  وي‍ژه نامه «چوار؛سرزمين لاله هاي فوتبال» منتشر شد
  یادواره شهدای چوار و چند نکته
  واقعه چوار و شرط ازدواج با حجت الله هاشم بیگی
  مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای چَوار ایلام احداث می شود
  شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان
  هفته دولت و یادی از وعده های استاندار در مزار شهدا
  دانش محوری؛ حلقه گمشده مدیریت استان
  غمی سنگین تر از عروج شهیدرضایی نژاد

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  انجمن دانشجويان و فارغ التحصيلان چوار
  سایت دولت
  سایتهای مختلف هنری،اقتصادی،اجتماعی،اشخاص و...
  وبلاگ شخصی حجت الله هاشم بیگی

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۸۰۱۵۴ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۴۷۲ مشاهده | امروز  ۱۰۲۲ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ |