سفر رئیس جمهور به استان ایلام، بایدها و نبایدها

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام

بیانیه تحلیلی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام در خصوص سفر رئیس جمهور به استان ایلام و مسائل مربوط به انتخاب استاندار ایلام

استان ایلام طی هفته جاری میزبان میهمانی عزیز و گرانقدر است.حضور رئیس جمهوری در ابتدای شروع بکارش در استان نعمتی است که اگر با تدبیر و برنامه ریزی صحیح صورت می گرفت شاید برکاتش به مراتب بیش از این می بود که الان نصیب استان ما شده است چون فرصتی است که شاید بار دیگر به این راحتی به دست نیاید.
ما دانشجویان بعنوان شاگردان دکتر احمدی نژاد اولین درسی که از کلاسهای وی آموختیم صراحت لهجه و شجاعت در گفتار است و آنچه در پی می آید صرفاً پس دادن درسی است که از وی آموخته ایم و اگر احیاناً در برخی موارد بی پرده به مواردی اشاره شده است از این باب است.
ما جناب آقای دکتر را به مشاهده فیلمی دعوت می کنیم که علیرغم پربار بودن آن متاسفانه سیمای جمهوری اسلامی ایران در ساعات پایانی شب اقدام به پخش آن کرد و شاید برخی از مشتاقان جناب دکتر موفق به دیدن آن نشده بودند.
این فیلم مربوط به جلسه حضرتعالی با استانداران سراسر کشور بود.در این فیلم هم بیانات حضرتعالی در امور کشورداری زیبا بود و هم صحنه هایی که از استانداران به تصویر کشیده شد آموزنده.
قسمت دوم برای بحث ما مفیدتر است و به همین خاطر شما را به تدبیر و تامل در این صحنه ها و مشاهده آنها دعوت می کنیم.آنچه از سیما پخش شد و ما دیدیم مستمعین دو گروه بودند .گروهی که تمام وجودشان در جلسه بود ،مرتب موارد و نسخه های ذکر شده را یادداشت می کردند ،لحظه ای از ثبت نکته های ذکر شده غفلت نمی کردند چون اینها با خیالی آسوده حکم مدیریت گرفته اند و موظفند در محل ماموریت خود دستورات را به اجرا بگذارند و همانطوری که در جلسه ذکر شد باید بعداً نتیجه را پس بدهند.
و اما در کنار آنها گروهی دیگر بودند که نه تنها یادداشت و ثبتی نمی کردند بلکه با مشاهده فیلم و دقت در آن ،انسان نمی توانست به خود بقبولاند که با تمام وجود در جلسه هستند بلکه از چهره آنها بر می آمد که صرفاً حضور فیزیکی دارند و اینان افرادی بودند که وضعیت خدمتیشان مبهم بود.
آقای دکتر،تعارف به ادامه خدمت به مردم تا آخرین لحظه مسئولیت حرفی است و اطمینان از عدم صدور حکم برای ادامه خدمت حرفی دیگر. وشاید بند دوم این قضیه مهمترین علت بود که چنین صحنه ای برای این عزیزان فراهم کرد چون آنان فکر می کنند که این حرفها برای اجراست و اگر قرار باشد مجری کسی دیگر باشد دیگر نوشتن چه معنی میدهد. نمی دانیم شاید هم یکی دیگر از دلایل آن عدم اعتقاد به برنامه های ذکر شده توسط حضرتعالی باشد.چون بسیاری از این عزیزان قبلاً ار صافی مشارکت گذشته اند وعبور تفکراتی ازسنخ تفکرات حضرتعالی ازسوراخ صافی مشارکتی ها هم مشکل بود و هم بعید.
اجازه بفرمایید از صحنه فیلم خارج و به نتیجه آن اشاره کنیم که از استاندار تا فرمانداران و بخشداران و پایین ترین جزء مدیریت این استان دقیقاً همین فضای یاس و بی رغبتی حاکم می باشد و این یک حقیقت انکار ناپذیر است.حال نمی دانیم در یک چنین فضایی آیا مدیران می توانند آنطور که باید موشکافانه و از سر دلسوزی دردهای استان را برای درمان نزد شما بازگو کنند یا خیر؟
از قرائن چنین بر می آید که جواب منفی است مگر اینکه مثل نتیجه «آزمایشگاه روستای برره» حضرات آن را برخلاف، مثبت اعلام کنند!
و اما گویا بازهم دولت احمدی نژاد قصد ندارد به این زودیها دست از شگفتی سازی بردارد.حضور نیروهای مشارکتی که کمترین اعتقادی به برنامه های دکتر نداشتند در ستادهای استقبال از ایشان و محوریت برنامه ریزی برای این سفرنیز یکی از این شگفتی هاست .البته شاید این تکمیل کننده اقدامی بود که قبلا صورت گرفت و آن توزیع تقدیر نامه هایی با امضای حضرتعالی برای اعضای ستادهای انتخاباتی بود که بعضا سر از جیب مشارکتیها در آورد!!!! براستی برای قبولاندن عشق و علاقه به این دولت در عرض سه ماه ،شکار دو حکم سرنوشت ساز از دولت ،به نظر بد معامله ای نباشد !!!!
آری از محوریت مشارکتیها در ستادهای استقبال سخن به میان آمد نمی دانیم شنیدن صرف هزینه های هنگفت در برخی از مناطق با برنامه است یا از سر بی اعتقادی به برنامه.هرچه باشد ما کاری نداریم ولی آقای دکتر ،باور بفرمایید به این شیوه نمی شود افکار عمومی را قانع کرد که احمدی نژاد به چنین اقداماتی راضی نیست .و شاید افکار عمومی هم زیاد بی تقصیر نباشند چون هر چه باشد استاندار و فرماندار و بخشدار و ... نمایندگان مستقیم این دولتند حتی اگر مشارکتی هم باشند. و کیست که نداند که همین نمایندگان دولت محوریت برنامه ها را بر عهده دارند .
و اما اجازه بدهید یک بار دیگر نظر خودمان را در باره استاندار اعلام نماییم باشد که در تاریخ ایلام زمین ثبت شود که گروهی از سر دلسوزی چه خواستند و برخی دیگر ...
جناب آقای احمدی نژاد، ما دانشجویان بر این عقیده ایم که لازمه اجرای برنامه های عدالت محور حضرتعالی در استان ایلام وجود سکانداری است که بتواند مسیرها و آبراهه ها و صخره هایی که کف رودخانه خدمت به مردم را پر کرده بهتر بشناسد تا قادر باشد کشتی حامل خدمات دهی و محرومیت زدایی را به سر منزل مقصود برساند و فکر می کنیم عقل سلیم حکم می کند کسی که زاده این دیار است ،سرد و گرم این سرزمین را دیده با دور افتاده ترین نقاط محروم این استان سالهای سال مراوده داشته بهتر می تواند مجری برنامه های شما باشد تا شخصی که از بیرون آمده و چند صباحی باید همچنان میهمان بوده تا آشنایی کامل را داشته باشد و همانطوری که فرمودید وقت تنگ است و مسیر طولانی و سختیها در پی .
حال که به بحث گزینه بومی رسیدیم جا دارد نظری به نیروهای موجود ومطرح بومی داشته باشیم که بدون این موارد شاید ما به علت برخی آدرس دهیهای غلط به گزینه ای برسیم که جبران آن کاری بس مشکل باشد .
جناب دکتر ، ۸ سال اخیر میدان آزمایش خوبی برای افراد بود ،که حداقل چهره ی ۴ گروه را برای مردم نمایان ساخت .گروه اول که پا ی شمع را تاریک دیدند ، ترک دیار کردند و شاید تا بحال یکبار هم به خود اجازه ندادند که پشت سرشان را نگاه کنند و مشاهده می کردند که در این مدت چه بلایی بر سر نیروهای اصولگرا آمده است .گروه دوم ماندند، اما رندانه با مشارکتیها وارد معامله شدند ،در جایی که طی این مدت مشارکتیان حتی به باغبان و خدمتگزار یک اداره رحم نکردند ، ساده اندیشی است اگر فکر کنیم که فردی تا رده مدیر کلی و یا ریاست فلان اداره پیش رفته و از باب تصادفی با او برخورد نکرده و وی را کنار نگذاشته اند .گروه سوم افرادی بودند که ماندند اما گوشه عزلت را اختیار کردند و هر گاه بحث زیر سوال رفتن ارزشها مطرح می شد اینان کبک صفت سر در زیر برف کرده و چنین وانمود می کردند که ما ندیدیم و بقولی (انشا ا... گربه است )۰
و اما گروه چهارم اصولگرایانی بودند از سنخ حضرتعالی که نه تنها ترک دیار نکردند ،نه تنها وارد معامله نشدند ،نه تنها در لاک خود فرو نرفتند بلکه چون حضرتعالی وارد کارزار شدند .ابتدا نهادهاییکه حساسیت دشمن را بر انگیخته بودند و طی این سالها بارها و بارها ناجوانمردانه مورد کینه و هجمه دشمنان نظام قرار گرفتند را شناسایی و آنگاه سنگر خود را بخاطر دفاع از ارزشها در این نهادها مستقر کرده و جانانه ماندند و مقاومت کردند ،سختیها دیدند ،ترور شخصیت شدند و لی چون انتخاب آگاهانه داشتند هرگز خم به ابرو نیاوردند .و شناسایی اینها با این آدرس دقیق زیاد سخت نیست .معلوم نیست الان این درد دل را با چه کسی باید گفت که متاسفانه سه گروه اول با مخفی شدن در پشت سر ستاد حضرتعالی (که گوشه ای از عملکرد آنها اشاره شد) و نیز هزینه کردن از افرادی که تریبونهای عمومیدارند باز هم داعیه دار شده ان و ادعای اترث می کنند و باز هم با انواع لطایف الحیل به دنبال منزوی کردن گروه چهارم هستند .البته دفاع افرادی که موثر بر مسائل استان هستند از این گروهها هرگزاز ذهن ایلام و ایلامی پاک نخواهد شد .
جای بسی تاسف است اینان با اقدام خود به غبار آلود کردن فضا کمک کردند تا حق آن طور که باید دیده نشود گر چه به حول و قوه الهی حق را هرگز نمی شود بریا همیشه دفن کرد.الان به هر گونه ای شده است ،افرادی که تا دیروز احمدی نژاد و شعارهای اصولی او را مورد تمسخر قرار می دادند از این خلا مدیریتی استفاده کرده و آتش بیار معرکه شده اند ۰
آری فقط درچنین جوی است که انسان پی می برد چرامشارکتیها مسئولیت ستادهای استقبال ازاحمدی نژاد رابر عهده گرفته اند واصولگرایان نظاره گر آنها هستند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام

عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز