صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

توسعه گستر دالاهو
حجت الله هاشم بيگي

 • بعدی
 •  
     تبریک به علی هاشمی و نگاهی به استعدادهای ناب چوار

   امروز علی هاشمی وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری کشور در رقابتهای وزنه برداری قهرمانی آسیا مدال طلای یک ضرب و مدال برنز مجموع را کسب نمود.

  این وزنه بردار که اهل روستای مورت از توابع بخش چوار استان ایلام است، با تلاش و کوشش فراوان و با کمترین امکانات ممکن توانست برگی زرین از تاریخ ورزش استان ایلام را ورق بزند وپرچم خوش رنگ کشورمان را به اهتزاز درآورد.

  این افتخارآفرینی را به خانواده محترم ایشان،مردم روستای مورت و بخش چوار و همه مردم عزیز استان ایلام و تمام کسانی که به نحوی برای ایشان زحمت کشیده اند تبریک عرض نموده و امید است شاهد توجه و نگاه ویژه مدیران به ورزش استان و استعدادهای ناب وزنه برداری چوار باشیم.

  لازم به ذکر است منطقه چوار از استان ایلام استعداد ویژه ای در وزنه برداری دارد که متاسفانه با بی توجهی برنامه ریزان ورزشی روبرو بوده است و تنها زمانی که افتخارآفرینی صورت گرفته این استعدادها به یاد مسولان می افتند و بعدازمدتی بدون برنامه ریزی و در بدترین شرایط و فاقد امکانات رها می شوند.

  همایون بسطامی، رییس  علی حاتمی،فردین فتاحی،عرزالدین شمس الهی،حسن حیدری،جعفرمنصوری،سعید خاکی،جلال هاشمی،جوادرستمی،فیض الهی،یوسف رشیدی و...از استعدادهای ناب وزنه برداری بوده اند که متاسفانه عده ای از آنها به دلیل عدم حمایت مسولان نتوانستند توانایی خود را در مسابقات بین المللی بروز دهند و البته تعدادی هم با جدیت سکوهای بین المللی را فتح کردند.

  اینک نیز علی هاشمی بعداز همایون بسطامی ،رییس علی حاتمی و فردین فتاحی چهارمین نفر از منطقه چوار است که مدال آسیایی کسب می کنند.

  امید است مدیران استان توجه ویژه ای به استعدادهای وزنه برداری منطقه چوار و روستای مورت داشته باشند  تا اسم ایلام و ایران را پرآوازه کنند.

   درپایان از شهید عسکر کمری هم یادی می کنیم که با فدانمودن جان خویش در راه وطن،افتخاری بزرگ برای استان و ایران آفرید و اگر اسم کسی فراموش شده،ذهن حقیر یاری نکرده است.

  به امید حضور و افتخارآفرینی علی هاشمی و همه ورزشکاران استان در مسابقات جهانی و المپیک...

     ۱۹ شهريور ۱۳۹۴   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [0]

  نسخه آماده چاپ


   
     شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65

  شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65 ایلام

  تیم پیشکسوتان چوار65 ایلام با نتیجه عجیب 7 بر صفر تیم  پیشکسوتان استقلال تهران را شکست داد.

  تیم های فوتبال پیشکسوتان استقلال تهران و چوار65 ایلام مسابقه فوتبالی را در روز سه شنبه 22 اسفندماه در شهر تهران برگزار کردند. این مسابقه همزمان با سالروز تأسیس بنیاد شهید، به مناسبت بزرگداشت یاد شهدا و  گرامیداشت شهدای واقعه 23 بهمن ماه سال 65 چوار ایلام برگزار گردید و نتیجه غیرمنتظره ای را به دنبال داشت.

  در ترکیب تیم استقلال تهران که با اکثر بزرگانش به میدان آمده بود؛ مجید علیان، کاظم محمودی، احمد مومن زاده،مجید نامجومطلق، امیرمهریزی، محمدرضا مهران پور، مهدی فنونی زاده، مهدی پاشازاده، محمد نوازی، بهروز پرورش خواه، جلال بیات، احمد حیدرخان، علی لطیفی، علی موسوی، ادموند اختر، بیژن طاهری، هاشم حیدری، رضا حسن زاده، محمدرضا مهدوی، داود حقدوست، ایوب اصغرخانی حضور داشتند.

   همچنین، علی شوری، پرویز ابوطالب، حسن روشن، بهتاش فریبا، گودرز حبیبی و مهدی حاج محمد از دیگر پیشکسوتان استقلال بودند که از نزدیک مسابقه را نظاره می کردند.

  در ترکیب تیم چوار65 ایلام نیز؛ محمد محمدی، سالارعباسی، سعید شمس الهی، منوچهر رستمی، فرزاد یزدانی، تیمور سرور، ناصر یوسفی، فاضل تقوی، همایون رستمی، علی نظر جوهری، عزت باپیری، حسین فاضلی، علی عباس محمدی، امیدعلی خداویسی، عباس خداویسی، غلامرضا شیرمحمدی، حمید روستایی، جلیل اسدی، بهزاد یاسمی، جعفر بسطامی،عزالدین رحمانی، سمیر واحدی ،احسان فاضلی و فرشاد پیوس (اسطوره و پیشکسوت پرسپولیس) حضور داشتند.

  همچنین؛ یوسف تلوکی، علی محمد رستمی، علی احمد آقابابایی، حجت الله هاشم بیگی، علی قیطاسی و ایوب زمانی کادر مدیریتی و فنی تیم چوار65 ایلام را تشکیل داده بودند.

  نیمه اول مسابقه با سه گل همایون رستمی، منوچهر رستمی و علی نظر جوهری به سود تیم چوار65 ایلام به پایان رسید. در حالی که اکثر حاضرین در ورزشگاه غدیر تهران،جبران نتیجه و پیروزی پرگل تیم استقلال تهران را پیش بینی می کردند، نیمه دوم نیز با حملات متعدد پیشکسوتان چوار 65 ایلام آغاز شد و بازیکنان این تیم توانستند 4گل دیگر( همایون رستمی،فاضل تقوی، حسین فاضلی و سعید شمس الهی) به ثمر برسانند تا یک نتیجه عجیب و غیر قابل باور اتفاق بیفتد.

  لازم به ذکر است که قبل از مسابقه از خانواده شهیدان؛ سید حسین روشن، غلام جعفردخت و یونس تلوکی تجلیل به عمل آمد.

     ۲۳ اسفند ۱۳۹۱   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [10]

  نسخه آماده چاپ


   
     جناب نماینده؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟

  جناب نماینده دورود؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟

  در بخشی از برنامه دیشب نود، نماینده دورود با اشاره به کم کاری مسئولین در ساخت استادیوم شهر دورود، گفت: چرا برای استانهایی مثل ایلام که تیم در لیگ برتر ندارند، استادیوم می سازند؟

  لحن تحقیرآمیز این نماینده منطقه غرب، باعث شد چند جمله ای را در این باره به ایشان یادآوری نماییم...

  ... هرچه با خودم فکر کردم که چه استادیومی برای ایلام ساخته اند که ما خبر نداریم، به نتیجه ای نرسیدم. با خود گفتم: شاید منظورش همین استادیوم 15هزار نفری است که هنوز هم به بهره برداری نرسیده است.

  شاید هیچکس به اندازه آقای فتاحی(مدیرکل ورزش و جوانان) نداند که سالهاست برای ساخت این مجموعه صبر کرده ایم و چه خون دلهایی که نخورده ایم...

  جناب قائد رحمت عزیز( نماینده دورود)؛

  به خدا، راه را اشتباهی رفته اید... اگر می خواهی به استانی گیر بدهی برو سراغ یه جای دیگر... ما به اندازه کافی بدبختی و محرومیت داریم و هرچه تلاش می کنیم و فریاد می زنیم به جایی نمی رسیم. همینطوری هم اعصابمان خراب است، حالا یکی هم بیاید به ما گیر بدهد، دیگر نوبر است...

  برادر عزیز:

  چند سال است که اداره ورزش و جوانان( و تربیت بدنی سابق استان) پیگیر گشایش اعتبار و ساخت این مجموعه هستند، حالا شما برای رسیدن به منافع خودت دیواری کوتاه تر از دیوار ایلام پیدا نکرده اید؟

  درضمن، برو خدا را شکر کن که گهر دورود هنوز نمی تواند در زمین خودش بازی کند. حداقل برای شما بد نشده است. در هفته های گذشته، آنقدر مصاحبه از شما در برنامه نود، ورزش و مردم و ورزش از نگاه دو دیدیم که از علی دایی (آقای گل جهان) ندیدیم...

  جناب نماینده؛

  به جای مصاحبه کردن و نون ایلام را بریدن، برو و از  کانال ها و راهکارهای قانونی مجلس برای پیگیری مشکلات حوزه انتخابیه خودت استفاده کن...لطفاً...

  درضمن، طوری مصاحبه کردید که گویی 20 سال است در لیگ برتر حضور دارید و شما بودید که باعث سقوط استقلال به دسته سه یا عدم قهرمانی پرسپولیس در سالهای گذشته شدید...

  آقای قائد رحمت؛

  شما اول به لیگ برتر صعود کردید و سپس به فکر ساخت استادیوم افتادید. ولی، ما اشتباه شما را تکرار نمی کنیم. اول یک استادیوم خوب می سازیم و بعد، برای رفتن به دسته دو، یک و لیگ برتر تلاش می کنیم که اگر مثلا ده، بیست سال دیگر به لیگ برتر رسیدیم، بازی هایمان در شهر خودمان برگزار شود.

  وسخن پایانی اینکه:

  اگر کمی فکر کنید، ساخت استادیوم ایلام برای شما بد نخواهد بود. به جای اینکه بروید در کرج و تهران بازی کنید؛ در استادیوم ما بازی می کنید و ما هم که نسبت به شما تعصب قومی و نژادی داریم، با حضور پرشورمان آنقدر تشویقتان می کنیم که از وزارت ورزش بخواهید استادیوم بزرگتری برای ما بسازند!!!!!

     ۲۴ مرداد ۱۳۹۱   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [16]

  نسخه آماده چاپ


   
     دیدار فوتبال پیشکسوتان استقلال و چوار65 ایلام

   در 23 بهمن ماه سال 1365، هواپیماهای رژیم بعثی عراق مسابقه فوتبال بین تیم‌های «منتخب چوار ایلام» و «منتخب جوانان استان ایلام» را بمباران کردند. در این روز خونین، تعداد زیادی از جوانان عزیر و ورزشکار به شهادت رسیدند که این واقعه جزو فجیع‌ترین حوادث تاریخ فوتبال جهان است.

  علاوه بر واقعه فوق، تعداد زیادی از بازیکنان فوتبال کشور، شهرت و جذابیت فوتبال را رها کردند و در زمان جنگ تحمیلی به سوی جبهه‌ها شتافتند تا از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند و ما وظیفه داریم که این اسطوره‌های واقعی فوتبال کشور را به مردم و اهالی جامعه فوتبال بشناسانیم.

  با توجه به آغاز مسابقات لیگ برتردر روز پنجشنبه 29 تیرماه، این مسابقه فوتبال ساعت 19 روز سه شنبه 27 تیرماه با عنوان« گرامیداشت شهدای چَوار ایلام وشهیدان جامعه فوتبال» بین تیم‌های پیشکسوتان باشگاه چوار65 ایلام و پیشکسوتان استقلال تهران در ورزشگاه غدیر تهران برگزار می‌شود.

  توضیح: 

  بازیکنان تیم استقلال تهران عبارتند از: پرویز برومند، رضا حسن زاده، مجید نامجومطلق، محسن گروسی، محمد نوازی، هاشم حیدری، بهروز پرورش خواه، محمدرضا مهدوی، حسین ترابپور، مهدی فنونی زاده، بهتاش فریبا، بیژن طاهری، مرتضی یکه، سیروس دین محمدی، محمد نیک سیرت، داوود حق دوست  سرپرست: علی جباری  سرمربی: علی شوری

  بازیکنان تیم پیشکسوتان چوار65 ایلام در این بازی عبارتند از: حجت الله عبدالهی، مرتضی کارونی، ایوب مهری، شهریار فلاحتی، ناصر یوسفی، رحمت محمودی، علی محمد شیخی، عباس کوچی نیا، بیت اله سقایی، فرج اله شوهانی، عباس جمشیدیان، کامل زرین قلم، عبدالرحمان اسکندری، علی جان کبیری، سعید تیموری، حسین فاضلی، محمد فارغی سرپرست: حجت اله هاشم بیگی سرمربی: محمد ابراهیم خسروی نژاد

  برگزارکنندگان و حامیان مسابقه: باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران، باشگاه فرهنگی ورزشی چوار65 ایلام، انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان چوار، بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام، اداره ورزش و جوانان ایلام، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

     ۲۷ تير ۱۳۹۱   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [1]

  نسخه آماده چاپ


   
     یادواره شهدای چوار و چند نکته

  مراسم گرامیداشت شهدای زمین فوتبال چوار در روز یکشنبه 23 بهمن ماه برگزار شد و انصافا معلوم بود که مسئولین اجرایی مراسم، زحمت زیادی برای این مراسم  متحمل شده اند که دستشان درد نکند. اما چند نکته و سئوال اساسی وجود دارد:

  1- بالاخره یادمان این واقعه کی ساخته می شود؟

  2- مصوبات سفر جناب زریبافان و سعیدلو به ایلام کی اجرایی می شود؟

  4- در روز مراسم، همه­ ی مسئولین از جمله استاندار تأکید داشتند که باید مجموعه فرهنگی ورزشی هرچه زود تر ساخته شود. میشه بفرمایند چه کسی این کار را باید انجام دهد؟

  5- در مراسم، فقط مسئولین حرف زدند و مردم گوش دادند. بالاخره چه زمانی باید مردم حرف بزنند و مسئولین گوش دهند؟

       تصویر: بازسازی واقعه توسط سپاه ناحیه ایلام

  6- چرا در هنگام اهدای لوح یادبود به خانواده شهدا، هیچکدام از اعضای این خانواده ها برای بیان خاطره به پشت تریبون دعوت نشدند؟

  7- چرا از جانبازان واقعه هیچ یادی نشد؟

  8- مگر قرار نبود وزیر ورزش یا معاون وزیر برای کلنگ زنی بیایند؟

  9- آیا فکر کرده اید هنوز هیچ تابلویی در شهر چوار برای نشان دادن محل واقعه وجود ندارد؟

  10- آیا فکر کرده اید تصویر هیچکدام از شهدای چوار در شهر نصب نشده است؟

  11- شکی نیست که در حال حاضر، مهمترین کاری که باید انجام شود، تأسیس مجموعه فرهنگی ورزشی 23 بهمن می باشد که به لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای استان تأثیرگذار است و برگزاری یادواره در صورتی زیباست که اصل کار انجام شده باشد.

  12- به نظر شما، نصب تابلویی در ابتدای استان ایلام یا شهر چوار با مضمون{ به سرزمین لاله های خونین فوتبال خوش آمدید}، چقدر هزینه می خواهد.

  13- بچه های سپاه ایلام، ستاد ناحیه چوار و اداره ورزش و جوانان برای برگزاری مراسم خیلی زحمت کشیدند که دستشان درد نکند. اگر هم نکاتی مطرح شد، دلیلش فقط و فقط یادآوری مسئله اصلی است.

     ۲۵ بهمن ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [4]

  نسخه آماده چاپ


   
     مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای چَوار ایلام احداث می شود

   پیرو تفاهم نامه سه جانبه مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل تربیت بدنی ایلام و استانداری ایلام که در مورخ 16 اسفندماه 1389 با حضور علی سعیدلو و مسعود زریبافان معاونان رئیس جمهور انجام گرفت، مراحل اجرایی نمودن مصوبات این تفاهم نامه آغاز شد.

   فرزاد فتاحی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان ایلام به اتفاق مراد روشنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، صبح امروز در محل وزارت ورزش و جوانان حاضر شده و با حضور مهندس عبادی معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، در زمینه مصوبات معاونان رئیس جمهور به ایلام تصمیم گیری نمودند.

  بعد از پایان جلسه مذکور، فرزاد فتاحی در حالی که بسیار خوشحال به نظر می رسید، گفت:  خوشبختانه بعد از پیگیری های فراوان و پیرو تأکیدات مکرر جناب آقای دکتر عباسی وزیر محترم ورزش و جوانان، مراحل اجرایی مصوبات تفاهم نامه مورخ 16 اسفندماه 1389 آغاز شد و موارد بسیار خوبی مورد تأیید شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی قرار گرفت.

  وی ادامه داد: در این جلسه مقرر گردید مجموعه زمین فوتبال چوار، پیست دو و میدانی، استخر، سالن چندمنظوره، سالن ورزشهای باستانی، اقامتگاه ورزشکاران و همچنین موزه شهدای ورزشکار کشور در شهر چوار ایلام ساخته شود.

  فتاحی با بیان این مطلب که مصوبات فوق تحول بسیار بزرگی در ورزش استان ایجاد خواهد نمود، اضافه نمود: مجموعه فوق با استانداردهای بین المللی ساخته می شود و به یاری خداوند در 23 بهمن ماه سالجاری، کلنک زنی این مجموعه بسیار مهم فرهنگی ورزشی آغاز خواهد شد.

  وی در پایان سخنان خود گفت: از تأکیدات دلسوزانه دکتر عباسی وزیر محترم ورزش و جوانان بسیار سپاسگزارم. همچنین، از حسن نیت و تلاشهای ارزنده جناب آقای ترکاشوند مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، جناب آقای مهندس عبادی معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی و همه افراد و ارگانهایی که این موضوع را پیگیری نمودند تشکر می نمایم و امیدوارم بتوانیم قدم های مثبتی در راه زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای والامقام بر داریم.

     ۲۴ مهر ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [3]

  نسخه آماده چاپ


   
     شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان

  سخن آغازین:

   تعریف و تمجید از مدیران، کمتر مورد توجه مردم و افکار عمومی قرار می گیرد و مطالعه مقالات انتقادی، همواره طرفداران بیشتری دارد. اما، فتاحی از جمله مدیران بومی استان است که بایستی مورد حمایت همه جانبه مسئولین ارشد استان و حتی کشوری قرار گیرد تا در آینده شاهد پیشرفت و توسعه سریع ورزش در استان باشیم. نوشتار زیر، تنها یک هشدار برای از دست ندادن مدیران خوب است و یقین دارم خوانندگان عزیز و دوستان رسانه ای، با اندکی تحقیق نوشته ی نگارنده را تأیید خواهند نمود...

  یکی از مهمترین رویدادهای استان در سال جاری، برگزاری مسابقات بین المللی جودوی جام فجر و مسابقات قهرمانی کوراش آسیا بود. این مسابقات که با عنوان « گرامیداشت سرداران و 3000 شهید استان ایلام» برگزار گردید را شاید بتوان مهمترین و بین المللی ترین رویداد ورزشی تاریخ ورزش استان نامید که چند روزی استان ایلام را در صدر اخبار شبکه های سراسری و رسانه های مختلف قرار داد.

  بدون شک، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی آن هم از نوع بین المللی، تأثیر بسزایی در پیشرفت ورزش استان و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران خواهد داشت.

  برگزاری چنین مسابقاتی، محک بسیار خوبی برای مدیران دستگاه ورزش استان خواهد بود تا توانمندی خویش در برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهند. خوشبختانه، اداره ورزش و جوانان استان این امتحان سخت را با موفقیت گذراند.

  نگارنده، بارها عملکرد بسیاری از مدیران استان را مورد نقد قرار داده و بدون در نظر گرفتن منافع شخصی، به بیان ضعف های آنان پرداخته ام که بعضاً عواقبی را هم در پی داشته است.

  از طرفی، دفاع از کارهای خوب مدیران یا مدیران خوب، امری بسیار مهم در راه توسعه و آبادنی استان محروم ایلام می باشد و تا جایی که امکان دارد، بایستی از مدیران کارآمد و خلاق حمایت نمود تا با تصمیم های غلط مدیران ارشد از کار برکنار نشوند. امری که در گذشته بارها شاهد انجام آن بوده ایم و برکناری برخی از مدیران خلاق، علمی و کارآمد موجبات ناراحتی مردم و کارکنان آن مجموعه ها را فراهم آورده است.

  فرزاد فتاحی، مدیر اداره تازه تأسیس ورزش و جوانان را شاید بتوان یکی از مدیران دلسوز و خلاق استان نامید که برای پیشرفت ورزش استان همواره به دنبال کشف راهکارها، برنامه ها و ایده های جدید است. مدیری که از ابتدای ریاستش بر دستگاه ورزش استان، کارش را بسیار پرانرژی شروع  و برنامه های بزرگی را برای خود و همکارانش در اداره تربیت بدنی سابق تعریف نمود که در آن زمان عده ای معتقد بودند هنوز داغ است و ابتدای کار...

  اما بعد از گذشت ماهها، هنوز هم پرانرژی به فعالیتش در اداره تربیت بدنی( اداره ورزش و جوانان) ادامه می دهد و به دنبال انجام کارهای بزرگتر و برنامه های بهتری برای ورزش استان است.

  نگارنده، بارها جلساتی را در حضور ایشان بوده و راهکارهایی را برای پیشرفت ورزش استان به ویژه در بعد فرهنگی، پیشنهاد داده ام و از اینکه بصورت علمی و برنامه ای به مسائل نگاه می کند، لذت برده ام. آنچه که فتاحی را از برخی مدیران متمایز کرده است، توجه به انرژی جوانان و قبول ایده های خوب و عمل به ایده هاست. از سوی دیگر، مثل برخی دیگر از مدیران از جلسه گذاشتن و پیشنهاد دادن به این مدیر ورزشی، اعصابت به هم نمی ریزد، زیرا فردی فوق العاده خوش اخلاق و صبور بوده و از همه مهمتر« حرفت را متوجه می شود و...».

  یکی دیگر از خصوصیات بارز این مدیر، وارد شدن به میدان و دوندگی بسیار زیاد برای انجام امور ورزش استان می باشد و هیچگاه از داخل اتاق مدیریت به دنبال بررسی مسائل ورزش استان نیست.

  از سوی دیگر، در دوران مسئولیت فتاحی، مدیران ورزش استان بصورت تلفیقی از جوانان و پیشکسوتان انتخاب شده اند. ترکیبی که هم تجربه و هم انرژی جوانی را به بدنه ورزش استان، تزریق نموده است و شعار استفاده از مدیران جوان را به عمل تبدیل نموده است. شعاری که اگر از طرف سایر مدیران نیز مورد توجه جدی قرار گیرد، بسیاری از مشکلات استان به راحتی قابل حل خواهد بود.

  بیان تمام فعالیتهای اداره ورزش و جوانان در دوران مدیریت ایشان در این مقال نمی گنجد و نگارنده هم اعتقادی به بیان کارهای روزمره هیچ کدام از ادارات ندارم. اما، برگزاری باشکوه یادواره شهدای زمین فوتبال چوار با حضور بیش از شش هزارنفر، برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم چوار 65 ایلام و منتخب پیشکسوتان ملی پوش با حضور حدود پنج هزار تماشاگر و برگزاری مسابقات بین المللی جودو از رویدادهای منحصر به فردی است که فرزاد فتاحی و همکارانشان در اداره ورزش و جوانان نقش اصلی را در انجام آنها بازی کرده اند.

  خدا گواه است که هیچگاه به دلیل منافع شخصی از ایشان دفاع نمی کنم. بلکه دلم می سوزد؛ اگر مدیران خوب بومی را به راحتی از دست بدهیم. همانطور که سالهاست از عدم به کارگیری نخبگان و جوانان نمونه استان در سطوح مدیریتی دلمان سوخته و بسیار غصه خورده ایم، اکنون وقت آن فرارسیده که از مدیران خوب استان به ویژه مدیران بومی حمایت کنیم تا با این کار، پشتوانه عظیمی برای بکارگیری نیروهای مستعد بومی فراهم آوریم.

  امثال فتاحی و بهتر از فتاحی(برای در دست گرفتن پستهای مدیریت استان) به وفور در استان ایلام یافت می شود. وظیفه ما حمایت از این نیروهای مستعد بومی و کمک به آنان برای موفق تر شدن می باشد.

  به هرحال، شاخه گلی را به اداره ورزش و جوانان استان؛ بابت برگزاری مسابقات بین المللی جودو تقدیم می کنیم و از اینکه فعالیت اداره تازه تأسیس ورزش و جوانان با برگزاری یک رویداد مهم و بین المللی شروع شد، به همه کارکنان این اداره تبریک می گوییم.

  سخن پایانی:

  شاخه های گل زیبایی را برای سایر مدیران دلسوز، خلاق و کارآمد کنار گذاشته ایم. امید است روزی فرا برسد که به دنبال خرید شاخه های گل بیشتری باشیم... البته، مدیران نباید علاقه ای به حرکت در خارزار از خود نشان دهند...

     ۲۲ شهريور ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [5]

  نسخه آماده چاپ


   
     تسلیت به مناسبت درگذشت ناصر حجازی

  انالله و انا الیه راجعون

  خبر درگذشت اسطوره فراموش نشدنی فوتبال ایران شوک بزرگی به مردم ایران و به ویژه اهالی ورزش وارد نمود. ناصر حجازی ستاره خاموش نشدنی آسمان ورزش ایران است و یادش در قلب ما پایدار خواهد ماند.

  انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان چوار ایلام، زحمات بی ریای این اسطوره فوتبال آسیا را در راستای زنده نگهداشتن یاد شهدای زمین فوتبال چوار ایلام، هرگز از یاد نخواهند برد.

  ناصر حجازی از سال 1387 با ما همراه بود و ضمن ایجاد ارتباط با پیشکسوتان فوتبال کشور، صحبت وی در اولین دیدار، تیتر برخی از روزنامه ها شد و کمک شایانی به زنده شدن یکی از مهمترین فجایع تاریخ فوتبال نمود. در آن دیدار، مرحوم حجازی خطاب به جوانان ایلامی گفت:« ارزش واقعه زمین فوتبال چوار ایلام، بسیار بالاتر از حماسه ملبورن است.»

  انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان چوار ایلام و باشگاه فرهنگی ورزشی « چوار 65» ایلام، ضایعه درگذشت مرحوم ناصر حجازی را به خانواده محترم ایشان و همه ملت ایران تسلیت می نماید.

  برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

  حجت الله هاشم بیگی

  رئیس هیئت  مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی «چوار 65» و

   مدیرعامل انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان چوار ایلام

     ۲ خرداد ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [0]

  نسخه آماده چاپ


   
     چند جمله با روابط عمومی تربیت بدنی شهرستان ایلام

  در حال گشت و گذار در دنیای اینترنت بودم که مصاحبه ای از مسئول روابط عمومی تربیت بدنی شهرستان ایلام توجه مرا به خود جلب کرد. البته نگارنده، ایشان را تاکنون ندیده و نمی شناسم. امیدوارم مصاحبه ایشان فقط یک سوء تفاهم باشد.

   اما حیف است که با آگاهی یا ناآگاهی برخی ها باعث عقب ماندگی ورزش استان شوند. هر چند این نوشتار قدری طولانی می شود، اما امید است با حوصله مطالعه بفرمایید و انشااله این برادر عزیز هم کمی منطقی به مسائل نگاه کند و اگر هم حرفی می زند، حداقل به آینده آن حرف، اندکی بیاندیشد. در ابتدا مصاحبه ایشان و سپس مصاحبه نگارنده با خبرگزاری فارس درج می شود. قضاوت اصلی با شما خواهد بود. اما نکاتی چند را در پایان ذکر خواهم کرد.

  مصاحبه ساعد کریمی با خبرگزاری ایرنا در تاریخ 26/10/89

   متن کامل در آدرس زیر موجود است. اما قسمتهایی از آن انتخاب شده و از نظر خوانندگان عزیز می گذرد:     http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30189763

  'ساعد كريمي' روز يكشنبه در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: واقعه بمباران زمين فوتبال بخش چوار از توابع شهرستان ايلام يك واقعه بي نظير و منحصر به فرد دركشور است و اين مهم نياز به يك نگاه ملي دارد و اين اداره در نظر دارد يك مسابقه فوتبال بين تيم ملي هنرمندان كشور و تيم منتخب ايلام به همين مناسبت انجام دهد.

  وي اظهار داشت:در روز 23 بهمن سال 1365 و در دقيقه 35 بازي، هواپيماهاي دشمن بعثي زمين فوتبال شهر چوار كه شاهد برگزاري مسابقه فوتبال بين دو تيم منتخب جوانان ايلام و منتخب چوار بود كه به طرز وحشيانه اي بمباران كردند در اين حادثه 15 نفر از ورزشكاران، داوران، مربيان و تماشاگران را به شهادت رساندند.

  وي ادامه داد: جامعه ورزش استان ايلام تا كنون 75 ورزشكار شهيد را تقديم نظام و آرمانهاي انقلاب كرده است كه اين نشان از فرهنگ ايثار و شهادت در بين جامعه ورزش استان را دارد.

  وي خاطر نشان كرد: برپايي يادواره شهداي زمين چمن فوتبال و 75 شهيد ورزشكار ايلامي از آنجايي حايز اهميت است كه پيوند دهنده ورزش و مفاهيم بزرگ شهادت در بين مردم بخصوص جوانان و نوجوانان اين استان است و از اين طريق مي توان حركت بي بديلي را در زمينه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت انجام داد.

  مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي اداره تربيت بدني شهرستان ايلام در بخش ديگري از سخنانش گفت: از آنجائيكه اداره تربيت بدني شهرستان ايلام از سال 85 راه اندازي شده و برگزاري مسابقات مختلف ورزشي، برنامه هاي مختلف فرهنگي، كلاسهاي آموزشي و برگزاري تمرينات رشته هاي مختلف ورزشي را به عهده دارد ولي از آنجائيكه اين موارد از طريق اداره كل استان به مطبوعات و رسانه ها ارائه مي شود، به نظر مي رسد كه تربيت بدني شهرستان هيچگونه نقشي در اجراي اين برنامه ها نداشته در حاليكه اداره كل تربيت بدني استان فقط يك دستگاه نظارتي بر ورزش استان است.

  وي با اشاره به اينكه هياتهاي ورزشي استان بدون هيچگونه چشمداشتي به جامعه ورزش خدمت مي كنند، تصريح كرد: در حال حاضر 28 هيات ورزشي در شهرستان ايلام مشغول به فعاليت هستند كه از ابتداي سال جاري تا كنون 278 مدال در مسابقات مختلف استاني،كشوري، بين المللي، آسيايي و جهاني كسب كرده اند.

  وي خاطر نشان كرد:تربيت بدني شهرستان ايلام با برگزاري كلاسهاي آموزشي و همايشهاي مختلف سعي در بالا بردن سطح علمي مربيان، داوران و ورزشكاران شهرستان را دارد و تاكنون بيش از چند دوره از كلاسهاي آموزشي برگزار نموده است كه با استقبال مربيان رشته هاي مختلف روبرو بوده است.

  وي با اشاره به اينكه در دهه فجر امسال برنامه هاي متنوع فرهنگي، ورزشي، قهرماني، همگاني و عمراني و همايشهاي متنوع پياده روي، كوهپيمايي ورزش صبحگاهي و دوچرخه سواري در شهرستان ايلام، بخشها و حتي روستاها برگزار مي شود،خاطر نشان كرد: در رأس برنامه هاي فرهنگي مي توان به تجليل از خانواده هاي معظم شهداي ورزشكار، تجليل از ورزشكاران جوانمرد و مدال آوران رشته هاي مختلف ورزشي،حضور ورزشكاران در مراسم راهپيمايي باشكوه روز 22 بهمن و برگزاري يادواره شهداي ورزشكار زمين فوتبال چوار اشاره كرد.

  متن مصاحبه نگارنده با خبرگزاری فارس: 13/10/89

  به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، حجت‌الله هاشم‌بيگي ظهر امروز در دومين نشست هماهنگي يادواره شهداي زمين چمن چوار و 75 شهيد ورزشكار استان ايلام اظهار داشت: فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) سعي كرده در برنامه‌هاي مختلفي ياد اين بازيكنان را گرامي بدارد.

  وي ادامه داد: اگر اين موضوع را در كنار محبوبيت ورزش فوتبال قرار دهيم نگاه جهاني به واقعه زمين چمن چوار نگاهي دور از دسترس نيست و با پشتيباني مسئولان ورزشي كشور و حمايت نهادهاي جهاني مي‌توان در آينده جام صلح و دوستي را با حضور بهترين تيم‌هاي فوتبال دنيا در ايلام برگزار كرد.

  اين فعال اجتماعي اضافه كرد: برپايي يادواره شهداي زمين چمن فوتبال و 75 شهيد ورزشكار ايلامي از آنجايي حايز اهميت است كه پيوند دهنده ورزش و مفاهيم بزرگ شهادت در بين مردم به ويژه نوجوانان و جوانان اين استان است.

  هاشم‌بيگي تصريح كرد: با توجه به علاقه وافر نوجوانان و جوانان به ورزش مي‌توان حركت بديعي را در زمينه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت انجام داد.

  عضو ستاد يادواره شهداي ورزشكار استان ايلام گفت: واقعه بمباران زمين چمن چوار در تمام تاريخ فوتبال جهان منحصر به فرد بوده و بنابراين علاوه بر نگاه ملي به اين موضوع، حتي بايد نگاه جهاني و فرا ملي به اين واقعه داشته باشيم.

  وي ادامه داد: پيشنهاد مي‌كنم در اين روز يك مسابقه به ياد آخرين مسابقه فوتبال ورزشكاران زمين چمن چوار به مدت 35 دقيقه برگزار شود.

  اين مسئول عنوان كرد: ورزشكاران زمين چمن چوار در دقيقه 55 بازي مورد حمله مزدوران رژيم بعثي قرار گرفتند و به شهادت رسيدند.

  در روز 23 بهمن سال 65 هواپيماهاي دشمن بعثي زمين فوتبال شهر چوار كه شاهد برگزاري مسابقه فوتبال بين دو تيم منتخب جوانان ايلام و منتخب چوار بود به طرز وحشيانه‌اي بمباران كردند. در اين حادثه دردناك 15 نفر از ورزشكاران، داوران، مربيان و تماشاگران را به شهادت رسانده و ده‌ها تن مجروح شدند.

  و چند جمله خطاب به برادر بزرگوار؛ جناب ساعد کریمی:

  1- متن مصاحبه حضرتعالی با ایرنا، دقیقاً عین صحبتهای نگارنده در خبرگزاری فارس می باشد. از این بابت خوشحالم که قلب ما دو نفر چقدر به هم نزدیک است؟! البته کلمه «بی بدیل» بهتر از «بدیع» است و کاش من هم از این کلمه استفاده می کردم...

  2- حضرتعالی در جلسه  برنامه ریزی ستاد یادواره شهدای ورزشکار استان شرکت داشته و بنده شما را ندیده ام؟! این هم از حواس پرتی ماست و عذرخواهی می کنم...

  3- تا حالا فکر می کردم ستاد یادواره شهدای ورزشکار ایلام به ریاست فرزاد فتاحی، قرار است مسابقه بین هنرمندان و منتخب ایلام را برگزار کند. ولی افسوس که زحمات شما برادر را نادیده گرفته و قرار است این کار توسط مسئول روابط عمومی تربیت بدنی شهرستان ایلام صورت بگیرد؟! راستی سرپرست تیم هنرمندان کیست که حضرتعالی با او هماهنگ کرده ای؟

  4- بفرمایید مسابقه بین هنرمندان و منتخب ایلام در چه تاریخی برگزار می شود که اطلاع رسانی کنیم تا تماشاگر زیادی بیاید؟!

  5- من تا حالا فکر می کردم از انتصاب مدیر بومی تربیت بدنی ایلام خوشحال هستید و می خواهید به او کمک کنید که البته حدسم درست بود. چون بصورت دقیق وظایف ایشان را مشخص کرده ای و قرار است ایشان نظارت کنند و بس؟!

  6- راستی، اگر مردم نسبت به اوضاع ورزشی استان اعتراض داشته باشند، چه کسی باید پاسخگو باشد؟ تربیت بدنی شهرستان یا استان؟

  7- پیشنهاد شما خوب است. بهتر است از این به بعد تربیت بدنی استان هیچ گزارشی به رسانه ها ندهد و فقط نظارت کند. اما کلیه ادارات تربیت بدنی شهرستانها و بخش ها، هیئت ها، تیم ها و... هرکدام خودشان گزارش عملکرد را به رسانه ها بدهند و مدیر استان فقط نظارت کند؟! اصلاً لزومی ندارد به ایشان گزارش دهید؟!

  8- اگر مشکلی برای ورزش استان پیش بیاید و یا معاون رئیس جمهور گزارشی بخواهد، جنابعالی مرحمت بفرمایید تمام روسای بخش ها، شهرستانها، هیئت های استانها، هیئت های شهرستانها، تیم ها و.. را با مینی بوس در استادیوم تختی جمع کنید تا گزارش کاملی ارائه شود؟!

  9- همه جا رسم است مسئول اول هر نهاد یا بخشی جوابگوی موفقیت ها و شکست ها باشد. از اینکه شما نوآوری کرده اید، جای تقدیر دارد؟!

  10- از اینکه بیش از اندازه به فکر شهدای زمین فوتبال چوار هستید و از آنجایی که چوار زادگاه نگارنده  می باشد، شخصا از شما سپاسگزارم...

  11- پیشنهاد می کنم از این به بعد فقط مصاحبه کنید. لزومی ندارد مطالبی را جمع آوری و خودتان زحمت مرتب کردن آنها را متقبل شوید. باعث می شود وقتتان هدر برود و کمتر به ورزش استان فکر کنید؟!

  12- اکثر اهالی ورزش همواره از مدیران غیر بومی گله داشته اند. حال که یک مدیر بومی انتخاب شده و اکثراً هم از او راضی هستند(این حرف من نیست. از ورزشکاران بپرسید.)، بهتر است همه به او کمک کنیم موفق شود. هر کاری هم انجام شود، مهم نیست به اسم چه کسی تمام شود، مهم این است استان عزیزمان یک قدم به جلو بردارد...

  13- یقین بدانید هر کسی فعالیت مفیدی برای ورزش استان انجام دهد، علاوه بر اینکه ورزشکاران و مردم قدرش را می دانند، مورد تقدیر رئیس ورزش استان هم قرار خواهد گرفت. البته خودتان فرموده اید بدون هیچگونه چشمداشتی کار می کنید...

  14- برگزاری یادواره شهدای ورزشکار ایلام کار بزرگی است و توسط اکثر نهادهای استان انجام می شود که البته بار اصلی بر دوش تربیت بدنی استان است و بدیهی است شما را نیز شامل می شود...

  15- دست شما درد نکند که برنامه های مختلفی برای دهه فجر امسال پیش بینی کرده اید. با این برنامه ها دهه فجر امسال خیلی متنوع و باشکوهتر از سالهای قبل برگزار خواهد شد.. البته فقط در ایلام...

  16- واقعا نمی دانتسم این همه مدال کسب شده است. به همه ورزشکارانی که در سایه زحمات حضرتعالی و همکاران این مدالها را کسب کرد ه اند، تبریک می گویم...

  17- دست به دست هم دهیم به مهر/میهن خویش را کنیم آباد

     ۲ بهمن ۱۳۸۹   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [3]

  نسخه آماده چاپ


   
     سقوط غم انگیز فوتبال ایلام در 6 سکانس

  بسمه تعالی

  سقوط غم انگیز فوتبال ایلام در 6 سکانس

       چه تلخ است شنیدن نعره مهیب جنگنده های متجاوز دشمن بعثی بر فراز میدان فوتبال، آنجایی که با شور و شوق چند جوان شایسته می خواهند گرد و غبار غم حاصل از تجاوز دشمن را برای دقایقی از چهره شهر و مردم عزیزشان بزدایند.

       آری، فوتبال در استان ایلام حکایتی بسیار طولانی دارد. استان ایلام سرزمین فوتبال و شهادت است.  تنها زمینی که با خون شهیدان آغشته شده است(زمین فوتبال چوار)، در استان ایلام وجود دارد.

       در 23 بهمن سال 65، برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات استان ایلام ثبت شد و فوتبال پلی به سوی شهادت و ایثارگری شد...بازیکن، داور و تماشاگر ایلامی در کنار هم به شهادت رسیدند و زمین فوتبال چوار به جای چمن سبز، با خون شهیدان به رنگ قرمز تبدیل شد...

       در فروردین ماه 89، اتفاقات ریز و درشت بسیاری در استان ایلام به وقوع پیوست که برخی از این اتفاقات حتی در سطح ملی بازتاب وسیعی داشت.

       اما، شاید یکی از مهمترین وقایع فروردین ماه 89، سقوط تیم فوتبال پالایش گاز ایلام به دسته سوم کشور بود. اتفاقی که کمتر مورد توجه قرار گرفت تا همچنان مدیران ورزشی؟؟ این تیم، خود را در حاشیه امنیت کامل ببینند و در قبال هیچکس پاسخگو نباشند.

      بدون شک،تأسیس تیم فوتبال پالایش گاز ایلام نقطه عطفی نه تنها در ورزش استان بلکه در سایر ابعاد زندگی مردمان سرزمین طلوع خورشید بود. سالهاست که استان عزیز ایلام از هیجان پرطرفدارترین ورزش دنیا به دور است و در حالیکه در بسیاری از استانهای کشور تب فوتبال جریان دارد و شادی های دسته جمعی در بین مردم این استانها جریان دارد، نوجوانان و جوانان ایلامی از این هیجان و شادابی دور هستند.

       اکنون زمان آن رسیده بود که؛ دوباره صدای هلهله و شادی مردم ایلام در زمین های فوتبال شنیده شود و همه­ی مردم استان به بهانه فوتبال باهم بگریند و باهم بخندند.

       حضور موفق تیم پالایش گاز ایلام(ولو در دسته دو کشور) می توانست باعث نشاط، شادابی و امیدواری در بین مردم و به ویژه نوجوانان و جوانان فوتبال دوست بشود.

       از سوی دیگر، با توجه به محرومیت استان ایلام و مشکلات ریز و درشت مردم این سرزمین، شاید صحبت کردن از فوتبال به مذاق برخی ها خوش نیاید و البته حق هم دارند.

       اما در دنیای کنونی، فوتبال تبدیل به یک صنعت شده  و زبان گویای جوامع و ملتها گشته است. بسیاری از مناطق دنیا، به وسیله فوتبال خود را به جهانیان می شناسانند و با استفاده از این ورزش جذاب، شادابی،پویایی و نشاط  را به مردم­شان تزریق می کنند.

       لذا، تأسیس تیم فوتبال پالایش گازایلام، بهانه ای برای پویایی و شادابی مردم همیشه رنج دیده استان ایلام بود. اما فوتبال ایلام قربانی بی تدبیری عده ای شد که می خواستند با استفاده از جذابیت و محبوبیت فوتبال به شهرت و البته مدیریت برسند...

       اکنون، مجموعه ماجراهای تیم پالایش گاز ایلام از تشکیل تا سقوط در چند سکانس را  مرور می کنیم:

  سکانس اول:  تشکیل تیم وخیانت محمد یاوری به فوتبال ایلام

       سال 1387 برای اولین بار تیمی از ایلام در رقابتهای دسته دوم کشور فعالیت خود را آغاز کرد. مهندس حسن نجفی سمنانی، مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام حمایت مالی خود را از این تیم اعلام نمود و محمد یاوری برادر کوچکتر محمود یاوری به عنوان سرمربی انتخاب گردید.

       محمد یاوری همزمان سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان کشور بود و کمتر برای تیم ایلام وقت خود را صرف می کرد. هیچگاه با دلسوزی به پیشرفت فوتبال ایلام فکر نمی کرد و حتی دستیار اول خود را از تهران انتخاب نمود. دستیاری که با بی تجربگی خود نه تنها در غیبت محمد یاوری نمی توانست بدرستی تیم را هدایت کند، بلکه مشکلات تیم را با عدم مدیریت صحیح  خویش دو چندان کرده بود.

       تیم مربیگری محمد یاوری شاهکار بزرگی انجام داد و در 14 بازی تنها هفت امتیاز کسب نمود و با متحمل شدن انواع و اقسام باخت ها(در یکی از بازی­های خانگی 7 گل دریافت کردند) باعث تحقیر جوانان ایلامی شدند و فوتبال ایلام را که گمان می کردیم زنده شده است، به سمت دره سقوط و مرگ فرستادند.

  سکانس دوم: پیگیری موضوع زمین فوتبال چوار با همراهی رضا رجبی

       رضا رجبی سابقه 16 سال بازی در رده های مختلف تیم ملی فوتبال را دارد. وی همبازی امثال ناصر حجازی بوده و 11 سال در تیم فوتبال استقلال تهران بوده است. بعد از کناره­گیری از فوتبال، در دام اعتیاد گرفتار شد و هیچ مدیری از او در کادر فنی تیمش استفاده نکرد.

       بهتاش فریبا، همبازی و دوست صمیمی رضا رجبی به کمک او شتافت تا اعتیاد را کنار بگذارد. رجبی، با انگیزه و پشتکار فراوان و سالها تحمل سختی و رنج، موفق به ترک اعتیاد شد و به آغوش جامعه فوتبال بازگشت.

       در سال 87، امیر قلعه نویی او را به عنوان آنالیزور تیم فوتبال استقلال تهران انتخاب نمود. در یکی از روزها، از طریق یکی از دوستان مشترک(محمدرضا عیوضی) با ایشان آشنا شدیم. موضوع زمین فوتبال چوار را با او مطرح کردیم و گفتیم بعد از 23 سال، هیچ کاری برای شهدای فوتبال ایلام نشده است.

       راه  و چاه را به ما نشان داد و گفت که چگونه باید موضوع را پیگیری کنیم تا به نتیجه برسد. خودش نیز گام به گام با بچه های ایلام همراه شد و بدون دریافت حتی یک ریال هزینه، وقت خودش را در اختیار ما قرار داد.

       در هر محفل فوتبالی در مورد واقعه زمین فوتبال چوار صحبت می کرد تا شهدای زمین فوتبال را به جامعه بشناساند.

       دریکی از روزهای بهمن ماه گفت که دوست دارد در تعطیلات عیدنوروز به ایلام بیاید و از نزدیک زمین فوتبال چوار را ببیند.

       اما دست تقدیر، سرنوشت را طور دیگری رقم زده بود و او اوایل اسفندماه 87 به ایلام آمد...

  سکانس سوم: ورود رضا رجبی به ایلام و کسب نتایج شگفت انگیز

       تیم فوتبال پالایش گاز ایلام برای برگزاری مسابقه با تیم نفت تهران به پایتخت آمده بود. به اتفاق تعدادی از بچه های ایلام برای روحیه دادن به همشهریانمان به ورزشگاه دانشگاه تهران رفتیم. درحالی که برف می بارید، شکست تیم فوتبال ایلام سردی هوا را برای ما دو چندان کرده بود.

       تیم ایلام 3 بر صفر باخت و محمد یاوری بدون اینکه خم به ابرو بیاورد، سوار خودروی خود شد و ورزشگاه را ترک کرد.

       به رختکن تیم فوتبال ایلام رفتیم تا برای انجام مسابقات بعدی به آنها روحیه بدهیم. زیرا اگر همین روند را ادامه می دادند، تیم حتماً سقوط می کرد.

       تعدادی از بچه های تیم به اتفاق آقای خانی سرپرست تیم و نصیری مربی تیم، بسیار ناراحت بودند و به ما گفتند: باید کاری کرد و گرنه سقوط تیم قطعی است. آنها گفتند: فوتبال ایلام با محمد یاوری به جایی نمی رسد.

       تیم به ایلام رفت. اما روز بعداز آن باخت بد، به اتفاق تعدادی از بچه های ایلامی مقیم تهران دور هم جمع شدیم تا بلکه بتوانیم کاری انجام دهیم. به این نتیجه رسیدیم که با مسئولان تیم فوتبال پالایش گاز صحبت کنیم و رضا رجبی را برای جانشینی محمد یاوری معرفی کنیم.

       شماره موبایل مهندس نجفی مدیرعامل پالایشگاه گاز را از طریق یکی از دوستان پیدا کردیم و با او تماس گرفتیم. گفتیم ما تعدادی از جوانان ایلامی مقیم مرکز هستیم و می خواهیم کمک کنیم تا تیم فوتبال سقوط نکند.

       مهندس نجفی دوشنبه هفته بعد را به عنوان وقت ملاقات تعیین کرد.  ساعت 18 روز دوشنبه به مهمانسرای شرکت پالایشگاه گاز ایلام واقع در خیابان کربلای ایلام رفتیم. اعضای هیئت مدیره پالایشگاه گاز ایلام همگی آمده بودند. در ابتدا از انتقادات ما ناراحت شدند. اما کم کم اوضاع آرام شد و ما پیشنهاد برکناری محمد یاوری را دادیم. دو ساعت بعد رضا رجبی را به عنوان جانشین به آنها معرفی کردیم. تیم ایلام روز چهارشنبه بازی داشت. به رضا رجبی گفتیم به خاطر ما به ایلام بیا و تیم فوتبال را نجات بده. گفت: به خاطر شهدای زمین فوتبال چوار می آیم.

       به ایلام آمد. بازی ایلام را از نزدیک دید. ایلام 3 بر1 باخت تا در 14 بازی 7 امتیاز گرفته باشند.

  چند روز بعد به اتفاق رضا رجبی به دفتر مهندس نجفی رفتیم. مهندس نجفی دست یا امام رضا(ع) داد و گفت: اگر در این شرایط سخت بتوانی تیم را نجات دهی، حق و حقوقت را می دهیم وسال آینده سرمربی تیم خواهی بود. هیچ قرارداد مالی بین دو نفر منعقد نشد. رجبی کار خود را شروع کرد. باید دوبازی باقیمانده را می برد تا امید به بقا وجود داشته باشد. حتی کسب یک مساوی هم ایلام را به دسته سوم می فرستاد....

       البته اگر دو بازی را می بردند، تازه به رقابتهای پلی آف می رسیدند و در صورت کسب نتیجه در پلی آف، می توانستند در دسته دوم بمانند.

       در حالی که همگان سقوط تیم ایلام به دسته سوم را قطعی می دانستند، رضا رجبی با کمک همان بازیکنان از 2 بازی شش امتیاز کسب نمود و تیم را به پلی آف رساند.

       در پلی آف، با انجام دو بازی تاریخی توانست سهمیه استان را در لیگ دسته دوم حفظ کند. یعنی از 4 بازی تیم ایلام 12 امتیاز گرفت و به صورت معجزه آسایی سهمیه استان در لیگ دسته دوم حفظ گردید.

       لازم به ذکر است که تیم ایلام در بازی های پلی آف 3 بر یک تربیت بندرعباس و 2 بر یک شهرداری کرمان را در ورزشگاه قدس تهران شکست داد. این در حالی است که بازیکنان تیم ایلام، در دو بازی پلی آف و بدور از مبالغه، بیش از 10 بار توپ را به دیرک دروازه حریفان کوبیدند.

       حال فکر کنید رضا رجبی به جای 4 بازی در 14 بازی سرمربی تیم ایلام می بود، آیا ایلام صعود می کرد یا سقوط؟

  سکانس چهارم: برکناری رجبی به بهانه استفاده از نیروهای بومی

       کسب این پیروزی ها، شایستگی جوانان ایلامی را به آقای محمد یاوری و دیگران آشکار کرد. چرا که در جواب ناکامی ها، همواره بازیکنان را مقصر می دانستند و یکی از علل ناکامی را نداشتن بازیکن غیربومی معرفی می کردند.

       اما، جوانان برومند ایلامی نشان دادند اگر انسانهای کاربلدی، رهبری آنان را به دست گیرند، توانایی انجام بزرگترین کارها را دارند.

       در حالی که تیم فوتبال پالایش گاز شور و شوق عجیبی را در بین فوتبال دوستان ایلامی بوجود آورده بود و بسیاری از ایلامیان مقیم مرکز را دور هم جمع نموده بود، شایعات عجیب و غریبی مبنی بر برکناری رضا رجبی به گوش می رسید. شایعه ای که باورش در چنان شرایطی، کاملاً غیرمنطقی بود.

       جلسه تقدیر از اعضای تیم فوتبال پالایش گاز ایلام با حضور استاندار و اعضای هیئت مدیره پالایشگاه گاز ایلام برگزار شد. مسئولان چنان صحبت می کردند که گویی تیم ایلام به دسته یک صعود کرده بود. فراموش کرده بودند که تیم ایلام تنها از سقوط نجات پیدا کرده است و لا غیر.

  به راستی، اگر پیشنهاد برخی از ایلامیان مقیم مرکز نبود و رضا رجبی نمی آمد، آیا آن جشن برگزار می شد؟

       به هرحال، با پیامک و نه دعوت نامه رسمی، ما را هم به آن جلسه دعوت کردند. به اتفاق دوستان به آنجا رفتیم تا تلخ ترین دعوت خود را شاهد باشیم و با کوهی از غصه جلسه را به اتمام برسانیم.

       اینکه، هیچیک از مسئولین از جوانان دلسوز ایلامی تشکر نکرد، اصلاً اهمیتی ندارد. اما با چشمان خود شاهد کفر نعمت و بی احترامی به یکی از پیشکسوتان فوتبال مملکت بودیم. چون به پیشنهاد ما آمده بود، از خجالت نمی دانستیم چه به او بگوییم.

       اعصابمان خراب شده بود. چرا با کسی که از 4 بازی 12 امتیاز گرفته بود اینگونه برخورد می شود؟ چرا با کسی که باعث غرور و همدلی ما شده بود، اینگونه برخورد می شود؟ می گفتند دلیل ما مالی نیست، پس چه دلیلی وجود داشت؟

       رجبی نیز پشت تریبون رفت و حرف های دلش را بیرون ریخت. اما گفت که من با این جوانان ایلامی می توانم بزرگترین موفقیت ها را برای استان شما رقم بزنم. او با اطمینان گفت: تیم شما را به دسته یک می برم. درست مثل روزهایی که بازی تیم ایلام را دید و گفت: من این تیم را در لیگ دو حفظ می کنم... اما، درست مانند همان روزها که کسی حرفش را باور نداشت، امروز هم حرفش را باور نداشتند.

       هرچقدر توانستیم به مدیران پالایش گاز التماس کردیم که رجبی را حفظ کنند. اما گفتند: می خواهیم از نیروهای بومی استفاده کنیم. به آنها گفتیم: ما موافق استفاده از نیروهای بومی هستیم، بگذارید تعدادی از نیروهای بومی به عنوان دستیار با آقای رجبی همکاری کنند تا در کنار ایشان تجربه کسب کنند. ولی، چون فوتبال ایلام تا کنون در لیگ های بزرگ حضور نداشته است، نیروهای باتجربه بومی برای رشد فوتبال ایلام وجود ندارد. اینجوری  تیم سقوط می کند.

       به آنها گفتیم: یکبار به حرف ما گوش دادید و ضرر نکردید. این بار هم گوش بدهید...اما گویی در پس پرده اتفاقاتی افتاده بود که کسی خریدار حرف های ما نباشد.

       آقای مهدوی خبرنگار خبرگزاری فارس و آقای محمد مرادی سرپرست روزنامه قدس ایلام ما را آرام کردند. یکی از دوستان گفت: اینقدر اصرار نکن، اینها فکر می کنند ما به خاطر خودمان می گوییم. یکی دیگر گفت: بیا برویم دنبال زند گی مان، الان فکر می کنند از قبال رجبی چیزی گیر ما می آید...

       یادم می آید یکی از دوستانم همان موقع به من گفت: « من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»(هرکس از خلق خدا تشکر نکند، از خداوندهم تشکر نمی کند.)

  از آنجایی که دنیا دار مکافات است، معنی این جمله را در 30 فروردین ماه 89 متوجه شدم...

  سکانس پنجم: سقوط غم انگیز فوتبال ایلام

       آری، در حالی که به این موضوع فکر می کردیم که چه تعداد از مدیران پالایشگاه گاز و پتروشیمی ایلام بومی هستند، دنبال زندگی خود رفتیم. با خود گفتیم: شاید بومی گزینی را از فوتبال شروع کرده­اند و انشااله در آینده ای نزدیک شاهد انتصاب تعداد زیادی از افراد بومی به عنوان مدیرعامل و معاون پالایشگاه گاز و پتروشیمی خواهیم بود....

       اما درست در جایی بومی گزینی را شروع کردند که نباید می کردند.

       در حالی که خاطرات بسیار شیرین ورزشگاه قدس تهران را با هم مرور می کردیم، از اینکه کسی به ورزش استان و آینده جوانان فوتبال دوست توجه نمی کند، غصه می خوردیم.

       مدیران پالایشگاه گاز ایلام، تغییرات زیادی را انجام دادند. شورای سرپرستی باشگاه پالایش گاز ایلام را تشکیل دادند. رئیس سازمان فوتبال پالایش گاز ایلام هم انتخاب شد.

       برای اینکه عجایب تکمیل شود، مهندس نجفی، صادق کامران را به عنوان سرمربی تیم فوتبال ایلام برگزید. جالب اینجاست که قبلاً که اسم صادق کامران را نزد مهندس نجفی می آوردیم، عصبانی می شد و می گفت اسمش را نیاورید...

       مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان را به عنوان مشاور تیم انتخاب کردند و چندین ماه قبل از شروع رقابتهای لیگ دسته دوم، تمرینات را آغاز نمودند.

       مدیران و اعضای کادر فنی  هدف خود را صعود به لیگ دسته یک معرفی کردند و چنان می گفتند که گویی هیچکس تردیدی در صعود تیم ندارد.

       در یکی از روزها، به دعوت تعدادی از بازیکنان تیم، از تهران به ایلام آمدیم  تا  ضمن تماشای بازی تیم ایلام برابر سپیدرود رشت، تجدید دیداری هم بشود. تیم ایلام  سپیدرود را شکست داد و ماهم برای عرض تبریک به سمت اعضای کادرفنی و بازیکنان رفتیم.

       اینکه برخی از مربیان با غرور با ما صحبت می کردند، بماند. اما یکی از مدیران تیم فوتبال پالایش گاز رو به من گفت: همین که توانستیم 10  امتیاز بگیریم و از 7 امتیاز یاوری عبور کنیم، کافی است و با خوشحالی با ما خداحافظی کرد. یاد جمله­ای افتادم:« انسانهای بزرگ با اندیشه های بزرگ، سازمان های بزرگ را می سازند و انسانهای کوچک برعکس این کار را انجام می دهند».

       نمی دانم چرا نتایج را با نتایج رضا رجبی مقایسه نکرد که از 4 بازی تمام امتیازات ممکن را گرفته بود تا حداقل با افکار بزرگ خویش، تیم را به سمت بزرگی سوق دهد.

       آری، روند نزولی تیم ایلام بعد از این بازی شروع شد و تساوی ها و شکست های پی درپی، تیم پالایش گاز ایلام را به سمت پایین جدول سوق می داد.

       صادق کامران ( به اعتقاد نگارنده اگر در جای خود استفاده می شد، می توانست یکی از موثرترین اعضای تیم فوتبال پالایش گاز باشد) را از کار برکنار کردند و عباس جمشیدیان که انصافاً یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایلام است را جایگزین او نمودند.

       نگارنده بارها با مدیران پالایش گاز ایلام و شخص مهندس کمالی تماس گرفتم و گفتم تو را به خدا فکری بکنید. اینطوری تیم سقوط می کند. حداقل در بازی های آینده از یک مربی کاربلد و سطح یک کشور استفاده کنید تا سهمیه ایلام حفظ شود.

       مهندس کمالی هم از اوضاع اظهار تأسف می کرد و می گفت به مدیران تیم گفته ام با شما تماس بگیرند. شما هم اگر می توانید کمک کنید.

       از آنجایی که غرور بی خودی و تنگ نظری در وجود برخی از ما ریشه دوانده است، به دلایل نامعلوم هیچکس با ما تماس نگرفت.

       تیم ایلام با عباس جمشیدیان نیز کم کم به دره سقوط نزدیک می شد و مسئولان هیچ فکری نمی کردند. گویی نمی دانستند که تیم پالایش گاز ایلام، امید صدها جوان فوتبالیست را برای بازی  حرفه ای زنده کرده است.گویی، سربلندی ایلام در دایره لغات آنان تعریف نشده بود.

       تیم ایلام در گروه خود از بین 9 تیم، رتبه هشتم را به دست آورد و به رقابتهای پلی آف راه یافت. در 23 فروردین 89 و در بازی رفت، 5 بر یک از نوژن مازندران شکست خوردند و در 30 فروردین 89، در ورزشگاه تختی ایلام با حساب یک بر یک به تساوی رسیدند تا ضمن شش تایی شدن، با لیگ دسته دوم خداحافظی کنند.

       برخی از اطرافیان تیم که برنامه نود را زیاد می بینند به این فکر افتادند که حتماً دروازه بان ایلام تبانی کرده است. البته در صحت و سقم این ماجرا اظهارنظر نمی کنیم. اما همین دروازه بان، در سال گذشته و در آن4 بازی رویایی، بهترین بازیها را به نمایش گذاشت.

       آری، در 30 فروردین ماه 88 تیم ایلام با رضا رجبی بر شهرداری کرمان غلبه کرد و به اعتقاد نگارنده، شادترین و زیبا ترین روز فوتبالی ایلام رقم خورد. اما دنیا دار مکافات است و هرکس از خلق خدا تشکر نکند، از خداوند تشکر نمی کند و تشکر نکردن از خداوند، عواقب سختی دارد.

       آنان که فکر می کردند به لیگ یک صعود می کنند و بیشتر از رجبی بلدند، گرفتار چرخ گردون شدند و تا 30 فروردین غلت خوردند تا به همه آنها ثابت شود در 30 فروردین 88، تدبیر، اراده، توانایی، مردانگی، غیرت و... وجود داشت و در 30 فروردین 89... ؟؟؟

  سکانس ششم: درخواست از مسئولین

       آری، باید توانایی و غیرت جوانان ایلامی را باور کنیم...باور کنیم که توانایی آنان از جوانان بوشهری که به لیگ برتر رسیدند، کمتر نیست. توانایی جوانان سرزمین میمک، قلاویزان، سومار، دهلران، مهران و... از توانایی جوانان تبریزی، کرمانی،اصفهانی،شیرازی و حتی تهرانی کمتر نیست.

       باور کنیم اگر آنان را حمایت کنیم، همانطور که در دوران دفاع مقدس در صدر جدول بودیم، می توان در آینده ای نزدیک فوتبال ایلام را در لیگ برتر دید.

       می توان اسم ایلام را بر سرزبانها انداخت وجوانان ایلامی را در هیاهوی جذاب و دلنشین فوتبال، شریک کرد.

       دستیابی این تیم به اهداف بزرگ، نیازمند همدلی،همیاری و حمایت همه جانبه مردم و مسئولان استان می باشد.

       بیایید فوتبال را تبدیل به وسیله ای برای اتحاد و همدلی  ایلامیان بکنیم.قبول کنیم که هیچ واقعه ای مانند فوتبال نمی تواند مردم استان را دور هم جمع کند و بدون توجه به ایل و طایفه آنان را یکصدا کند که تنها اسم ایلام را فریاد بزنند.

       سال گذشته، پیروزی های پی درپی تیم فوتبال پالایش گاز ایلام، دهها ایلامی مقیم تهران را در ورزشگاه قدس تهران دورهم جمع کرد و این در حالی است که جمع کردن آنان به بهانه های دیگری به جز فوتبال کاری بسیار سخت و در بسیاری مواقع غیرممکن می باشد.

       از مسئولین محترم استان و به ویژه شخص استاندار محترم، انتظار می رود موضوع سقوط تیم فوتبال و دلایل ناکامی را به دقت بررسی نمایند تا هرکسی جرأت نکند با آینده جوانان استان بازی کند و خود را هم در حاشیه امنیت کامل ببیند.

       برخی ها نباید به راحتی با آینده جوانانی امثال؛ نرگسی ها، حدادی ها، ولی زاده ها، شمس الهی ها، یعقوب بیگی ها و... بازی کنند.

  پیشنهاد مهم: خرید سهمیه لیگ دو را به جوانان ایلامی بسپارید.

  -        سال گذشته، یکی از اعضای تیم پالایش گاز  به جای اینکه نتایج کسب شده توسط رضا رجبی را تحسین کند، می گفت: اگر هم رجبی تیم را نجات نمی داد، مشکلی نبود. با 30 میلیون تومان سهمیه دسته دوم می خریدیم. اولاً؛ جذابیت فوتبال و ورزش به تلاش ها و رنج هایی است که برای کسب موفقیت حاصل می شود. از طرفی، غرور و افتخار را تنها با کسب موفقیت و پیروزی می توان به بدنه جامعه تزریق کرد و گرنه خرید سهمیه لیگ دوم را هر بچه دبستانی هم انجام می دهد. ثانیاً؛ آیا جبران بی کفایتی با پول، خیانت به بیت المال نیست؟ ثالثاً؛ احتمالاً همین آقا امسال بگویند مشکلی نیست که سقوط کرده ایم، دوباره سهمیه می خریم. لذا، پیشنهادی دارم: حال که اینگونه است، چند نفر از جوانان بیکار ایلام را به عنوان هیئت مدیره تیم انتخاب کنید. با این کار اولاً؛ به ایجاد اشتغال در استان کمک می شود و ثانیاً؛ بزرگترین اتفاق بدی که ممکن است بیافتد، سقوط تیم به دسته پایین است. خب، 30 میلیون می دهند و سهمیه می خرند. حیف نیست جمعی از بزرگان ورزش و مدیریت استان، ذهن خود را مشغول فوتبال کنند. بهتر است کارهای مهمتری برای استان انجام دهند و سقوط و خرید سهمیه را به جوانان ایلامی بسپارند.

  ناگفته ها:

  -        در رقابتهای فصل جاری، تیم ایلام با تیم های ماشین سازی تبریز، ذوب آهن اردبیل، هپکو اراک، راهسازان قم، مقاومت تهران، رباط کریم تهران، سپیدرود رشت و فولاد یزد دریک گروه قرار داشت.

  -        رضا رجبی بارها در روزنامه ها به سابقه اعتیاد خود  اشاره کرده بود و گفته بود که جوانان باور کنند که ترک اعتیاد ممکن است. برخی ها این سابقه او را بهانه قرار داده بودند.

  -        در همان روزهایی که رجبی با تیم ایلام نتایج درخشان می گرفت، بعضی ها چنان از او ایراد می گرفتند که گویی خودشان در بارسلونا و منچستر یونایتد بازی کرده بودند و رجبی در تیم استقلال تهران.هرچند، مطمئنم اگر سر آلکس فرگوسن و پپ گواردیولا برای مربیگری تیم پالایش گاز ایلام اعلام آمادگی می کردند، به بهانه بومی گزینی آنان را کنار می گذاشتند.

  -         یاد جلساتی  می افتیم که با حضور مدیران پالایش گاز ایلام برگزار می شد. برخی از آنها وا قعاً سخنرانان ماهری هستند و آیات و احادیث زیادی را حفظ هستند؟؟

  -        در بازی­های پلی آف سال گذشته، دهها ایلامی مقیم مرکز که تعداد زیادی از آنان از اساتید دانشگاه و مدیران ایلامی بودند، برای تشویق تیم به ورزشگاه قدس تهران آمده بودند.

  -        لیدرهای اصلی تیم فوتبال استقلال تهران، در ورزشگاه قدس تهران حضور یافتند و به احترام رضا رجبی، با طبل و بوق فضای وحشتناکی را برای حریفان ایجاد می کردند.

  -        برخی از مسئولان فوتبالی و غیر فوتبالی ایلام که در زمان عدم نتیجه گیری تیم، هیچ کس آنها را ندیده بود، به ورزشگاه قدس تهران آمده بودند؟؟

  -        قبل از انجام بازی های پلی آف، تیم ایلام به مدت 15 روز، اردوی آمادگی خود را در تهران گذراند.

  -        در بازی شهرداری کرمان- پالایش گاز ایلام، یکی از لیدرهای تیم فوتبال استقلال تهران توسط یکی از تما شا گران کرمانی،با ضربه چاقو به شدت مجروح گردید.

  -        در بازی شهرداری کرمان- پالایش گاز ایلام، گل پیروزی تیم ایلام در وقت اضافه به ثمر رسید.

  -        در سال گذشته، بعداز پایان بازی شهرداری کرمان- پالایش گاز ایلام، اعضای تیم به همراه تماشاگران ایلامی نماز شکر خواندند.

     ۶ ارديبهشت ۱۳۸۹   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [9]

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  حجت الله هاشم بيگي
  توسعه گستر دالاهو
  معرفی مدیر وبلاگ *حجت الله هاشم بیگی هستم.متولد6 آذرماه 1358 و در استان ایلام و منطقه چوار به دنیا آمده ام.دارای لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه اصفهان و مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه بوعلی سینا همدان می باشم.هم اکنون دانشجوی دوره دکترای اقتصاد بوده و مدرس دانشگاه هستم. به عنوان کارشناس ارشد اقتصادی در مراکز پژوهشی تهران نیز فعالیت می نمایم.عقیده ما بر این است که برای کمک به توسعه کشور و به ویژه استان عزیز ایلام، چندین پارامتر مهم هستند که عبارتند از:دانش-اراده-لیاقت-انضباط اجتماعی-همدلی-وجدان کاری و اگر حروف ابتدای این کلمات را در کنار هم قرار دهیم عبارت(دالاهو) بدست می آید. زندگی پرفراز و نشیبی داشته ام .در خانواده ای هشت نفره زندگی می کنم که مثل بسیاری از خانواده های ایران جمعی صمیمی و مهربان داریم.فرزند اول خانواده بوده و دارای سه برادر و دو خواهر هستم.هدف اصلی من از ایجاد وبلاگ توسعه گستر دالاهو کمک به توسعه کشور(ولو بسیارناچیز) و به ویژه استان قهرمان پرور ایلام با همفکری هموطنان می باشد.البته یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه من انجام امور فرهنگی،  ورزشی و هنری و کمک به ایجاد شور ونشاط در بین جوانان می باشد...فرهنگ ایثار و شهادت را زیربنای فرهنگ جامعه می دانم و نوشتن مطلب در مورد دفاع مقدس و شهدا را بسیار دوست دارم. به اعتقادمن، همه ایلامیان خارج از استان باید در جهت معرفی این دیار تلاش کنند.  برای تمام مردم ایران زمین، در هرکجای دنیا،آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم.امید است با کمک همدیگر بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راستای کمک به توسعه استان ایلام برداریم.
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (16)
  اخبار (3)
  اقتصادی و اجتماعی (22)
  هنری و فرهنگی (9)
  صنعتی (0)
  ورزشی (18)
  ایثار و مقاومت (22)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  از معلمان خود یاد کنید....
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  خداحافظ سردار شجاع و مظلوم
  حضور آرام مدیران قبلی و حکایت مارادونا و غضنفر
  تبریک به علی هاشمی و نگاهی به استعدادهای ناب چوار
  بلوط های سوخته، مدیران استوار و مدیریت انجیری
  آتش بی تدبیری در جنگل های ایلام
  مهران مهربان قهرمان ایران فراموش نشود!!!
  فراموشي مهران قهرمان در هياهوي جام جهاني فوتبال!؟
  آقای دوستی؛ خسته نباشید...
  این روز ها ستون های قلاقیران می لرزد!!؟؟
  نگذارید«مروارید»، «آزاد» شود.
  بی توجهی نمایندگان ایلام به روز ملی ایلام
  از معلمان خود یاد کنید...
  شکست سنگین پیشکسوتان استقلال تهران مقابل چوار65
  زیباترین خداحافظی فوتبال در چوار ایلام
  داستان غم انگیز سقوط یک خلبان ایلامی!!!
  حکایتهای پرغصه حراست پالایشگاه گاز ایلام
  سیمای ج.ا.ا نقش عشایر ایلام در میمک را نادیده گرفت
  جناب نماینده؛ دیواری کوتاه تر از ایلام پیدا نکردی؟
  دیدار فوتبال پیشکسوتان استقلال و چوار65 ایلام
  وي‍ژه نامه «چوار؛سرزمين لاله هاي فوتبال» منتشر شد
  یادواره شهدای چوار و چند نکته
  واقعه چوار و شرط ازدواج با حجت الله هاشم بیگی
  مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای چَوار ایلام احداث می شود
  شاخه­ گلی تقدیم به اداره ورزش و جوانان استان
  هفته دولت و یادی از وعده های استاندار در مزار شهدا
  دانش محوری؛ حلقه گمشده مدیریت استان
  غمی سنگین تر از عروج شهیدرضایی نژاد

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  انجمن دانشجويان و فارغ التحصيلان چوار
  سایت دولت
  سایتهای مختلف هنری،اقتصادی،اجتماعی،اشخاص و...
  وبلاگ شخصی حجت الله هاشم بیگی

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۸۰۱۱۸ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۹۳۷ مشاهده | امروز  ۹۸۶ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ |