سخنی با استاندار ایلام

خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی

سخنی با استاندار ایلام ! 

جناب آقای دکتر احمدی استاندار ایلام مستحضرید که دفتر سرپرستی روزنامه جمهوری اسلامی در استان ایلام در چهارچوب اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برحسب وظیفه و رسالت سنگینی که بر عهده دارد در بیان حقایق وانعکاس واقعیتها کمترین قصوری نگردد و به یاری خداوند متعال ودر صورت بقای عمر در آینده نیز چنین خواهد بود.

به گواه آرشیو موجود در این دفتر هر جا که اقدامی موثر در جهت آبادانی صورت میگرفت بمنظور تنویر افکار عمومی در کوتاهترین زمان ممکن بنحو مطلوبی در روزنامه چاپ میگردید و هر جا که نقصان و نقاط ضعفی مشاهده می شد آن را نیز منعکس و با استفاده از نقطه نظرات کارشناسان متعهد و متخصص ودلسوز راهکار مناسب نبز ارائه میگردید ولی متاسفانه برخی از مدیران استان که آستانه تحملشان شدیدا ضعیف بوده و می باشد حتی انتقادی کوتاه را نیز برنمی تابند و بر طبق رسم و فضای حاکم بر مدیریت و بعضی از ادارات سعی میکردند حقایق بیان شده را کذب و یا سیاسی جلوه دهند و با زدن انگهای آنچنانی ما را در معرض تهاجماتی قرار میدادند که از مدیر یک سازمان بعید بنظر میرسید.

جناب آقای استاندار باتوجه به هر آنچه را که تاکنون در روزنامه جمهوری اسلامی بچاپ رسیده در هر حال و در هر شرایطی با پیروی از اوامر مطاع مقام عظمای ولایت و کمک به دولتمردان و مسئولانی که هدفی جز خدمت به نظام و مردم نداشته و ندارند و بدلیل استقلال در راهی که در پیش گرفته ایم زیر بلیط هیچ فردی نبوده و نیستیم اما خدمات صادقانه دلسوزان را هیچوقت نادیده نگرفته و نخواهیم گرفت و مطالب زیر نمونه ای از حقایقی است که با در نظر گرفتن انصاف بیان می شود.

آقای دکتر احمدی , میدانیم که حدود یکسال است که به سمت استاندار ایلام منصوب شدید هنگامیکه مدیریت منطقه را عهده دار شدید مشکلات , گرفتاریها و نیازهای مردم زیر غبار جناح بازی و زیر لعاب بازیهای سیاسی تا حد قابل توجهی بفراموشی سپرده شده بود که متاسفانه عزل و نصب های سیاسی وقومی و پیش کشیدن موضوعاتی نظیر شمال و جنوب در استان که برای اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولین مخاطره آمیز می تواند باشد , این مشکلات را مضاعف ساخته بود.

به محض تصدی مسئولیت و مدیریت استان با چاپ مطالب متعددی تحت عنوان (سخنی با استاندار جدید ایلام ) در رابطه با اهداف معدود کسانیکه می کوشیدند از فضای حاکم ناشی از اوضاع گذشته و ژست های سیاسی با شما سخنها گفتیم و خوب بیاد داریم که پس از آگاهی از حقایق برای متفرق کردن همان معدود کسان چه رنج هائی متحمل شدید و اینک همگان بر این واقعیت اذعان داشته و دارند که جنابعالی با درک شرایط و وقوف بر همه مشکلات , تنگناها و نارسائیها در میان بهت و حیرت بعضی ها به بازیهای سیاسی ناشی از جناح و جناح بندی در این استان نقطه پایان گذاشتید و به عنوان یک استاندار اجرائی برنامه های مناسبی برای اجرای طرحهای عمرانی , بهبود وضعیت کشاورزی و دامداری , صنعتی کردن استان , سند توسعه استان که اصولا بفراموشی سپرده شده بود , آغاز و برای جلب و جذب سرمایه گذاران داخلی وخارجی و زدودن غبار محرومیت از چهره این استان و بخصوص رونق دادن به وضعیت نابسامان شهر ایلام که از آن بعنوان « روستا شهر » یاد گردید پیگیریهای لازم بعمل آوردید که انتظار داریم نتیجه اقدامات انجام شده را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم قدرشناس ایلام برسانید.

آقای استاندار! در گذشته و قبل از حضورتان در استان ایلام هر گاه درباره محرومیت ایلام و ایلامی سخن به میان می آوردیم متاسفانه مسئولین وقت برآشفته می شدند , هرگاه درباره موانع و گرفتاریها واینکه استان ایلام از بسیاری جهات به تهران واستانهای همجوار وابسته است , می نوشتیم آنچنان با عصیان مدیریت استان و مسئولین ادارات مواجه می شدیم که حتی خبرنگار ما را از حضور در برخی جلسات و مراسم محروم می کردند و...

جناب آقای استاندار! گرفتاری ما زمانی مضاعف می شد که برخی از مسئولین ملی و محلی نمی خواستند و اکنون هم نمی خواهند بپذیرند که ایلام کماکان در موارد عدیده آنهم بخاطر جزئی ترین کارها به استانهای همجوار متکی است .


بعنوان مثال این استان فاقد امکانات و تجهیزات لازم « ام ـ آر ـ آی » است و بیماران ایلامی ناگزیرند برای این منظور و با تحمل مشقات فراوان مانند دوری راه , پرداخت هزینه های هنگفت و مخاطرات جدی راه کرمانشاه خرم آباد , اهواز و یا تهران را در پیش بگیرند. در حالیکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محرومیت زدائی از این استان را از نخستین روزهای پیروزی انقلاب در دستور کار خود قرار داده پذیرفتنی نیست که این استان فاقد یک مرکز « ام ـ آر ـ آی » باشد.
باور کنید هنگامیکه روزانه عده ای از اهالی استان ایلام برای گرفتن نوبت ام ـ آر ـ آی به خرم آباد و کرمانشاه مراجعه می نمایند با حیرت مسئولین مراکز فوق در شهرهای یاد شده مواجه می شوند.

آقای استاندار بنظر میرسد که وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی شاید فراموش کرده است که مردم استان ایلام در حماسه هشت سال جنگ تحمیلی آسیب های جسمی فراوانی دیده اند , جانبازان عزیز و دیگر کسانیکه بدلیل بیماریهای فراوانی نظیر دیسک کمر , ستون فقرات و... و بدستور پزشکان متخصص نیاز به « ام ـ آر ـ آی » دارند. آیا درست است مردمی که در طول دفاع مقدس , حماسه آفریدند بدلیل نبود تجهیزات پزشکی باید راه دور و دراز شهر دیگر را پیش بگیرند.

جناب آقای استاندار! خوشبختانه در مدت یکسالی که مسئولیت استان را عهده دار شده اید با خصوصیات اخلاقی و ویژگیهای منحصر بفرد مردم ایلام بخوبی واقف هستید و واقفید که اقشار مختلف مردم شیعه این استان بخاطر عشق قلبی به مقام معظم رهبری و بمنظور جلوگیری از سو استفاده دشمنان هر گونه مشکلی را تحمل کرده و می کنند و بعنوان سربازان راستین رهبری برای پیشرفت اهداف دولت و حمایت از مسئولین از هر تلاشی فروگذار نبوده و نیستند و هشیارانه با حضور در صحنه های مختلف آماده جانفشانی هستند اما رسانه ها بعنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین , در بیان نارسائیها و خواسته مردم ناگزیرند و بد نیست بدانیم که مردم با شناختی که از جنابعالی پیدا کرده اند توقع دارند اینگونه نارسائیها را در اسرع وقت مرتفع سازید.

جناب آقای استاندار! دسترسی به آمار بیمارانی که از سراسر استان ایلام برای تهیه « ام ـ آر ـ آی » به خرم آباد و کرمانشاه و اهواز و یا تهران (بنا به توصیه پزشکان ) کاری بسیار آسان است اما مشاهده بیمارانی که با تحمل مشقات فراوان به خرم آباد وارد می شوند , دل هر بیننده ای را به درد می آورد اولا بد نیست بدانیم که تهیه ام ـ آر ـ آی ازیک بیمار به همین سادگی میسور نیست و مستلزم رفت و آمدهائی برای در نوبت قرار دادن نسخه ای است که گاه تا یکماه به درازا می کشد.

مسئولین ودست اندرکاران مراکز فوق هر روز شاهد ورود ایلامی هائی هستند که از فرط درد کمر و یا سرگیجه و غیره پس از پیاده شدن از اتومبیل با قامتی خمیده از درد به مراکز فوق وارد می شوند. بعضی بیماران بحدی ناراحت و زمین گیر هستند که اطرافیان , آنها را بدوش می کشند و یا با استفاده از چوب زیر بغل برای تهیه ام ـ آر ـ آی راهی این مرکز می شوند.
یکی از ایلامی هائی که برای این منظور به کرمانشاه و خرم آباد عزیمت کرده از نبود این مرکز در ایلام بشدت گله مند بود و خواستار آن بود تا رسانه ها این مشکل را مطرح تا شاید افاقه شود.

وی می گفت بابت انجام « ام ـ آر ـ آی » بارها بین ایلام ـ کرمانشاه ـ خرم آباد در تردد بوده ام زیرا کرمانشاه بحدی شلوغ است که باید دو , سه هفته و شاید بیشتر در نوبت باقی ماند , در خرم آباد نیز باید چند روزی برای رسیدن نوبت اطراق کرد و برای تهیه یک ام ـ آر ـ آی باید هزینه فراوانی متحمل شد.

وی پرسید در شرایطی که دولت سالانه میلیاردها تومان اعتبار جهت عمران و آبادانی و رفاه حال مردم به استان اختصاص میدهد آیا می توان قبول کرد که ایجاد مرکز فوق امکانپذیر نباشد
وی از نبود این تجهیزات در استان ایلام بعنوان بی توجهی به مردمی یاد کرد که شایسته هرگونه خدمتگذاری هستند و تاکید کرد که از شخص دکتر احمدی استاندار ایلام توقع داریم که برای راه اندازی مرکز ام آی آر آن اقدام و به فریاد بیمارانی برسد که هر روز ناچارند راه دور و دراز شهرهای همجوار را در پیش بگیرند.

ایلام ـ خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی
 

عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز