صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

توسعه گستر دالاهو
حجت الله هاشم بيگي

 • بعدی
 •  
     شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان

  سخن آغازین:

   تعریف و تمجید از مدیران، کمتر مورد توجه مردم و افکار عمومی قرار می گیرد و مطالعه مقالات انتقادی، همواره طرفداران بیشتری دارد. اما، فتاحی از جمله مدیران بومی استان است که بایستی مورد حمایت همه جانبه مسئولین ارشد استان و حتی کشوری قرار گیرد تا در آینده شاهد پیشرفت و توسعه سریع ورزش در استان باشیم. نوشتار زیر، تنها یک هشدار برای از دست ندادن مدیران خوب است و یقین دارم خوانندگان عزیز و دوستان رسانه ای، با اندکی تحقیق نوشته ی نگارنده را تأیید خواهند نمود...

  یکی از مهمترین رویدادهای استان در سال جاری، برگزاری مسابقات بین المللی جودوی جام فجر و مسابقات قهرمانی کوراش آسیا بود. این مسابقات که با عنوان « گرامیداشت سرداران و 3000 شهید استان ایلام» برگزار گردید را شاید بتوان مهمترین و بین المللی ترین رویداد ورزشی تاریخ ورزش استان نامید که چند روزی استان ایلام را در صدر اخبار شبکه های سراسری و رسانه های مختلف قرار داد.

  بدون شک، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی آن هم از نوع بین المللی، تأثیر بسزایی در پیشرفت ورزش استان و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران خواهد داشت.

  برگزاری چنین مسابقاتی، محک بسیار خوبی برای مدیران دستگاه ورزش استان خواهد بود تا توانمندی خویش در برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهند. خوشبختانه، اداره ورزش و جوانان استان این امتحان سخت را با موفقیت گذراند.

  نگارنده، بارها عملکرد بسیاری از مدیران استان را مورد نقد قرار داده و بدون در نظر گرفتن منافع شخصی، به بیان ضعف های آنان پرداخته ام که بعضاً عواقبی را هم در پی داشته است.

  از طرفی، دفاع از کارهای خوب مدیران یا مدیران خوب، امری بسیار مهم در راه توسعه و آبادنی استان محروم ایلام می باشد و تا جایی که امکان دارد، بایستی از مدیران کارآمد و خلاق حمایت نمود تا با تصمیم های غلط مدیران ارشد از کار برکنار نشوند. امری که در گذشته بارها شاهد انجام آن بوده ایم و برکناری برخی از مدیران خلاق، علمی و کارآمد موجبات ناراحتی مردم و کارکنان آن مجموعه ها را فراهم آورده است.

  فرزاد فتاحی، مدیر اداره تازه تأسیس ورزش و جوانان را شاید بتوان یکی از مدیران دلسوز و خلاق استان نامید که برای پیشرفت ورزش استان همواره به دنبال کشف راهکارها، برنامه ها و ایده های جدید است. مدیری که از ابتدای ریاستش بر دستگاه ورزش استان، کارش را بسیار پرانرژی شروع  و برنامه های بزرگی را برای خود و همکارانش در اداره تربیت بدنی سابق تعریف نمود که در آن زمان عده ای معتقد بودند هنوز داغ است و ابتدای کار...

  اما بعد از گذشت ماهها، هنوز هم پرانرژی به فعالیتش در اداره تربیت بدنی( اداره ورزش و جوانان) ادامه می دهد و به دنبال انجام کارهای بزرگتر و برنامه های بهتری برای ورزش استان است.

  نگارنده، بارها جلساتی را در حضور ایشان بوده و راهکارهایی را برای پیشرفت ورزش استان به ویژه در بعد فرهنگی، پیشنهاد داده ام و از اینکه بصورت علمی و برنامه ای به مسائل نگاه می کند، لذت برده ام. آنچه که فتاحی را از برخی مدیران متمایز کرده است، توجه به انرژی جوانان و قبول ایده های خوب و عمل به ایده هاست. از سوی دیگر، مثل برخی دیگر از مدیران از جلسه گذاشتن و پیشنهاد دادن به این مدیر ورزشی، اعصابت به هم نمی ریزد، زیرا فردی فوق العاده خوش اخلاق و صبور بوده و از همه مهمتر« حرفت را متوجه می شود و...».

  یکی دیگر از خصوصیات بارز این مدیر، وارد شدن به میدان و دوندگی بسیار زیاد برای انجام امور ورزش استان می باشد و هیچگاه از داخل اتاق مدیریت به دنبال بررسی مسائل ورزش استان نیست.

  از سوی دیگر، در دوران مسئولیت فتاحی، مدیران ورزش استان بصورت تلفیقی از جوانان و پیشکسوتان انتخاب شده اند. ترکیبی که هم تجربه و هم انرژی جوانی را به بدنه ورزش استان، تزریق نموده است و شعار استفاده از مدیران جوان را به عمل تبدیل نموده است. شعاری که اگر از طرف سایر مدیران نیز مورد توجه جدی قرار گیرد، بسیاری از مشکلات استان به راحتی قابل حل خواهد بود.

  بیان تمام فعالیتهای اداره ورزش و جوانان در دوران مدیریت ایشان در این مقال نمی گنجد و نگارنده هم اعتقادی به بیان کارهای روزمره هیچ کدام از ادارات ندارم. اما، برگزاری باشکوه یادواره شهدای زمین فوتبال چوار با حضور بیش از شش هزارنفر، برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم چوار 65 ایلام و منتخب پیشکسوتان ملی پوش با حضور حدود پنج هزار تماشاگر و برگزاری مسابقات بین المللی جودو از رویدادهای منحصر به فردی است که فرزاد فتاحی و همکارانشان در اداره ورزش و جوانان نقش اصلی را در انجام آنها بازی کرده اند.

  خدا گواه است که هیچگاه به دلیل منافع شخصی از ایشان دفاع نمی کنم. بلکه دلم می سوزد؛ اگر مدیران خوب بومی را به راحتی از دست بدهیم. همانطور که سالهاست از عدم به کارگیری نخبگان و جوانان نمونه استان در سطوح مدیریتی دلمان سوخته و بسیار غصه خورده ایم، اکنون وقت آن فرارسیده که از مدیران خوب استان به ویژه مدیران بومی حمایت کنیم تا با این کار، پشتوانه عظیمی برای بکارگیری نیروهای مستعد بومی فراهم آوریم.

  امثال فتاحی و بهتر از فتاحی(برای در دست گرفتن پستهای مدیریت استان) به وفور در استان ایلام یافت می شود. وظیفه ما حمایت از این نیروهای مستعد بومی و کمک به آنان برای موفق تر شدن می باشد.

  به هرحال، شاخه گلی را به اداره ورزش و جوانان استان؛ بابت برگزاری مسابقات بین المللی جودو تقدیم می کنیم و از اینکه فعالیت اداره تازه تأسیس ورزش و جوانان با برگزاری یک رویداد مهم و بین المللی شروع شد، به همه کارکنان این اداره تبریک می گوییم.

  سخن پایانی:

  شاخه های گل زیبایی را برای سایر مدیران دلسوز، خلاق و کارآمد کنار گذاشته ایم. امید است روزی فرا برسد که به دنبال خرید شاخه های گل بیشتری باشیم... البته، مدیران نباید علاقه ای به حرکت در خارزار از خود نشان دهند...

     ۲۲ شهريور ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [5]

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  حجت الله هاشم بيگي
  توسعه گستر دالاهو
  معرفی مدیر وبلاگ *حجت الله هاشم بیگی هستم.متولد6 آذرماه 1358 و در استان ایلام و منطقه چوار به دنیا آمده ام.دارای لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه اصفهان و مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه بوعلی سینا همدان می باشم.هم اکنون دانشجوی دوره دکترای اقتصاد بوده و مدرس دانشگاه هستم. به عنوان کارشناس ارشد اقتصادی در مراکز پژوهشی تهران نیز فعالیت می نمایم.عقیده ما بر این است که برای کمک به توسعه کشور و به ویژه استان عزیز ایلام، چندین پارامتر مهم هستند که عبارتند از:دانش-اراده-لیاقت-انضباط اجتماعی-همدلی-وجدان کاری و اگر حروف ابتدای این کلمات را در کنار هم قرار دهیم عبارت(دالاهو) بدست می آید. زندگی پرفراز و نشیبی داشته ام .در خانواده ای هشت نفره زندگی می کنم که مثل بسیاری از خانواده های ایران جمعی صمیمی و مهربان داریم.فرزند اول خانواده بوده و دارای سه برادر و دو خواهر هستم.هدف اصلی من از ایجاد وبلاگ توسعه گستر دالاهو کمک به توسعه کشور(ولو بسیارناچیز) و به ویژه استان قهرمان پرور ایلام با همفکری هموطنان می باشد.البته یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه من انجام امور فرهنگی،  ورزشی و هنری و کمک به ایجاد شور ونشاط در بین جوانان می باشد...فرهنگ ایثار و شهادت را زیربنای فرهنگ جامعه می دانم و نوشتن مطلب در مورد دفاع مقدس و شهدا را بسیار دوست دارم. به اعتقادمن، همه ایلامیان خارج از استان باید در جهت معرفی این دیار تلاش کنند.  برای تمام مردم ایران زمین، در هرکجای دنیا،آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم.امید است با کمک همدیگر بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راستای کمک به توسعه استان ایلام برداریم.
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (16)
  اخبار (3)
  اقتصادی و اجتماعی (22)
  هنری و فرهنگی (9)
  صنعتی (0)
  ورزشی (18)
  ایثار و مقاومت (22)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  از معلمان خود یاد کنید....
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  حضور آرام مدیران قبلی و حکایت مارادونا و غضنفر
  تبریک به علی هاشمی و نگاهی به استعدادهای ناب چوار
  بلوط های سوخته، مدیران استوار و مدیریت انجیری
  آتش بی تدبیری در جنگل های ایلام
  مهران مهربان قهرمان ایران فراموش نشود!!!
  فراموشي مهران قهرمان در هياهوي جام جهاني فوتبال!؟
  آقای دوستی؛ خسته نباشید...
  این روز ها ستون های قلاقیران می لرزد!!؟؟
  نگذارید«مروارید»، «آزاد» شود.
  بی توجهی نمایندگان ایلام به روز ملی ایلام
  از معلمان خود یاد کنید...
  شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65
  زیباترین خداحافظی فوتبال در چوار ایلام
  داستان غم انگیز سقوط یک خلبان ایلامی!!!
  حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام
  سیمای ج.ا.ا نقش عشایر ایلام در میمک را نادیده گرفت
  جناب نماینده؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟
  دیدار فوتبال پیشکسوتان استقلال و چوار65 ایلام
  وي‍ژه نامه «چوار؛سرزمين لاله هاي فوتبال» منتشر شد
  یادواره شهدای چوار و چند نکته
  واقعه چوار و شرط ازدواج با حجت الله هاشم بیگی
  مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای چَوار ایلام احداث می شود
  شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان
  هفته دولت و یادی از وعده های استاندار در مزار شهدا
  دانش محوری؛ حلقه گمشده مدیریت استان
  غمی سنگین تر از عروج شهیدرضایی نژاد

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  انجمن دانشجويان و فارغ التحصيلان چوار
  سایت دولت
  سایتهای مختلف هنری،اقتصادی،اجتماعی،اشخاص و...
  وبلاگ شخصی حجت الله هاشم بیگی

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۸۰۱۱۷ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۴۳۸ مشاهده | امروز  ۹۸۵ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ |