جاده های مواصلاتی استان عامل سکته اقتصادی ایلام

یک شهروند

بر کسی پوشیده نیست که بدن انسان بدون داشتن رگهایی سالم و عاری از رسوبات در جهت انتقال خون این مایه حیات در هستی انسان که انرژی اش را به تک تک سلول های بدن می رساند قادر به ادامه حیات نخواهد بود و یا بسیار ضعیف روزگاری را سپری خواهد کرد.
امروزه در عصر ارتباطات که هر لحظه بر سرعت آن افزوده می شود, بی شک زمان عاملی مهم در رقم زدن سرنوشت بسیاری از تصمیم گیری ها است. در امر اقتصاد و تجارت نیز این امر صادق است.
چنانچه می دانید پس از انقلاب کوبا فیدل کاسترو و یارانش در ازای آزاد سازی خانواده های آمریکایی گروگان گرفته شده در کوبا درخواست ماشین های راه سازی کردند و پس از آن با تلاش فراوان تمامی شاه راههای ارتباطی و جاده های مهم در این کشور را متحول کردند, چون می دانستند بدون ترانزیت راحت و سریع مواد و فراورده ها و همچنین نیروی متخصص بخش عظیمی از توان کشورشان هدر رفته و نداشتن اساسی ترین پایه سخت افزاری (امکانات غیر انسانی) توسعه, پیشرفت را برایشان ممکن نخواهد ساخت.
باید برای حل مشکل اتوبان ها و جاده های با استاندارد بین المللی در استان مسولین امر در ارگان های مختلف و حتی در صورت نیاز مشارکت مردمی هرچه سریعتر این اتوبان ها را راه اندازی کنند تا سرمایه گذاران نیز در راه های سریع و بی خطر سرمایه هایشان را سرازیر کنند نه در جاییکه زمستان ها در گردنه های برف گیر و صعب العبورش تریلر های حاوی مواد غذایی, فاسد شدنی و غیره یا ساعت ها منتظر باز شدن جاده بمانند و یا خدایی نکرده در یکی از پیچ هایی که احشام هم به زحمت از آن ها عبور میکنند دچار مشکل اساسی شوند. و دیگر هیچ وقت حاضر به عبور از جاده های این استان نشوند.
مسولین باید سه راه اصلی ایلام به استان های کرمانشاه لرستان و خوزستان را با همتی که در آن ها سراغ داریم به استانداردهای بین المللی رسانده و هر چه بیشتر در جهت کشاندن سرمایه ها به استان که از موقعیت بسیار عالی هم مرزی با کشور اسلامی عراق برخوردار است استفاده کنند و همچنین شرکت ها و سازمان های دولتی نیز با احداث مراکز اشتغال زایی و تولید در جهت اجبار ترانزیت و حرکت گسترده افراد و انتقال مواد تولیدی در این سه محور ذکر شده لزوم رسیدگی بیشتر را واجب کنند.
تا کی باید با بی رغبتی منتظر بودجه ای ناچیز از مرکز باشیم تا یک پل دیگر در اتوبان ایلام-حمیل –کرمانشاه بسازیم .
دیگر بس است. اگر مسولین استان پیگر موضوع باشند رده های بالایی کشور نیز مانند هر جای دیگر از میهن اسلامی (اصفهان, تبریز, مشهدو...) به ایلام نیز بودجه می دهند اما وقتی ما خود با اصرار نخواهیم آن ها نیز یقینا موضوع را با اهمیت نخواهند دید.
باتشکر
یک شهروند

عمر سایت: 17سال و 10ماه و -16روز