صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

مدیر سایت ایلام امروز
رضا منصورپور

 • بعدی
 •  
     پر بازدیدترین روز ایلام امروز

  از ابتدای شروع به شمارش آرا نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازدید صفحات سایت ایلام امروز جهت دریافت آخرین آمار شمارش آرا به سرعت افزایش یافت تا اینکه در روز بعد از انتخابات یعنی 13 اسفند نود رکورد بیشترین بازدید روزانه ایلام امروز با عدد 36995 نزدیک به 37 هزار بازدید به ثبت رسید.

  این اتفاق به لطف بروزرسانی دقیقه به دقیقه آخرین اخبار انتخاباتی استان توسط تیم ایلام امروز و دوستان عزیزی که با ارسال آخرین خبرها به ایلام امروز کمک نمودند محقق شد.

  امیدواریم که بعد از اعلام نتایج ریز دقیق آرا شهرستانها بتوانیم اینفوگرافی نتایج مجلس نهم در استان را به خدمت شما عزیزان عرضه نماییم.

     ۱۷ اسفند ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [8]

  نسخه آماده چاپ


   
     روشهای تست سرعت اینترنت و اینترانت

  مركز مديريت توسعه ملي اينترنت (متما) وابسته به شركت فناوري اطلاعات ايران وب سایتی را با عنوان ﺳﻨﺠﺶ ﺳﺮﻋﺖ اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ راه اندازی نموده است که سرعت دسترسی شما به اینترنت را محاسبه و نمایش میدهد.

  http://www.itc.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=73b62ea2-8787-4893-857a-ae923fef9bc0

  برای اجرای این تست شما به برنامه جاوا نیاز دارید که باید بر روی سیستم خود نصب نمایید. جاوا را از اینجا میتوانید بارگذاری کنید.

  با توجه به اینکه سرورهای مورد استفاده برای تست داخل ایران هستند این تست بیشتر برای سنجش سرعت اینترانت مناسب است تا اینترنت.

  از میان سرورها یکی را انتخاب ( برای استان ایلام نزدیکترین سرور، سرور خوزستان ) را انتخاب و  سپس گزینه (click to start test ) را انتخاب نمایید.

  برای نمونه ما برای سرعت 16M نتایج زیر را بدست آوردیم(برای سرور خوزستان و اینترانت داخلی). ساعت 11 صبح

   برای تست سرعت توسط یک سرور خارج از کشور سایتها و نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که ما دقیقا همان نرم افزاری را معرفی میکنیم که خود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی نموده با این تفاوت که سرور مورد تست در خارج از کشور (اینترنت) قرار دارد.

  با استفاده از لینک http://www.wugnet.com/myspeed/speedtest.asp با همان روش ذکر شده در ابتدای متن نتایج زیر بصورت نمونه برای پهنای باند متقارن 16M نتایج زیر حاصل شد. ساعت 11 صبح

  میتوان از نرم افزار (myspeed test ) که با استفاده از چند سرور مختلف خارج از کشور عمل تست پهنای باند را انجام میدهد نیز استفاده نمود. 

  یکی دیگر از راههای سنجش سرعت اینترنت دریافت یک فایل از یک سایت معتبر مانند مایکروسافت و ضرب عدد مقدار سرعت بارگذاری در عدد 8 میباشد. مثلا شما یک فایل را با 8 کیلو بایت در ثانیه دانلود میکنید اگر این عدد را در 8 ضرب کنید عدد 64 کیلو بیت بر ثانیه بدست می آید که سرعت یا همان پهنای باند اختصاص داده به شما میباشد.

     ۷ شهريور ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [4]

  نسخه آماده چاپ


   
     به بهانه شروع به کار خدمات اینترنت پرسرعت مخابرات

  حدود سه ماهی است که شرکت مخابرات همپای شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی در استان شروع به فروش پورتهای ADSL نموده است. با شروع به کار این خدمات از طرف مخابرات با توجه به قیمتهای پایین این شرکت دیگر ISP  های فعال در استان مجبور به  پایین آوردن نرخ خدمات خود شدند. تا اینجا خبر خوشی بود برای کاربران و خبر بدی برای  شرکتهای خصوصی  استان.

  در ابتدا اکثر مشتریان شرکت مخابرات از ارائه خدمات این شرکت و سرعت  اتصال  و استفاده از اینترنت  راضی بودند . اما هنوز چند ماهی از شروع به کار این خدمات توسط مخابرات نگذشته بود که  کاربران با افت شدید سرعت و همچنین مشکل در اتصال به سرورهای مخابرات هنگام ورود مواجه شده اند. این مشکلات تا جایی پیش رفته است که مشتریان  قدیمی این شرکت که از خدمات  اینترنت و اینترانت از طریق فیبر نوری  استفاده میکنند با افت شدید پهنای باند و قطعی های مکرر مواجه شده اند و هنگام تماس با خدمات دیتای مخابرات اکثرا با جواب مشکل از مخابرات استان نیست مواجه میشوند.

  حالا بعد از ورود مخابرات به جرگه فروشندگان ADSL  نه تنها کاربران خانگی و تجاری بلکه مراکز دولتی و آموزشی استان نیز دچار مشکلات عدیده ای در ارائه خدمات به ارباب رجوع گردیده اند. از مراکز مهم طرف قرارداد که هم اکنون با مشکلات موجود دست به گریبان هستند میتوان دانشگاه ایلام ، دانشگاه علوم پزشکی ، آموزش و پرورش و استانداری ایلام را نام برد.

  ایلام امروز در آینده ای  نزدیک نظرسنجی در مورد ارائه خدمات اینترنتی شرکت مخابرات استان را بر روی این پایگاه اطلاع رسانی قرار خواهد داد.

     ۲۹ تير ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [4]

  نسخه آماده چاپ


   
     مشکلات پشتیبانی سرویس دهنده های اینترنتی استان

  دیروز برای حل یک مشکل اینترنتی به یکی از دانشگاههای شهر مهران رفتم. این دانشگاه 2 خط 1M  از سرویس دهنده ( هـ )  خریداری کرده بود . در اولین تست سراغ مودمهای ADSL رفتم.یکی از خطوط 256k  و دیگری 252K  بود. بعد وب سرور  دانشگاه که روی پورت 80 اجرا می شد در خارج از دانشگاه با پورت پیش فرض  80 بالا نمی آمد ولی داخل شبکه داخلی بدون مشکل قابل مشاهده بود. با  سرویس دهنده خدمات اینترنتی تماس گرفتم ، به کارشناس آنجا گفتم که این خطوط که به دانشگاه واگذار کرده اید 1M  نیست و حداکثر 256k   است کارشناس گفتند  که شما چطور فهمیدید  که سرعت خطوط چقدر است  به ایشان گفتم که داخل مودم ADSl سرعت بارگیری  و بارگذاری را نشان میدهد کارشناس گفتند که به اون اعداد ربطی ندارد  شما یک فایل دانلود کنید تا پهنای باند اینترنت مشخص شود . یک فایل را دانلود کردم حداکثر سرعت 20k  بود به کارشناس آنجا گفتم  ولی زیر بار نرفت. در مورد پورت 80 با کمال ناباوری ایشان گفتند که پورت 80 پورت پراکسی است و ممکن است بسته باشد. با این وصف فعلا وب سرور را بر روی پورت 8080 راه اندازی کردیم تا ببینیم چه میشود.

  در آینده ای نزدیک سعی  میکنم یک مقایسه ای بین سرویس دهنده های اینترنتی استان  از نظر قیمت ، کیفیت  و پشتیبانی انجام دهیم.

     ۳۰ خرداد ۱۳۹۰   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [6]

  نسخه آماده چاپ


   
     تشکر ایلام امروز از سیمای مرکز کرمانشاه

  سیمای مرکز کرمانشاه در برنامه صبح انقلاب در روز پنجشنبه (اول بهمن 88)هنگام پخش اسلایدهای عکس استان کرمانشاه به اشتباه ! بسیاری از تصاویر زیبای مربوط به طبیعت استان ایلام را در معرض دید بینندگان شبکه سه سراسری به نمایش گذاشت.ایلام امروز ضمن تشکر از این اقدام پسندیده سیمای مرکز کرمانشاه که حداقل تصاویر این استان محروم را در معرض دید هموطنانمان گذاشت از سیمای مرکز ایلام نیز انتظار دارد استان ایلام را از طریق رسانه در اختیار خود (البته با ذکر منبع) به نحوه شایسته ای به عموم هموطنانمان معرفی نماید.
  ویدیو این بخش از برنامه:

     ۵ بهمن ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [11]

  نسخه آماده چاپ


   
     قرائتی بسیار زیبا از مصطفی اسماعیل

  صدای آسمانی شیخ مصطفی اسماعیل - سوره مبارکه ابراهیم

  آیه 23 الی 37

     ۹ خرداد ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [1]

  نسخه آماده چاپ


   
     اضافه شدن بخش نظرات به قسمت خبرها

  به همت  بچه های ایلام امروز  قسمت نظرات برای  بخش خبرها و گزارشات تصویری اضافه گردید. امیدواریم کاربران محترم با ارسال نظرات (دقیق و قابل انتشار) خود به بهبود هر چه بیشتر ایلام امروز کمک کنند.

     ۸ ارديبهشت ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [4]

  نسخه آماده چاپ


   
     آغاز چهارمین سال فعالیت ایلام امروز

  امروز 28 فروردین 1388 آغار چهارمین سال فعالیت ایلام امروز است. در طول این مدت سعی ما بر این بوده که بتوانیم رضایت کاربرانمان را در حد امکان  و توانمان برآورده سازیم.

  با توجه به ماهیت وب سایتهای اینترنتی که کاربران آنها را افرادی از تمامی گوشه و کنار این کره خاکی و با سلایقی گوناگون  تشکیل میدهند امیدواریم که روز به روز بر کیفیت کارمان بیافزاییم و باعث سربلندی  استان محروممان ایلام شویم.

  در آغاز چهارمین سال فعالیت ایلام امروز از امروز بخش جدیدی با عنوان گزارش تصویری (با کیفیت بالا) اضافه خواهد شد که امیدواریم مرود توجه کاربران عزیزمان قرار بگیرد.

  http://www.ilamtoday.com/bigpic

  ایلام امروز منتظر نظرات و انتقادات سازنده شماست.

     ۲۸ فروردين ۱۳۸۸   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [5]

  نسخه آماده چاپ


   
     توضیح به خاطر قطعی 16ساعته ایلام امروز

  با عرض پوزش از بینندگان محترم سایت

  قطعی روز سه شنبه به علت تمام شدن پهنای باند سایت بود که متاسفانه شرکت ارائه دهنده هاست ایلام امروز بدون اطلاع قبلی سایت را به حالت تعلیق درآورده بود. بچه های فنی ایلام امروز نیز موقتا با استفاده از یک فضای جایگزین سایت را دوباره راه اندازی کردند و تا زمان یافتن یک هاستینگ خوب فعلا از این فضا استفاده میکنیم.

  استفاده از یک هاستیگ با پهنای باند زیاد نیاز به پرداخت هزینه نسبتا زیادی است که در صورت تحقق درآمدهای سایت سعی میکنیم این کار را در اولویت کاری خود قرار دهیم.

     ۲۶ شهريور ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [4]

  نسخه آماده چاپ


   
     سرعت اینترنت 100 گیگ در امریکا 160 هزار تومان

  يك سرويس دهنده اينترنت در آمريكا به نام internode اعلام كرد سرويس پرسرعت خانگي جديدي را راه اندازي كرده كه حداكثر سرعت آن به رقم بي سابقه 100 گيگابيت در ثانيه مي رسد.
   

  به گزارش فارس به نقل از آي تي واير، حداقل سرعت اين سرويس ها كه به ADSL+2 معروف شده اند 10 گيگابيت در ثانيه است. هزينه استفاده از اين سرويس در ماه معادل 60 هزار تومان است.
  سرويس هاي 25، 40، 55، 80 و 100 گيگابيتي اين شركت نيز به ترتيب هر ماه حدود 70، 85، 100، 130 و 160 هزار تومان قيمت دارند.
  اين اولين بار در جهان است كه سرويس هاي اينترنت خانگي با چنين سرعت سرسام آوري و با چنين قيمت پاييني براي كاربران خانگي ارائه مي شود. در حال حاضر سرويس هاي اينترنت خانگي به طور متوسط 4 مگابيت در ثانيه سرعت دارند.
  با استفاده از سرويس 10 گيگابيتي اين شركت بارگذاري يك فيلم سينمايي با كيفيت دي وي دي در عرض كمتر از يك دقيقه امكان پذير است.

  http://www.internode.on.net/residential/internet/home_adsl/extreme/

  http://www.internode.on.net/products/broadband/roadmap/

     ۶ شهريور ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل :: نظر شما [7]

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  رضا منصورپور
  مدیر سایت ایلام امروز
  مهندس کامپیوتر
  علاقه‌مند به شبکه های رایانه ای
  09183428064
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (14)
  شبکه (10)
  سیسکو (3)
  مایکروسافت (0)
  سخت افزار (0)
  ایلام شهر (6)
  شخصی (1)
  شجریان (6)
  تصاویر (5)
  عمومی (2)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  پر بازدیدترین روز ایلام امروز
  روشهای تست سرعت اینترنت و اینترانت
  به بهانه شروع به کار خدمات اینترنت پرسرعت مخابرات
  مشکلات پشتیبانی سرویس دهنده های اینترنتی استان
  تشکر ایلام امروز از سیمای مرکز کرمانشاه
  قرائتی بسیار زیبا از مصطفی اسماعیل
  اضافه شدن بخش نظرات به قسمت خبرها
  آغاز چهارمین سال فعالیت ایلام امروز
  توضیح به خاطر قطعی 16ساعته ایلام امروز
  سرعت اینترنت 100 گیگ در امریکا 160 هزار تومان
  تحلیل آماری سرعت اینترنت ۳۰ کشور دنیا در ماه می
  دلیل در دسترس نبودن دو روزه ایلام امروز
  در مورد سایت virustotal
  گفتا کدام دل چه نشان کی کجا که برد
  مقایسه بین خطوط DialUp و DSL
  رها باید رها باید چو مرغان هوا باید ...
  ما پروانـــــــــــــــــــــــــــــــــــه‌ایم؟!
  مقایسه سرعت اینترنت در فرانسه و ایران
  سیاست از عرش تا فرش
  دوباره میروید،بهتر از قبل
  مهران - سه کانالی
  من تذروی خوش سرودم از دیار نغمه خوانی
  ایران ای سرای کهن
  بهار مردمی ها طی شد زمان مهربانی طی شد ...
  قیمت اینترنت پر سرعت ایران 16 هزار برابر مالزی
  تفاوت انواع لیستهای کنترلی در تجهیزات سیسکو
  قیمت اینترنت پر سرعت در ژاپن
  مقایسه اینترنت پر سرعت در کشورهای مختلف - 2007
  ما را همه شب نمیبرد خواب
  تویی همچو من خسته ز بیداد زمان

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  عنواني براي نمايش وجود ندارد

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۴۰۸۷۸۲۶۲ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۸۶۳۳ مشاهده | امروز  ۲۲۹ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ |