حمایت یا موضع گیری در برابر استاندار بومی

م . ش از ایلام

به نام پروردگار یکتا

امروز که به لطف خدا و تلاش دولت مردمی جناب آقای دکتر احمدی نژاد و همچنین مباحثه مسولین و نمایندگان مردم در مجلس، پس از سالها استانداری بومی و درد آشنا در این پست مهم که آرزویی دیرینه برای مردم استان بوده قرار گرفته است وظیفه ما مردم استان و مسولین استانی سنگین تر شده است زیرا اگر تا دیروز با فریادهای، ما استاندار بومی می خواهیم گوش فلک را کر کرده بودیم امروز دیگر مسولیت بر دوش فرزندان این سرزمین است تا در همکاری و همفکری با مسولین رده بالای کشوری و نهادهای مربوطه برای آگاه ساختن آنها از وضعیت منطقه ، مشکلات ، پتانسیل ها و نحوه برنامه ریزی صحیح برای ساخت زیر ساخت ها، ارتقاء سطح بهداشت، اقتصاد، رفع بیکاری، شناساندن هر چه بیشتر ایلام به مردم کشور و جهان ،خارج ساختن استان از بن بست ارتباطی و صدها مورد دیگر که البته این موارد هم نیاز به زمان دارد تلاش کنند البته ارگان های متفاوتی باید در این امر با استانداری همکاری کنند و تنها وظیفه استانداری نیست.

فرصت ها خیلی دیر به دست می آیند و زود هم میگذرند. اگر جناب آقای علی محمد آزاد و تیم مشورتی و تصمیم گیر ایشان در طول مدت استانداری نتوانند خواسته های استان و نظام جمهوری اسلامی را بر آورده سازند یک برگ سیاهی خواهد شد که دیگر سالها باید تاوان آن را پس دهیم و اگر انشا‌ا... با حوصله و تفکر ،تلاش ،موقعیت شناسی، ایجاد روابط قوی با تهران و اعتماد به نفس به اینکه ما می توانیم و باید ایلام را به جایگاه واقعیش در کشور برسانیم برگ زرینی را در تاریخ ایلام ورق خواهند زد. موفقیت آقای آزاد در اداره استان راه را برای سایر هم استانی های توانمند برای گرفتن پست های کلیدی چه در استان و چه در سایر استان های کشور باز خواهد کرد تا بتوانند در آینده نزدیک حتی پست های وزارتی و بالاتر را در اختیار بگیرند مگر ما چه چیزی از سایر آقایان کمتر داریم؟

اما وظیفه ما ایلامی ها به عنوان هم استانی آقای استاندار چیست؟

بجای دامن زدن به مسایل حاشیه ای و گاها طایفه ای که مشخصه مردمان عقب مانده مانند اقوام هوتو و توتسی در آفریقا است خوشحال باشیم که امروز فردی در صدر امور اجرائی استان است که سالها از نزدیک زجر ها و آلام این مردم را درک کرده و خودش هم ساعت ها در صف کپسول گاز و....معطل شده و گاها در جاده های عهد دقیانوسی ماشینش بر اثر خرابی آسفالت یا آسیب دیده و یا حداقل پنچر شده است. در یک کلام او غریبه با مشکلات نیست ولی آیا او به تنهایی و یا بدتر از آن با آماج حمله قرار گرفتن از سوی ما قادر خواهد بود گامی در جهت رفع این مصیبت ها بردارد؟

یقینا خیر. امروز همه ما باید دست در دست هم افکار سالهای گذشته که همان تخریب چهره های بومی استان و فراری دادن آنها بر اثر خود خواهی و حسادت بود را در زباله دان تاریخ بیندازیم و با نوشتن نقد های دلسوزانه مدیران را اگر چنانچه به خطا میروند راهنمایی کنیم.

دیگر بس است، تا الان هر چه بر سرمان آمده و بر اثر مدیریت افراد نا آشنا با استان از جهات بسیار بوده کافی است. کاری نکنیم که دوباره از جایی برایمان استاندار بفرستند که نمیداند ما سالها چگونه زیسته ایم و چه سختی ها و مشقاتی را با گوشت و پوست و استخوان چشیده ایم ، هر روز چشم به آسمان منتظر آمدن چند فروند هواپیمای جنگی عراقی بوده ،گوئی در انتظار مرگ هستیم و هر لحظه تپشهای قلبمان شنیدن خبر شهید شدن افرادی از فامیل و یا همشهریان را خبر میدهد. حتی از نظر فیزیولوژی بدنی عملکرد آنزیم RNA Polymerase مربوط به نسخه برداری از ژنهای استرس ما هم با او فرق دارد زیرا با کوچکترین تحریک محیطی علیه ما به دلیل خاطرات وحشتناک گذشته بدن ما دستور ساخت مقدار زیادی از هورمون کورتیزول را صادر میکند، انگار که در یک قدمی مرگ بر اثر بمباران هستی و باید با استرس بسیار و قلبی وحشتزده بدنبال پناهگاه بگردی. (در این زمینه می توانید با متخصصین قلب و عروق شهر ایلام مصاحبه کنید) اما این ها برای او بی معنی یا شاید کم معنی است.

کلام آخر و چند توصیه به آقای آزاد استاندار محترم ایلام

۱- با توجه به سابقه شما در دانشگاه پیام نور که حدود ۶۰ ٪ از دانشجویان این دانشگاه به دلیل عدم مردمی بودن و سختگیری های بیمورد و همچنین ضعف شما در تقویت بنیه علمی ،تحقیقاتی آن دانشگاه از شما ناراضی بودند امیدوارم با تشکیل یک تیم قوی از معاونین و مشاورین برجسته و صاحب فکر و ایده باعث پیشرفت ایلام شوید.

۲- آقای آزاد برادر عزیزمِ؛ جنابعالی تا حدودی فردی مغرور و جدا از مردم عام بوده اید که این موضوع اگر چنانچه در آینده نیز ادامه یابد بسیار بد و باعث عدم رسیدن ایلام به توسعه خواهد شد امیدوارم هر چه بیشتر خود را متعلق به مردم بدانید که این مردم نجیب ترین مردمان روی زمین هستند.

۳- درجه انتقاد پذیر بودن شما نشاندهنده میزان شخصیت دموکراتیک و پیشرفته شما خواهد بود.

۴- ما تا آنجا که در توانمان باشد در خدمت اهداف پیشرفت نظام جمهوری اسلامی و ایلام به عنوان یک سرباز خواهیم بود و این صحبت های بنده با شما از روی خیر خواهی بود .

۵- برادر عزیزم جناب آقای آزاد؛ از آنجائی که شما بسیار فردی قانون مدار بوده و کمتر در لابلای قانون تبصره ها را میبینید این نکته برای شما و برای استان در آینده بسیار نکته های منفی خواهد داشت زیرا بسیاری از بودجه های مملکت ما بر اساس تبصره های قوانین است.

و در آخر برای شما و همه همکارانتان آرزوی توفیق و سر بلندی را از درگاه خداوند منان خواستارم.

با  تشکر

عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز